II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018r.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Po mszy św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedziele. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Szczególnie zobowiązani są kandydaci do Bierzmowania i dzieci do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej.

 Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 17.00.

Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź na drodze krzyżowej o godz. 17.00, wyjazdy do chorych po mszy św. porannej.

W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Różaniec po mszy św. porannej poprowadzą KŻR z Wólki Folwark.

Przyszła Niedziela pierwsza miesiąca Adoracyjna. Zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Są baranki wielkanocne dzieł Caritas do koszyczka Wielkanocnego po 5 zł.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 11, 12 i 13 marca.

Są do nabycia książki: ,,Wszystko o Apostołach Jezusa Chrystusa”.

Podziękowanie:

Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Gładczyna Rządowego.

Ofiara na Radio Maryja i TV Trwam 440 zł.

Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie 2 maja.

Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg.

Jan Paweł II

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.