I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu
5 marca 2017r.

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytocv4czyć słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
Obraz2Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Wielki Post to czas powstrzymywania się od zabaw, dyskotek, a robienia sobie postanowień czy wyrzeczeń. W kościele zakazuje się przyozdabiać ołtarz kwiatami, a gra na organach powinna być ograniczona tylko do podtrzymania śpiewu. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Dzisiaj Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Adoracyjna. Na mszy św. o godz. 9.00 przyjęcie kandydatów na ministrantów i Gorzkie Żale.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamięttytul dzien kobietajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, o utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Na mszy świętej o godz. 11.00 będzie przekazanie obrazu mieszkańcom Cisk i rozpoczniemy Peregrynację obrazu Matki Bożej w domach naszej parafii. Obrazu w czasie peregrynacji nie przynosimy do kościoła na niedzielę tylko po zakończeniu nawiedzenia. Na zakończenie będzie msza św. za mieszkańców danej wioski.

Obraz4w każdy piątek o godz. 17.00 w kościele. Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

31 marca o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Mirosław Milewski.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą 26, 27 i 28 marca.

SPOTKANIE:
Dziś po sumie będzie spotkanie dla dzieci do Pierwszej komunii św. i ich rodziców. Będzie możliwość zamówienia stroju komunijnego dla dziecka. Obecność obowiązkowa.

Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

Zespół Charytatywny zwraca się do parafian o pomoc dla potrzebującej rodziny. Jeśli posiada ktoś łóżko, kanapę i chciałby podarować to prosimy o kontakt pod nr tel.: 517 776 231.

Ofiarę na śmieci złożył Dariusz Bednarski z Wielątek Rosochatych 30 zł. Bóg zapłać.

Intencje Mszalne

Poniedziałek 6 marca
17.00 1 Za † Jana Bereskiego w 1 rocznicę śmierci i rodziców z obojga stron.                                     2. Za † Jerzego Chmielewskiego, Henrykę i Józefa Kozon intencja dzieci.                                3. Za † Ryszarda Przybysza w 4 rocznicę śmierci, intencja córki.

Wtorek 7 marca
17.00 1. Za † Cezarego w 18 rocznicę śmierci i Stanisława Marczaków oraz dziadków i całą                 rodzinę Trzcińskich.                                                                                                                       2. Za † Mariana Salwina z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               3. Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 8 marca
17.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Św. dla Olgi Karłowicz w 18                   rocznicę urodzin.                                                                                                                           2. Za † rodziców Nowak, siostrę Annę, brata Krzysztofa, rodziców Twardowskich,                     bratanków, Mariusza i Radosława Twardowskich.                                                                   3. Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 9 marca
17.00 1. Za † Mariana i Mariannę Rutkowskich.                                                                                       2. Za † Józefę Grążewską intencja rodziny Sieńkowskich i Borowiec zamiast kwiatów.

Piątek 10 marca
7.30 Za † Wiktora Krzyżewskiego w 7 rocznicę śmierci, intencja żony i dzieci.
17.00 1. Za † Aleksandra Zadwornego, rodzeństwo i rodziców z obojga stron.                                   2. Za † Irenę Wielgolewską intencja syna Adama i Renaty.                                                         3. Za † Zbigniewa Bednarczyka w 25 rocznicę śmierci, Zofię i Piotra Bednarczyków,                  Stefanię i Bogdana Mąków.

Sobota 11 marca
7.30 1. Za † Stanisława Jackowskiego w 3 rocznicę śmierci.
17.00 1. Za † Stanisława Wiśniewskiego w 12 rocznicę śmierci, intencja syna Andrzeja.                   2. Za † rodziców Małgorzatę i Jana Kuleszów, dziadków Paulinę i Mateusza Kuleszów,               Władysławę Leszczyńską.                                                                                                            3. Za † Stanisława Liszewskiego, Olga Ickiewicza, Krystynę Salwin, rodziców Czesławę                i Stefana Melion.

Niedziela 12 marca
9.00 Za † ks. Kazimierza Dawidczyka i jego rodziców oraz rodziców Siedleckich.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † Piotra Kordowskiego i wnuczka Jacka intencja synów.                                                   2. Za † Katarzynę i Adama Borków, Jana Petrykowskiego.                                                         3. Za † Mariana Kalinowskiego w 9 rocznicę śmierci, intencja żony.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
Milena Postek z Wólki Przekory i Piotr Ochtabiński z Kleszewa
zapowiedź II
Monika Murziak z Komorowa i Tomasz Krawczyk z Pniewa Kolonii
zapowiedź II
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.