Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela Świętej Rodziny

31 grudnia 2017r.

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów. Módlmy się za wszystkie rodziny naszej parafii.

Powołaniem rodzica jest kochać, a nie posiadać! Doskonale pokazuje to ewangelia gdy Maryja z Józefem szukają Jezusa w świątyni. Martwią się o Niego i tak po ludzku czynią mu wyrzuty, ale On mówi, że istnieje inny porządek wobec którego musi być posłuszny. I oni muszą przed tym porządkiem schylić głowę i okazać posłuszeństwo.

Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 16.00 chcemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Podziękujmy w tym czasie za wszystkie łaski i dobrodziejstwa, przeprosimy za wszelkie zło przez nas popełnione i będziemy błagać o miłosierdzie Boże. Na to nabożeństwo serdecznie wszystkich zapraszamy, przyjdźmy, by z Bogiem pożegnać ten rok.

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie. W tym roku papież jako zachętę do wspólnej modlitwy wybrał hasło: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”. Pokój wszystkim ludziom i narodom ziemi! Pokój, który aniołowie głoszą pasterzom w noc Narodzenia Pańskiego, jest głębokim pragnieniem wszystkich ludzi i wszystkich narodów, szczególnie tych, którzy najbardziej cierpią z powodu jego braku.

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.30.

Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 15:00 do 16:00.

W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Ofiary w tego dnia będą przeznaczone na misje

Różaniec będzie o godz. 8:30 i poprowadzą KŻR z Wólki Folwark.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Przyszła niedziela, adoracyjna. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

 

Podziękowanie:

Na śmieci:

-z Cieńszy: Dawidczyk Halina 30 zł.

z Mystkówca Szczucina: Śliwka Tadeusz i Danuta, Pcha Zofia, Król Robert i Katarzyn, Samsel Jan i Halina, Sokołowski Jerzy i Krystyna, Siebierski Dariusz, Skoczeń Marianna, Masłowski Jan i Urszula po 30 zł. Król Zenobiusz i Zofia 50 zł.

– z Mystkówca Kalinówki: Osowiecka Genowefa 20 zł; Rosiński Roman, Rosińska Zofia, Rosiński Kazimierz, Rosiński Andrzej, Woźnica Artur, Gościniak Krzysztof, Kaczmarczyk Stanisław po 30 zł; Woźnica Stanisław 40 zł; Sieńkowski Franciszek 50 zł.

– z Wypych Starych: Mielczarczyk Rafał, Wróbel Kazimierz, Rogulski Tomasz, Mościńska Henryka, Mościńska Janina, Twardowski Henryk po 30 zł.

– z Wielątek Rosochatych: Szymańscy Beata i Dariusz 20 zł, Kaczyńscy Marianna i Henryk, Rutka Marianna, Grześkiewicz Teresa, Rutka Małgorzata i Wiesław, Bocian Stefania, Bednarscy Dorota i Dariusz, Pogłód Teresa i Zdzisław, Świdwa Urszula i Andrzej, Twardowscy Elżbieta i Wiesław po 30 zł, Król Halina i Stanisław 40 zł, Szymańscy Renata i Jan, Świdwa Henryka po 50zł.

Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

2 I – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła, odegrali ważną rolę w Kościele na Wschodzie. Św. Bazyli Wielki (329-379), biskup Cezarei Kapadockiej, założył zakon bazylianów, pozostawił wiele pism dogmatyczno-ascetycznych, homilii i 350 listów. Św. Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskup Konstantynopola, zasłynął jako wybitny teolog i mówca, przewodniczył soborowi w Konstantynopolu (381), na którym przyznano metropolitom Konstantynopola, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy tytuły patriarchów. Pozostały po nim kazania, 245 listów, 507 utworów poetyckich.

 

W naszej parafii rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Są to odwiedziny naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech nie zabraknie krzyża, świeczek, wody święconej i Pisma św. Dzieci pokazują zeszyty do religii, kandydaci do Bierzmowania indeksy, a dzieci z klas III i IV indeksy uczestnictwa we Mszy Świętej.

Porządek kolędy:

Wtorek Gładczyn Szlachecki i Malwinowo –1 ksiądz

Gładczyn Rządowy –2 księży

Środa Drwały i Mierzęcin – 1 ksiądz

Komorowo Parcele – 1 ksiądz

Pniewo ul. Pułtuska od państwa Kisiel – 1 ksiądz od godz.16.00

Czwartek Zdziebórz – 2 księży

Placusin – 1 ksiądz

Piątek Komorowo Nowe i Działki 2 księży

Ciski – 1 ksiądz

Kolęda codziennie od godz. 9.00.Pojazdy prosimy przed godz. 9.00.

Zwyczaj odwiedzania przez kapłanów domów wiernych ma swoją długą historię. Pisał o tym już w III wieku św. Atanazy. Spopularyzowano je w głębokim średniowieczu, a zdaniem wielu historyków Kościoła, to właśnie wizyty duszpasterskie dały podwaliny pod organizację parafii na terenach Polski. Uzasadnienia tej praktyki doszukiwano się także w zapisie Ewangelii. U św. Łukasza czytamy, że Chrystus poleca swoim uczniom, aby szli „do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść miał” (por. 10, 1-12). Do dziś uważa się, że osoby przyjmujące księdza po kolędzie dają publiczne świadectwo przywiązania do Kościoła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.