XI Niedziela zwykła

17.06.2018r.

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 18.00.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

W czwartek uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III naszego gimnazjum godz. 11.00. Natomiast o godz. 17.30 spowiedź na zakończenie Roku Katechetycznego i Szkolnego.

W piątek o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku Szkolnego
i Katechetycznego
, a o godz. 9.00 uroczystości w Szkole Podstawowej w Pniewie.

Rozpoczynają się wakacje.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W naszej parafii będziemy obchodzili 3 rocznicę Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Główna uroczystość odbędzie się na mszy św. o godz. 11.00. O godz. 10.30 będzie Różaniec, który poprowadzą KŻR z Lutobroku Folwark, gdzie obecnie przebywa Obraz Matki Bożej peregrynujący po naszej parafii.

Dziś młodzież bierzmowana będzie mogła odebrać dyplomy.

Pielgrzymka:

30 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu. Koszt 50zł. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Prosimy o zabranie ze sobą krzesełek. Zapisy u Pani Bonisławskiej pod nr tel: 502-599-212.

Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591). urodził się 9 marca 1568 r. koło Mantui jako najstarszy z ośmiu synów margrabiego Ferdynanda di Castiglione. Ojciec pokładał w nim duże nadzieje. Chłopiec urodził się jednak bardzo wątły, a matce groziła przy porodzie śmierć. Rodzice uczynili więc ślub odbycia pielgrzymki do Loreto, jeśli matka i syn wyzdrowieją. Tak się też stało. Zrezygnował
z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy
w Rzymie.

 

Szanowni Państwo Mieszkańcy Cieńszy, Drodzy Członkowie Rodu Kisielów!

W tym roku mija 270 rocznica ponownego założenia w 1748 r. wsi Cieńsza przez Biskupa Płockiego Antoniego Sebastiana Dembowskiego. Wśród sprowadzonych wówczas osadników byli przodkowie rodziny KISIELÓW. Z tej okazji zapraszam wszystkich mieszkańców Cieńszy i wszystkich Kisielów z okolic dnia 08 lipca 2018r. na II Zjazd Rodu Kisielów, który odbędzie się w Pniewie i na zamku w Pułtusku. Zapraszamy również osoby wywodzące się z rodziny Kisielów a zamieszkałe poza parafią Pniewo (także w linii żeńskiej) oraz wszystkich mieszkańców Cieńszy i ich krewnych. Zapraszamy. Rodzina Kisielów z Pułtuska

Program Zjazdu

12.20 – Msza Święta (kościół w Pniewie)

13.20 – Po Mszy Św. wspólne zdjęcie na schodach przed kościołem

14.00 – 18.00 Przejazd samochodami prywatnymi na Pułtuski Zamek – Dom Polonii. Poczęstunek w Tawernie nad Narwią (dania grillowe). Dodatkowo można będzie zamówić inne potrawy z grilla i napoje. Po posiłku zwiedzanie zamku w grupach a następnie dla chętnych przejażdżka gondolą ze sternikiem po Narwi.

Uwaga. Pilne! Prosimy o zgłoszenie do 01.07.18 liczby osób chętnych do skorzystania z zestawu grillowego na adres internetowy; ambrax2@gmail.com (lub w zakrystii, Pniewo).

 

 

KĄCIK ŚMIECHU

Pod bramą do raju stoją: ksiądz i kierowca autobusu. Oboje pukają do bramy raju. Otwiera im Piotr i pyta:

-co żeście robili w życiu oraz zrobili, że chcecie wejść do nieba? Na to kierowca autobusu:

-no ja jeździłem autobusem i rozwoziłem ludzi.

Potem ksiądz:

-ja byłem księdzem i odprawiałem msze ku chwale Boga.

Święty Piotr pomyślał chwilę i odpowiada:

-ty kierowco witaj w niebie bo twoje czyny zostały zważone a były dobre, a ty księże idź do czyśćca na kilka lat.

Na to ksiądz zaczął się rzucać i burzyć mówiąc:

-jak to ja dla chwały wiary służyłem, a ten tylko se jeździł i dostaje się zamiast mnie do nieba?

Święty Piotr odpowiada:

-tak właśnie on. Jak ty mówiłeś kazania to wszyscy spali w kościele a jak on prowadził autobus to wszyscy zaczynali się modlić! 

 

Do proboszcza wiejskiej parafii przychodzi niemłody rolnik. Na twarzy wielkie zakłopotanie.

– Proszę księdza, niech ksiądz już mnie zwolni z pokuty.

– Jakiej pokuty? O co chodzi?

– W czerwcu byłem u księdza u spowiedzi. Ksiądz kazał za pokutę odmawiać litanię do Wszystkich Świętych. Miesiąc już minął. Ale teraz żniwa idą, potem wykopki, dach mam jeszcze wymieniać przed zimą. Roboty tyle, że nie wiem, w co ręce włożyć. Na sen nie ma czasu. A do Wszystkich Świętych to jeszcze prawie cztery miesiące. Może by mnie ksiądz proboszcz zwolnił już z tej pokuty… 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.