XVII Niedziela zwykła

XVII Niedziela zwykła

28 lipca 2019r.

 

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy. 

W dzisiejszą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 będzie odprowadzenie obrazu Matki Bożej ze Zdzieborza i przekazanie do Pniewa Kolonii. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. 

W najbliższych dniach przypadają:

Pierwszy czwartek 1 sierpnia prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
do 18.00.

Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od 17.30 do 18.00. Wyjazdy do chorych po mszy św. porannej.

Pierwsza sobota miesiąca różaniec po mszy św. o godz. 9.00 poprowadzą KŻR z Malwinowa.

Przyszła niedziela pierwsza miesiąca Adoracyjna. Po sumie Procesja Eucharystyczna prosimy Asystę.

W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych, którzy zginęli walcząc o niepodległość naszej Ojczyzny i o Boże błogosławieństwa dla Polski i Polaków.  Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00, aby podjąć walkę zbrojną przeciwko okupantowi niemieckiemu. Działania zbrojne w Warszawie zorganizowały i prowadziły oddziały Armii Krajowej w ramach planu „Burza”. Ok. 30 tys. Polaków stanęło do walki z 20-tysięcznym niemieckim garnizonem w Warszawie. Powstanie trwało 63 dni. 

Straty po stronie polskiej wyniosły około 10 tys. zabitych i 7 tys. zaginionych, 25 tys. rannych żołnierzy oraz od 120 do 200 tys. ofiar spośród ludności cywilnej. Wśród zabitych przeważała młodzież, w tym ogromna większość warszawskiej inteligencji.

Po stronie niemieckiej straty wyniosły 10 tys. zabitych, 6 tys. zaginionych, 9 tys. rannych żołnierzy, 300 zniszczonych czołgów i samochodów pancernych.

Na odsiecz walczącej Warszawie wyruszyły z ziemi świętokrzyskiej pułki piechoty legionów Armii Krajowej: II, IV, XXVII.

Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy. Karty Uczestnictwa są na stronie internetowej. Zapisy również na autokar w zakrystii. 

Dożynki Gminne – Parafialne obędą w Pniewie 18 sierpnia na sumie o godz. 11.00.

Są do nabycia przy wyjściu z kościoła: ,,Nowenna Pompejańska, Koronka do Ducha Świętego i Wszystko o spowiedzi-poradnik penitenta”.

Podziękowania:

Za zamontowanie okien na wieżach kościoła dziękujemy Panom Jerzemu Abramczykowi i pracownikom: Mateuszowi Milczarczyk, Wojciechowi Wultańskiemu, Markowi Przybyłowskiemu, Mateuszowi Szymańskiemu oraz Krzysztofowi Piątkowskiemu, Piątkowskiemu Sławomirowi i pracownikom. 

Pielgrzymki:

15 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Kodna – Odpust Matki Boskiej Kodeńskiej. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

24 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Krakowa (z przewodnikiem)
i Łagiewnik Centrum Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 3.00 rano. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

 Katolickie Radio Diecezji Płockiej będzie nadawało na dwóch nowych częstotliwościach. 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała o tym podczas swojego ostatniego posiedzenia. Rozgłośni diecezjalnej przyznano częstotliwości w Pułtusku na 99,3 MHz (województwo mazowieckie) oraz w Rypinie na 91,6 MHz (województwo kujawsko-pomorskie).

Wniosek o przyznanie nowych częstotliwości w tych miastach złożyła jedynie Diecezja Płocka, która jest właścicielem Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. W związku z tym koncesje na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym przypadły w udziale Pułtuskowi
i Rypinowi. Dzięki temu KRDP będzie mogło realizować swoją misję ewangelizacyjną także w gminach: Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Pułtusk, Winnica, Zatory, Osiek, Rogowo, Rypin i Wąpielsk.

Katolickie Radio Diecezji Płockiej powstało w 2014 r. z połączenia dwóch rozgłośni: Katolickiego Radia Płock (pierwszej rozgłośni radiowej w diecezji płockiej, rozpoczęła nadawanie 7 czerwca 1991 r.) oraz Katolickiego Radia Ciechanów (zaczęło nadawać 16 października 1993 r.). W grudniu 2013 r. biskup płocki Piotr Libera, w celu zapewnienia spójności programowej rozgłośni diecezjalnych, podjął decyzję o połączeniu obu rozgłośni. Katolickie Radio Diecezji Płockiej zaczęło nadawać 23 czerwca 2014 r.

Program produkowany jest w Płocku i Ciechanowie; główna emisja mieści się
w Ciechanowie. KRDP nadaje na pierwotnie nadanych dwóch częstotliwościach: 103,9 MHz w Ciechanowie i 104,3 MHz w Płocku, a po ogłoszeniu ostatniej decyzji KRRiT także na częstotliwościach 99,3 MHz w Pułtusku i 91,6 MHz w Rypinie.

W programie znajdują się m.in. informacje z regionu, muzyka, modlitwa, katechezy, wiadomości kulturalne i sportowe, transmisje nabożeństw, relacje, wywiady i codzienne rozmowy z radiowymi gośćmi. W 2017 r. KRDP otrzymało nagrodę Małego Feniksa, przyznawaną przez Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Dyrektorem rozgłośni jest ks. Krzysztof Świerczyński.

 

 

Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,

31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich
Bożych darów. 

Konto parafialne: Bank PKO 37 1240 5631 1111 0010 9051 7243

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.