III Niedziela Adwentu

 III Niedziela Adwentu

17.XII. 2017r.

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

Ostatnie siedem dni Adwentu zachęcają nas do wytężonego wysiłku, by jak najlepiej przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Ważne jest to wszystko co od wielu pokoleń pomaga nam ukształtować wyjątkową atmosferę tych świąt: solidniejsze zakupy i sprzątanie mieszkania czy domu, przyozdobienie choinki, przygotowanie dekoracji, prezentów, potraw. Przygotowań jest naprawdę dużo i zwykle zaczyna brakować czasu, a wówczas w kolejkach sklepowych i ulicznych korkach może pojawić się poirytowanie i nietrudno wtedy o złe myśli, słowa, a nawet uczynki. Można zasmucić najbliższych, obrazić bliźniego i zapomnieć o Panu Bogu. Dlatego wskazany jest dystans wobec tego, co stanowi jedynie oprawę świąt i potrzeba świadomego uznania oraz określenia tego, co jest ważne, a co najważniejsze.

W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, o godz. 7.15. W poniedziałek Msza św. roratnia o godz. 11.00 a we wtorek o godz. 9.00.

Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedź w czasie rekolekcji Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, czy na przyszłą niedzielę.

Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00.

W Polsce Wigilia Bożego Narodzenia zachowała pierwotny charakter do dnia dzisiejszego. Uroczyście przeżywany dzień wigilijny był natchnieniem do powstania wielu obrzędów domowych, utworów poetyckich, kolęd i opisów literackich. Nade wszystko jednak niezwykle uroczyście przeżywany ten dzień, z motywów ewangelicznych, jest okazją do budowania więzi międzyludzkich i zbliżania człowieka do człowieka. W tym dniu otwierają się serca tak szeroko, że znajduje w nich miejsce każdy człowiek, szczególnie samotny, opuszczony i odtrącony, cierpiący. Dzień wigilijny służy przede wszystkim zbliżeniu osób w gronie rodzinnym, w cieple rodzinnego ogniska. W dzisiejszych czasach, kiedy zbliżamy się do przełomu wieków i tak boleśnie odczuwamy istniejące podziały, odejście wielu od Chrystusa i pojawiające się coraz to nowe zagrożenia, wydaje się ogromnie ważnym powrót do naszych polskich tradycji wigilijnych, świętych i niepowtarzalnych. Wszystkich „zaprośmy na wigilijne spotkanie, na „ucztę miłością którą zgotował nam Zbawiciel świata” i pielęgnujmy zwyczaje, które przez wieki wypracowali z miłością nasi przodkowie.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia książki pt. ,,Wszystko o Eucharystii”.  I o Życiu, Dziełach i Modlitwach Ojca Pio.

Świece Caritasu na stół wigilijny jako dzieło miłosierdzia po 6 i 12 zł. do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

 Kancelaria Parafialna czynna w dni powszednie od wtorku do soboty w godz. od 15.00 do 16.00.

 

Podziękowanie:

Za zrobienie ramy do relikwi i obrazu Św. Ojca Pio dziękujemy Panu Wojciechowi Markowskiemu.

Za zrobienie i rozwiezienie świątecznych paczek dziękujemy Pani Elizie Nożykowskiej i Jolancie Kasińskiej.

Za użyczenie samochodu do rozwożenia paczek dziękujemy Pani Agnieszce Brzezińskiej.

Na śmieci: Lidia i Andrzej Kalinowscy z Wólki Folwark 100 zł, Elżbieta i Sławomir Zawadzcy z Wólki Folwark 50 zł, Andrzej Chmielewski z Pniewa Kolonii 50 zł, Marianna Wiśniewska z Wólki Folwark 30 zł, Edward Rakowski z Komorowa 30 zł.

Bóg zapłać.

 

NIEDZIELA 17.12.2017r.

9.00 Uroczyste Wprowadzenie Relikwii Św. Ojca Pio
z plebanii do kościoła.

11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

16.00 Msza św. z nauką szczególnie dla młodzieży.

PONIEDZIAŁEK 18.12.2017r.

9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

11.00 Msza święta Roratnia dla młodzieży gimnazjalnej.

16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

WTOREK 19.12.2017r.

9.00 Msza św. Roratnia z nauką dla chorych – Sakrament Namaszczenia.

11.00 Msza św. dla wszystkich klas Szkół Podstawowych.

16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

18.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej.

Zakończenie Rekolekcji.

Rekolekcje poprowadzi ks. kan. mgr. Mieczysław Ochtyra.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek w czasie wszystkich nabożeństw. Nie będzie spowiedzi w niedzielę 17 grudnia.

Wyjazdy do chorych, których zgłaszamy w zakrystii, we wtorek 19 grudnia.

Często narzekamy, że to życie jest ciężkie, że stawia przed nami takie trudne dylematy, że nie potrafimy właściwie wybrać i często żałujemy naszych wcześniejszych decyzji, mówiąc: gdybym wtedy wiedział! Rekolekcje są dobrym czasem na to, żeby przyjrzeć się naszym wyborom i zapytać Boga: co mam wybrać? Jak rozwiązać trudne sytuacje w moim życiu? Co zrobiłem źle i jak to naprawić?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.