II Niedziela zwykła

14 stycznia 2018r.

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

Doskonale wiemy, jak wielu ludzi dziś przemieszcza się po świecie w poszukiwaniu lepszego, czasem tylko łatwiejszego życia. W takim kontekście kilka lat temu pisał papież Benedykt XVI w orędziu na ten dzień: Znamienne dla naszych czasów są próby usunięcia Boga i nauczania Kościoła z horyzontu życia, podczas gdy szerzą się zwątpienie, sceptycyzm i obojętność, usiłujące nawet wyeliminować wszelkie przejawy społeczne i symboliczne wiary chrześcijańskiej. W takiej sytuacji migranci, którzy poznali Chrystusa i Go przyjęli, nierzadko skłonni są nie uznawać Go już za ważnego w ich życiu, zagubić sens wiary, nie uważać się już za część Kościoła i często prowadzą życie, w którym nie ma już Chrystusa i Jego Ewangelii. Czyż nie jest tak z wieloma naszymi rodakami gdzieś tam na Wyspach Brytyjskich, w Italii, w Hiszpanii czy gdziekolwiek indziej? Czasem jeszcze przyjeżdżając tu do rodziców – dla świętego spokoju idą do kościoła, ale tam prowadzą życie zupełnie pogańskie.

Ich i nas wciąż pyta Jezus:
Czego szukacie?

W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

 

Od czwartku, tj. od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywali kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem:  „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.

W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami na Msze Święte. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

Na Radio Maryja wysłaliśmy 350 zł.

 

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Są to odwiedziny naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech nie zabraknie krzyża, świeczek, wody święconej i Pisma św. Dzieci pokazują zeszyty do religii, kandydaci do Bierzmowania indeksy, a dzieci z klas III i IV indeksy uczestnictwa we Mszy Świętej.

Porządek kolędy:

Poniedziałek Pniewo Kolonia – 2 księży od godz. 9.00

Wtorek Topolnica – 2 księży od godz. 9.00

Środa od godz.15.30 – Pniewo ul. 18 maja – 3 księży ( pojazd na koniec Pniewa 15.20)

Czwartek Gładczyn –  bl. Nr.1, 2,3 i 4  – 3 księży ( pojazd o godz. 15.15) 

 

 Podziękowanie:

Na śmieci:

-Komorowo Nowe i Działki: Krawczyk Henryk, Deptuła Jarosław, Salwin Ireneusz po 50 zł. Gaszczyński Edward, Witkowski Robert, Markowska Honorata, Kaczyński Zbigniew, Wielgolewska Marzena, Jastrzębski Kazimierz, Wiśniewski Jan, Karuś Mariusz, Markowski Wiesław, Kwiatkowski Robert, Dylak Ryszard, Murza Henryk, Dziewulski Ryszard, Kowalczyk Kazimierz, Pikora Jan, Mięgoć Zbigniew, Murza Janina, Przybysz Stanisław, Przybysz Zygmunt po 30 zł.

-Ciski: Nożykowski Wojciech, Ickiewicz Jan, Kisiel Marek, Stelmach Marian, Skoczeń Kazimierz, Ciskowski Wincenty, Bajor Kamil, Ciskowski Piotr, Kuciński Ludwik, Ciskowski Andrzej, Gołębiewski Zbigniew po 30 zł. Król Genowefa 40 zł., Król Stanisław 50 zł.

Wólka Folwark: Markowski Wojciech, Bereski Radosław, Bereski Stanisław, Szulecki Stanisław, Kmiołek Stanisław, Mroczkowski Stanisław, Rogulski Dariusz, Kowalczyk Adam, Chmielewski Jan, Nowotka Henryk po 30 zł. Markowski Jan, Abramczyk Jerzy po 50 zł.

-Pniewo ul. Armii Krajowej: Ostrowska Maria, Szymański Stanisław, Tyburska Krystyna, Tyburski Wojciech po 30 zł. Reszka Tadeusz 50 zł.

-Pniewo ul. 18 maja: Borowiec Lucjan 40 zł, Borowiec Józef 50 zł. Puławski Stanisław 50 zł. Jankowski Romuald 30 zł.  

-Suwin: Rogaliński Mirosław, Salwin Dariusz, Baranowski Tadeusz, Siedlecki Adam, Jakacki Roman, Krzyżewska Wiesława, Skwarski Karol, Szumowski Jacek, Perczyński Zenon, Kuchta Wiesław, Kowalczyk Paweł, Krzyżewska Zofia, Kuligowski Wiesław, Szumowski Jan, Krzyżewski Marek po 30 zł. Groszkowski Wiesław 50 zł.

-Lemany: Brzezińska Agnieszka, Twardowska Krystyna, Mosak Krzysztof, Chodyna Władysław, Kiela Wiesław, Skóra Robert, Przychodzki Marian, Witkowski Jan, Falba Andrzej, Dąbkowski Leszek po 30 zł. Dabkowski Henryk 40 zł. Dąbkowski Andrzej i Kasiński Mirosław 50 zł.

-Lutobrok: Kamińska Marianna, Zawadzki Dariusz, Pikora Radosław, Pawlik Krzysztof, Pogłód Jan, Pogłód Robert, Kalinowki Konrad, Skóra Kazimierz, Koczara Mieczysław, Pogłód Henryk, Pogłód Henryk, Pogłód Stanisław, Nowotka Eugeniusz, Piatkowski Zdzisław, Kaminski Jacek, Gorczyńska Krystyna, Turek Jan, Linka Krzysztof, salwin Wincenty, Oleksa Andrzej, Kasinski Paweł, Skóra Artur po 30 zł. Wóltański Stanisław 40 zł. Ożarek Stanisław, Marcjański Andrzej, Kordowska Jadwiga po 50 zł.

-Pniewo: ul. Sosnowa: Zacharski Jan, Drążewski Mirosław, Krawczyk Mirosław Brzeziński Robert po 30 zł.

-Pniewo ul. Spokojna: Wiśniewski Przemysław 20 zł., 

-Pniewo ul. Szkolna: Petrykowski Grzegorz i Szczerba Wojciech po 30 zł. Słomka Czesław i Rakowski Tomasz po 50 zł.

-Cieńsza: Ciskowski Krzysztof, Budzińska Jadwiga, Kasiński Henryk, Krawczyk Krystyna, Makowski Rafał, Kozon Zbigniew, Kasiński Jerzy, Nowosielski Krzysztof, Gorczyński Bogdan, Borek Dariusz, Jackiewicz Jacek, Świadkowska Halina, Kacperski Sławomir, Kasiński Jan, Kasiński Arkadiusz, Kordowski Krzysztof, Kaczmarczyk Sławomir, Burawski Jan, makowski Włodzimierz, Ochędowski Michał po 30 zł, Kisiel Stanisława 20 zł.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 24 lutego 2018 roku o godzinie 19.00 w parafii św. Józefa w Pułtusku ul. Stare Miasto 2.

Program spotkania:

19.00 – Nabożeństwo – Adoracja Najświętszego Sakramentu

19.00 – Spotkanie integracyjne.

 

W tym tygodniu patronują nam:

17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.

Św. Antoniego prośmy o pomoc nie tylko wtedy, gdy zgubi się nam portfel czy klucze, ale i wtedy, gdy gubią się nam „rzeczy” o wiele cenniejsze, takie jak wiara, sens, miłość, nadzieja… Na tych sprawach święci znają się najlepiej.

19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dewizą życia biskupa Pelczara było zawołanie: „Wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez niepokalane ręce Najświętszej Maryi Panny”. To ono kształtowało jego duchową sylwetkę, której charakterystycznym rysem jest zawierzenie siebie, całego życia i posługi Chrystusowi przez Maryję.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.