I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu
27 listopada 2016r.

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. idzcie-i-gloscie-1-sklepW tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, któobraz1ry jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołaniapobrane. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie o raz oddanie Panu Bogu i ludziom.

Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną.
obraz2w dni powszednie Adwentu o godz. 7.15.
Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku śwlampioniatła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu po 6 i 12 zł., które są już do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Pragniemy uczcić patronkę muzyki kościelnej, Św. Cecylię, nawiązując do imagesbogatej tradycji obchodów tego święta, ale także zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu muzycznym Kościoła, stąd dziś na Mszy św. o godz. 9.00 będą występy naszych dzieci i młodzieży.

W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek
i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Ofiarujmy ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Tym bardziej że w pierwszą sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny.

Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 15.30.

W pierwszą sobotę w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Już w ten sposób – poprzez to modlitewne wsparcie – stajemy się świadkami Chrystusa, przyczyniamy się do szerzenia królestwa Bożego. Różaniec poprowadzą KŻR z Leman.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

W drugą niedzielę miesiąca zbiórka na kościół na wschodzie.

Rekolekcje adwentowe Ewangelizacyjne w naszej parafii będą 10, 11, 12, i 13 grudnia.

Green Office Ecologic Sp. z.o.o. wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w Ppobraneotrzebie organizuje zbiórkę sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Odbiór takiego sprzętu w naszej parafii odbędzie się 08.12.2016. o godz. 9.30. Prosimy sołtysów o zorganizowanie takiej zbiórki na wioskach.

PODZIĘKOWANIE:
Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza złożyli: Agnieszka i Jan Skierkowscy z Gładczyna Szlacheckiego 30 zł, Jan Chmielewski
z Wólki Folwark 30 zł. Bóg zapłać.

PIELGRZYMKI:
3 grudnia organizowany jest wyjazd na 25 lecie Radia Maryja. Koszt wyjazdu 50 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr. tel.: 517 776 231.

obraz1W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił pobłogosławiony opłatek w następujących wioskach:
Poniedziałek Gładczyn Rządowy i Topolnica
Środa od 13.00 – Mierzęcin
Czwartek Komorowo
Sobota Wielątki Rosochate i Wielątki Folwark, Pniewo ul. Pułtuska
Opłatek roznosi sam P. Organista, a nie ktoś inny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych;
3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach
Kościoła.

Kwiaty zmarzły znicze się wypaliły, prosimy wynieść je na wyznaczone miejsce (nie do lasu) i zostaną wywiezione aby uporządkować cmentarz przed zimą.

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 28 listopada
7.15 1. Za † Janinę Rakowską intencja męża Józefa.                                                                             2. Za † Wiktora Dana z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Bartosza intencja urodzinowa i Annę Siebierskich od Sławomira z rodziną.                 2. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 29 listopada
7.15 Za † Jana Śliwkę w 5 rocznicę śmierci i Sławomira Śliwkę.
16.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Małgorzaty                                i Katarzyny w dniu urodzin intencja rodziców.                                                                              2. Za † Kazimierza Deptułę z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         3. Za † Stanisława, Wojciecha i Franciszkę Szczerbów.

Środa 30 listopada
7.15 Za † Andrzeja Machnowskiego intencja imieninowa od matki.
16.00 1. Za † Andrzeja Kamińskiego intencja imieninowa od żony i matki.                                         2. Za † Tadeusza Suskiego w 2 rocznicę śmierci i za wszystkich zmarłych z rodziny                  Suskich.

Czwartek 1 grudnia
7.15 Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii od rodziny Łachów, Prusinowskich,                        Oktawińskich i Stawińskich zamiast kwiatów.
16.00 1. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                   2. Za † Czesława Wielgoleskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                 3. Za † Anielę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 2 grudnia
7.15 1. Za † Mariannę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         2. Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 3 grudnia
9.00 Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Eryka Piątka            w 1 rocznicę urodzin.
16.00 1. Za † Jana Szurawskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Za † Annę i Bartosza Siebierskich z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 4 grudnia
9.00 Za † Tomasza Turka intencja syna.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † Barbarę Śliwkę intencja imieninowa od siostry Marzeny.                                               2. Za † Stanisława Gołębiewskiego w 10 rocznicę śmierci.                                                           3. Za † wszystkich zmarłych z Gładczyna Szlacheckiego intencja KŻR                                            z Gładczyna Szlacheckiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.