III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu
11 grudnia 2016r.

Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres beobraz1zpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słógaudetew z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

Dzisiaj po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

Przed świętami Narodzenia Pańskiego zazwyczaj myślimy o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł pola-prezenty-swiateczne_4b17bac2946e2-pcałej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rorodzina_400x400-1dzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzimages-1enia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

obraz2w dni powszednie Adwentu o godz. 7.15.
Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Włączmy się w Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom i zakup świec Caritasu po 6 i 12 zł., które są do nabycia przy wyjściu z kościoła.

W sobotę 17 grudnia odbędzie się zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących. W sklepach P. Borowców, Kisielów i Słpobraneomków oraz na Stacji Paliw u P. Agnieszki Brzezińskiej, będą wystawione kosze, do których możemy włożyć produkty. Serdecznie prosimy o włączenie się w tę zbiórkę dając innym światełko radości, miłości i nadziei. Zespół charytatywny parafii Pniewo.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy z 25 PDH „Zawieja”. Osoby, które chciałby wziąć do domu Betlejemskie Światełko niech zaopatrzą się w lampiony do przeniesienia światełka. W tym dniu harcerze i zuchy będą roznosić światełko w niektórych miejscowościach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych;
14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy sołtysom za zorganizowanie zbiórki sprzętu elektronicznego i elektrycznego dla Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wszystkim, którzy przekazali jakikolwiek sprzęt.
Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza złożyli: Justyna i Wojciech Markowscy z Wólki Folwark 50 zł., Jerzy Śliwka z Mystkówca Kalinówki 30 zł, rodzina Bartosiaków z Leman 30 zł, Janusz Kisiel z Cieńszy 30 zł, Zofia i Stanisław Woźnica z Mystkówca Kalinówki 40 zł, Emilia Król ze Zdzieborza 40 zł, Bogumiła i Wiesław Kuchtowie z Suwina 30 zł, Zofia Kisiel z Cieńszy 30 zł. Bóg zapłać.

obraz1

NIEDZIELA 11.12.2016r.
9.00 Msza św. z nauką dla dzieci.
11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
16.00 Msza św. z nauką szczególnie dla młodzieży.

PONIEDZIAŁEK 12.12.2016r.
9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
11.00 Msza święta dla wszystkich klas Szkół Podstawowych.
16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

WTOREK 13.12.2016r.
9.00 Msza św. z nauką dla chorych.
11.00 Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej.
16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
18.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej.
Zakończenie Rekolekcji.
Rekolekcje poprowadzi Ojciec Mariusz Mąka – misjonarz.
Spowiedź w poniedziałek i wtorek w czasie wszystkich nabożeństw.
Ofiary zbierane we wtorek przeznaczamy dla Ojca Rekolekcjonisty.
Wyjazdy do chorych we wtorek od godz. 13.00. Zgłoszenia w zakrystii.

obraz1W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił pobłogosławiony opłatek w następujących wioskach:
Środa od 12.30 ul. Szkolna, Spokojna i Sosnowa w Pniewie
Czwartek Suwin, Zdziebórz,Pniewo ul. 18 Maja i Strażacka
Opłatek roznosi sam P. Organista, a nie ktoś inny.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 12 grudnia
9.00 Za † Małgorzatę i Wacława Wałowskich, Janinę i Stanisława Wóltańskich.
11.00 Za † rodziców Adama i Józefę Przybysz, braci: Jana, Kazimierza i Konstantego                       intencja rodziny z Pniewa.
16.00 Dziękczynna o Boże błogosławieństwo dla Antosia Wróbla w 2 rocznicę urodzin                     intencja Zosi i jej rodziców.
18.00 Za † Kazimierza Deptułę z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 13 grudnia
9.00 Za † zmarłych z KŻR z Komorowa Nowego i Działek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
11.00 Za † Antoninę i Stanisława Nowotków.
16.00 Za † Mieczysława, Janusza i Mariannę Kaczmarczyk.
18.00 Za † ks. prałata Jana Murziaka od parafian z Michalina.

Środa 14 grudnia
7.15 Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                       2. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                  3. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 15 grudnia
7.15 Za † Mariannę i Bolesława Kiela.
16.00 1. Za † Jana Sieńkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         2. Za † Kazimierza Nowosielskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                            3. Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 16 grudnia
7.15 1. Za † Aleksandrę, Józefa i Stanisława Cachel.                                                                             2. Za † Annę i Bartosza Siebierskich z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 Za † Mariannę w 2 rocznicę śmierci i Antoniego Borkowskich intencja dzieci i                             wnuków.

Sobota 17 grudnia
7.15 1. Za † Jana Kaczmarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                          2. Za † Józefę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej dla                  Sandry Bocian w 18 rocznicę urodzin.

Niedziela 18 grudnia
9.00 Za † Jana Cholewskiego intencja urodzinowa, rodzinę Cholewskich i Jechnów.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                       2. Za † Franciszka Abramczyka w 15 rocznicę śmierci, rodziców Sieńkowskich i dusze               w czyśćcu cierpiące.
16.00 1. Za † Bożenę Rogalińska w 1 rocznicę śmierci.                                                                           2. Za † Andrzeja Sierzana w 3 rocznicę śmierci, intencja rodziny.                                               3. Za † Czesława Skocznia w 6 rocznicę śmierci, rodziców Suskich i Skoczniów, braci i               dziadków z obu stron intencja syna Adama.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.