II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu
6 grudnia 2015 r.

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela:

Przygotujcie drogę Panuimages,
prostujcie ścieżki dla Niego…”.

 To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania. Dzisiaj również Pierwsza Niedziela Miesiąca Adoracyjna.

     Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się wimages intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

      Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 naszych najmłodszych parafian odwiedził Śimages (2)więty Mikołaj z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Wczoraj w katedrze Płockiej odbyło się zakończenie 43 Synodu Diecezji Płockiej.

Wpisujemy się do księgi Trzeźwości.

    We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.15 i 16.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.
Otwarcie Drzwi Świętych- Bramy Miłosierdzia-w bazylice św. Piotra w Rzymie. Natomiast 9 grudnia otwarcie Bramy Miłosierdzia w katedrze w Płocku. W naszej parafii otwarcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia odbędzie się w przyszłą niedzielę na rozpoczęcie Rekolekcji Adwentowych.

Pamiętajmy, że prawdę o niepokalanym Poczęciu Maryi wyznajemy każdorazowo podczas odmawiania modlitwy Zdrowaś Maryjo – słowa „łaski pełna” wyrażają właśnie ten przywilej Maryi.

Obraz2

„Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudniaimages (3), w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci.”

Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Godzina ta jest otwarciem się Serca Bożego na wszelkie potrzeby ludzkości. Jest wylewem Bożej miłości na biedną ludzkość. Jest rozlewem Bożego miłosierdzia na każdą duszę. Jest niebywałym czasem, gdy niejako Bóg nie może oprzeć się prośbom dusz, które za wstawiennictwem Niepokalanej pragną wybłagać potrzebne łaski dla duszy i ciała. To czas, który jest dowodem na nieskończoną, niebywałą miłość Boga do człowieka. Bowiem to On sam ustanowił ten czas, by móc wysłuchać wszelkiego błagania. Pozwala Maryi przychodzić do nas, by zbierać z naszych serc wszelkie prośby i zanosić je przed Boży tron. A On patrzy na składane przez Matkę Najświętszą modlitwy i obdarza swoim błogosławieństwem.
Nie przegap tych sześćdziesięciu minut nasyconych bliskością Nieba.

Przypominamy o Mszach Świętych roratnych w dni powszednie Adwentu
Obraz1o godz. 7.15.

Zachęcamy do licznego udziału w „roratach” dzieci, młodzież i dorosłych.

W przyszłą niedziele przypada 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

Świąteczna Paczka. Zbiórka żywności 12 grudnia przez wolontariuszy z Gimnazjum, w sklepach państwa: Borowców, Kisielów i Słomków oraz Obraz4na Stacji Paliw u P. Agnieszki Brzezińskiej. W Kościele do kosza  na świąteczne dary, oprócz produktów żywnościowych mogą być również ubrania, przedmioty użytku domowego.

PODZIĘKOWANIE:
Ofiary na wywóz śmieci z cmentarz: Bożena Nowosielska z Cieńszy 30 zł. Zofia Kisiel z synem 30 zł. Leszek Dąbkowski z Pniewa 30 zł. Stanisław Chełchowski z Lutobroku Folwark 30 zł. Krystyna i Andrzej Marcyjańscy z Lutobroku 50 zł.
Bóg zapłać za ofiary na kościół i wywóz śmieci z cmentarza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.

W tym tygodniu PObraz5an Organista będzie roznosił pobłogosławiony opłatek w następujących wioskach:

Poniedziałek Komorowo
Środa Gładczyn, Topolnica, Lutobrok
Czwartek Pniewo – ul. Szkolna, Spokojna i Sosnowa
Piątek po południu: Pniewo – ul. Armii Krajowej i Pułtuska
Sobota Wielątki Rosochate, Wielątki Folwark, Zdzieborz i Suwin
Wszelkie ofiary składane za opłatek są wyrazem wdzięczności dla Pana Organisty za pracę w naszej parafii.

4 grudnia 2015r. w Obraz7Pułtusku odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej, w którym udział brali uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Pniewie. Młodzi artyści zajęli II miejsce w Powiecie. Serdecznie gratulujemy!!!.

Obraz3

,,Miłosierni jak Ojciec”
NIEDZIELA 13.12.2015r.
9.00 Msza św. z nauką dla dzieci.
11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
16.00 Msza Święta z nauką szczególnie dla młodzieży.

PONIEDZIAŁEK 14. 12. 2015r.
9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
11.00 Msza święta dla wszystkich klas Szkół Podstawowych.
16.00 Msza św. z nauką dla chorych.
18.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich.

WTOREK 15.12.2015r.
9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
11.00 Msza święta dla młodzieży gimnazjalnej.
16.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich.
18.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej. Zakończenie Rekolekcji.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek w czasie nabożeństw.
Rekolekcje poprowadzi ks. kan. mgr Andrzej Nowakowski – Kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

PODKOPY, DZIURY, MASKOWANIE
Od starożytności wiele pracy kosztuje utrzymanie dróg, aby pewnie wiodły do celu. Naszym celem jest wieczna przyjaźń z Bogiem, aniołami i ludźmi, o czym przypomina każdy Adwent.
Jan Chrzciciel woła: drogi, po których Pan Bóg przychodzi do nas, wymagają remontu! One wymagają też nasz
ego wysiłku współpracy z łaską. Wymagają bystrości spojrzenia, gdyż nocami grasują na nich bandy złych duchów. Czynią oni podkopy, wyrywają dziury i je maskują. Ich podkopy, dziury i maskowanie to nasze grzechy języka. Pierwszy – kłamstwo czyni największe spustoszenie, gdyż diabeł to ojciec kłamstwa (J 8,44).
My jednak wciąż kolaborujmy z Kłamcą, nie podejmujemy nawrócenia, bo łatwiej obmawiać, plotkować, rzucać oszczerstwa, wybierać „półprawdy” (jeśli jedna połowa jest prawdą, to czym jest ta druga?Obraz6). Pozwalamy, aby diabeł zakładał nam kajdanki, gdy używamy złośliwej ironii, wypowiadamy słowa buntu, obelgi, zawiści, słowa pełne gniewu, zazdrości, pretensji… Wybierając grzechy języka, nie prostujemy dróg, którymi Pan Bóg pragnie dotrzeć do naszych serc, lecz je niszczymy.
Dlatego warto pamiętać o radach poety: „Niech ani jedno słowo nie będzie złe. Niech ani jedno słowo nie czai się do skoku. Niech ani jedno słowo nie nienawidzi. Niech nie krzywdzi. Niech nie zabija” Pisząc dalej o słowie, które wypowiadamy, autor dodaje: „Niech wybacza. Niech leczy. Niech łagodzi. Niech zamyka człowiecze rany jak skrzydła ołtarza” (R. Brandstaetter).
Warto więc podjąć trud, aby nasze słowa oświetlały blaskiem prawdy każdą naszą drogę, aby były znakiem naszego nawracania się.
Anastazja Seul

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 7 grudnia
7.15 1. Za † Roberta Czarnowskiego, Jana i Krzysztofa Woźnica oraz dziadków Woźniców.                 2. Za † Henryka Kowalskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Jacka Dawidczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                 2. Za † Mariannę Grzywacz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             3. Za † Franciszka Załogę z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 8 grudnia
7.15 Za † Henryka Witkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Mariannę Oleksiak intencja rodziny.                                                                                     2. Za † Stanisława Senczyszyna intencja urodzinowa pogrzebowa.                                               3. Za † Tadeusza Twardowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 9 grudnia
7.15 Za † Franciszka Czajkowskiego w 3 rocznicę śmierci.
16.00 1. Za † Urszulę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                 2. Za † Mariannę Brzezińską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           3. Za † Juliannę Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 10 grudnia
7.15 1. Za † Józefa Sieńkowskiego w 9 rocznicę śmierci, jego rodziców i rodzinę Piątków.                   2. Za † Stefana, Józefa i Jadwigę Bocian, Pawła i Mariannę Pawlik.                                                 3. Za † Stanisława Skrzydel z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Sławomira Śliwkęz ofiar uczestników pogrzebu.                                                                 2. Za † Adama Chmielewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 11 grudnia
7.15 Za † Wiktora Marczaka z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Krzysztofa Wróbla z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               2. Za † Marię Karłowicz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                   3. Za † Sławomira Pietrzaka z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 12 grudnia
7.15 1. Za † Jana Światkowskiego intencja sąsiadów Madydów.                                                             2. Za † Władysławę Rogulską z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże błogosławieństwo dla Antosia Wróbla w 1 rocznicę                      urodzin, dla rodziców i siostry Zosi.                                                                                              2. Za † Zofię w rocznicę śmierci i Stanisława Wierzchoń, Mariana i Jerzego Wierzchoń.              3. Za † Małgorzatę Frąckiewicz z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 13 grudnia
9.00 Za † Aleksandrę i Mariana Milczarczyk, dziadków Milczarczyków i Krystmanów.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † Jana Cholewskiego w dniu urodzin, rodzinę Cholewskich i Jechnów.                                 2. Za † Krystynę Szczubeł, Stanisława Szumerta i dziadków Rączkowskich.                                 3. Za † Krystynę Fraszek z ofiar uczestników pogrzebu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.