II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu
12 marca 2016 r.

Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rObraz1ekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali.

DZIŚ GORZKIE ŻALE NA MSZY ŚW. O GODZ. 11.00.

Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obCEMAC 1ejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się ok,Mzk5MzQ1MTksNDgyOTMw,f,P-Jezus_1_d udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

W niedziele 26 marca na mszy świętej o godz. 11.00 będzie przekazanie obrazu Matki Bożej, który Peregrynuje w domach naszej parafii mieszkańcom Drwał.

W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy.

Obraz4w każdy piątek o godz. 17.00 w kościele. Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Trwa okres Wielkiego Postu, czasu przemian, modlitwy i jałmużny. W naszej parafii także będzie można dać jałmużnę wielkopostną, wspierając najbardziej potrzebujące rodziny. Już od dzisiejszej niedzieli w naszym kościeleObraz2 wystawiony będzie kosz, w którym będzie można złożyć żywność długoterminową, środki czystości, słodycze. Zbiórki żywności będą także jak co roku przeprowadzane w sklepach w naszej parafii: 18 i 25 marca. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

31 marca o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Mirosław Milewski.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą 26, 27 i 28 marca.

SPOTKANIE:
W przyszłą Niedzicę 19 marca, po mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie dla dzieci do Generalnej Komunii Św. czyli kl. czwartych i piątych i ich rodziców.

INFORMACJA
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie informuje, że
w okresie od 13.03.2017r. do 11.04.2017r. odbędą się zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci urodzonych w 2011r.na rok szkolny 2017/18.
Do klasy I szkoły podstawowej zapisujemy dzieci urodzone w 2010r.
Do zapisu potrzebny jest odpis aktu urodzenia dziecka wraz z numerem PESEL. Zapisy będą odbywać się w gabinecie wicedyrektora (nr 29) w godz. 7.30 – 15.30.
INFORMACJA
Dyrekcja Punktu Przedszkolnego przy Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie z siedzibą w Gładczynie Rządowym informuje, że w okresie od 13.03.2017r. do 11.04.2017r. odbędą się zapisy do punktu przedszkolnego dzieci w wieku od trzech do pięciu lat (ur. w 2012 – 2014r.) na rok szkolny 2017/18.
Do zapisu potrzebny jest odpis aktu urodzenia dziecka wraz z numerem PESEL. Zapisy będą odbywać się w ww. punkcie w godz. 8.00 – 13.00.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 13 marca
7.30 O szczęśliwy przebieg operacji córki Bożeny Celińskiej intencja mamy.
17.00 1 Za † Krystynę Jeż intencja imieninowa.                                                                                       2. Za † Danielę Brzezińską w 19 rocznicę śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące.
Wtorek 14 marca
7.30 Za † Halinę Grzybowską intencja sąsiadów Lasockich zamiast kwiatów.
17.00 1. Za † Władysławę Kozon w 15 rocznicę śmierci.                                                                         2. Za † Józefę Grążewską z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 15 marca
17.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego i zdrowie dla całej                   rodziny Przychodzkich.                                                                                                                  2. Za † Jerzego Zacharskiego, Władysława i Wiktorię Zacharskich.                                            3. Za † Helenę i Jana Wierzchoń.

Czwartek 16 marca
17.00 1. Za † Jana w 6 rocznicę śmierci i Irenę Lipińskich.                                                                     2. Za † Tadeusza Twardowskiego w 2 rocznicę śmierci.                                                               3. Za † Edytę Jędrzejczak od Mirosława Kasińskiego z żoną.

Piątek 17 marca
7.30 Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Irenę Mięgoć od pracowników Kamizy.                                                                             2. Za † Józefę i Czesława Czubkowskich i ich rodziców.

Sobota 18 marca
17.00 1. Za † Józefa Kaczmarczyka intencja imieninowa od Danuty Spodek.                                       2. Za † Józefa i Zofię Sokołowskich, Józefa i Henrykę Czyż.                                                         3. Za † Franciszka Ryszarda Załogę intencja żony i dzieci.

Niedziela 19 marca
9.00 Za † Józefa Sieńkowskiego jego rodziców i rodzinę Piątków.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † Józefa Mroza intencja imieninowa od dzieci.                                                                     2. Za † Zofię i Józefa Sokołowskich.                                                                                               3. Za † Irenę, Rozalię i Józefa Masłowskich intencja Jacka.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
Milena Zawadzka z Rząśnika i Marcin Kasiński z Lutobroku
zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.