IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018r.

Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.  Przysłowiowe zdanie do klasy wyżej związane jest często z otrzymywaniem dobrych ocen na koniec roku. Uzyskanie tytułu naukowego to konkretna praca naukowa i egzamin. Na końcu niemalże każdego kursu jest jakiś egzamin albo „coś” do zaliczenia. W pracy co jakiś czas jest jakiś kurs lub test, który „trzeba pchnąć do przodu”, by awansować. 

Czyżby podobnie było z naszą wiarą? Czyżby ta dzisiejsza Niedziela Laetare i ten różowy kolor szat liturgicznych oznaczał znalezienie rozwiązania na egzamin wiary? Czy to rzeczywiście takie proste?

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedzielę. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Szczególnie zobowiązani są kandydaci do Bierzmowania i dzieci do Pierwszej i Generalnej Komunii Św.

We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

Podziękowanie:

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego KŻR z Cieńszy od strony Leman, Mystkówca Kalinówki, Malwinowa, Lutobroku, Gładczyna Szlacheckiego, Pniewa Kolonii, Topolnicy, Mystkowca Szczucina, mieszkańcom Placusina.

Anna i Szczepan z Mystkówca Szczucina i Mróz Irena z Wypych Nowych na śmieci po 30 zł.

Są baranki wielkanocne dzieł Caritas do koszyczka Wielkanocnego po 5 zł.

Są do nabycia książki: ,,Wszystko o Apostołach Jezusa Chrystusa”.

INFORMACJA

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie informuje, że w okresie od 01.03.2018r. do 30.03.2018r. odbędą się zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci urodzonych w 2012r. na rok szkolny 2018/19.

Do klasy I szkoły podstawowej zapisujemy dzieci urodzone w 2011r.

Do zapisu potrzebny jest odpis aktu urodzenia dziecka wraz z numerem PESEL. Zapisy będą odbywać się w gabinecie wicedyrektora (nr 29) w godz. 7.30 – 15.30.

Dyrekcja Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie z siedzibą w Gładczynie Rządowym informuje, że w okresie od 01.03.2018r. do 30.03.2018r. odbędą się zapisy do punktu przedszkolnego dzieci w wieku od trzech do pięciu lat (ur. w 2013 – 2015r.) na rok szkolny 2018/19.

Do zapisu potrzebny jest odpis aktu urodzenia dziecka wraz z numerem PESEL. Zapisy będą odbywać się w ww. punkcie w godz. 8.00 – 13.00

 

NIEDZIELA 11.03.2018r.

9.00 Msza św. z nauką dla dzieci.

11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

16.00 Msza św. z nauką szczególnie
dla młodzieży.

 

PONIEDZIAŁEK 12. 03. 2018r.

9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich klas szkół Podstawowych.

16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

 

WTOREK 13.03.2018r.

9.00 Msza św. z nauką dla chorych. Sakrament namaszczenia chorych.

11.00 Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej.

13.00 Wyjazdy do chorych.

16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

18.00 Msza św. z nauka dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej.
Zakończenie rekolekcji.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek w czasie wszystkich nabożeństw. Spowiedzi nie będzie w niedziele 11 marca.

 

Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Janusz Ługowski z Irlandii.

We wtorek ofiary zbierane na tacę dla Ojca Rekolekcjonisty.

Poprzez wspólne przeżywanie rekolekcji zastanówmy się: czym jest życie; pochylmy się nad jego niepowtarzalnością oraz pomyślmy o tym, jak szybko ono mija, i co po nas zostanie…?

Może tegoroczne rekolekcje będą dla Ciebie swoistą pustynią, powrotem do źródeł?

 

Wielu z nas czuje gorycz krzywdy, niesprawiedliwości, biedy, wyzysku, bezrobocia, choroby, samotności. Ponadto dochodzą jeszcze nasze słabości, grzechy, wady, złe przyzwyczajenia. To wywołuje często bezmiar cierpienia, lęku, bezradności. A przecież chrześcijanin to człowiek radości i nadziei. Czas powrócić do Boga! Czas uporządkować sprawy swojego sumienia. Czas umocnić swoją więź z Chrystusem.

„Głodny myśli, że najbardziej potrzebuje chleba… Spragnionemu wydaje się, że woda jest jego ocaleniem… Chory myśli, że zdrowia pragnie najbardziej…” Ale największym pragnieniem serca jesteś Ty nasz Boże.

„PANIE PRZYMNÓŻ NAM WIARY”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.