III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu
28 lutego 2016r.

Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się 6, 7 i 8 marca.Obraz4
Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem na gorzkie żale. 

Obraz7w piątek o godz. 17.00.

Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy Oto ja dobry… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Napobranejlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Od godz. 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.Obraz1
W piątek po rannej Mszy św. odwiedziny chorych. Po południu spowiedź o godz. 17.00.
W sobotę Różaniec o godz. 9.00 poprowadzą KŻR z Placusina.
Za tydzień Pierwsza niedziela miesiąca Adoracyjna.

Trwa Okres Wielkiego Postu i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Jest to okazja do spełniania uczynków miłosierdzia na rzecz najbardziej potrzebujących.
W dniObraz5ach 5 i 12 marca w sklepach P. Słomków, Kisielów, Borowiec oraz na stacji paliw P. Agnieszki Brzezińskiej będą wystawione kosze, do których będziemy mogli wkładać różne produkty dla najbardziej potrzebujących. Można zgłaszać osoby potrzebujące świątecznej paczki pod nr. telefonu: 517 776231

baranki wielkanocne po 5 zł. kupując je do wielkanocnego koszyczka wspieramy dzieła Caritasu.

Bierzmowanie w naszej parafii będzie 19 marca o godz. 10.00.
Uroczystość Pierwszej Komunii Św. będzie 22 maja o godz.11.00.

SPOTKANIA:
Spotkanie dla rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii Św. dziś 28 lutego po mszy św. o godz. 11.

PODZIĘKOWANIE:
Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza złożyli:
Stelmach Marianna z Mystkówca Szczucina 30 zł.
Ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego od KŻR mężczyzn i kobiet Mystkówca Szczucina P. Król. Bóg zapłać.

13 marca organizowany jest wyjazd do Częstochowy na rekolekcje do ojca Daniela. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła w Pniewie. Zapisy pod nr. telefonu: 518223255.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

Obraz31 marca po raz szósty będziemy obchodzić Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Chciano ich na zawsze wymazać z historii Polski. Jednak pamięć o nich żyła i żyje w sercach Polaków.
Lech Kaczyński, mówił: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.

Obraz2

NIEDZIELA 6.03.2016r.
,,Miłosierni jak Ojciec”
9.00 Msza św. z nauką dla dzieci.
11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
16.00 Msza św. z nauką dla młodzieży.
PONIEDZIAŁEK 7. 03. 2016r.
9.00 Msza św. i nauka dla wszystkich.
11.00 Msza św. i nauka dla wszystkich klas szkół Podstawowych.
16.00 Msza św. i nauka dla wszystkich.
18.00 Msza św. i nauka dla wszystkich.
WTOREK 8.03.2016r.
9.00 Msza Święta z nauką dla chorych (sakrament namaszczenia chorych).
11.00 Msza św. i nauka dla młodzieży gimnazjalnej.
16.00 Msza św. i nauka dla wszystkich.
18.00 Msza św. i nauka dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej.
Zakończenie rekolekcji.
Spowiedź w poniedziałek i wtorek
w czasie wszystkich nabożeństw. Nie będzie spowiedzi w niedzielę.
Rekolekcje poprowadzi ks. kan. mgr Mieczysław Ochtyra – Emerytowany Kapelan Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.

KOMÓRKI WIARY
Nasz organizm działa na zasadzie podobnej do telefonu komórkowego. Po pierwsze, składa się z komórek. Po drugie, aby zadziałał, musi mieć „naładowaną baterię”, to znaczy do poszczególnych komórek organizmu, które tworzą narządy i układy, musi być dostarczona energia z zewnątrz, aby mogły ją oddawać w postaci ciepła, czucia, ruchu, myślenia itp. To bowiem włącza nas w sieć ludzi żyjących wokół. Są jeszcze pewne komórki, które odpowiadają za kontakt człowieka z Bogiem. To komórki duchowe, czyli komórki wiary. Bóg sam umieścił je w naszym wnętrzu, a ich działanie jest podobne do działania karty SIM w telefonie , ponieważ pozwalają nam na utrzymywanie stałego kontaktu ze Stwórcą. Podobnie jak nie da się zadzwonić do naszych znajomych bez karty SIM podłączającej telefon do sieci, tak nie da się utrzymywać stałego kontaktu z Bogiem bez sprawności naszych komórek wiary. Na tym bowiem polega wiara – to utrzymywanie stałego kontaktu z Bogiem.
Specjalnym czasem „doładowania” komórek duchowych są wielkopostne rekolekcje. Wtedy na kilka dni podłączamy ładowarkę do Pana Boga, aby nabrać sił, naładować się. To są dni, gdy Pan Bóg dodaje nam energii jakby w promocji, więcej niż zwykle i taniej. Kto z niej skorzysta, nie będzie musiał później tracić sił, żeby na nowo odzyskiwać straconą łączność. Tym bardziej że taka promocja powtórzy się dopiero za rok, a siły musi wystarczyć przez cały ten czas. Bez aktywnych komórek wiary nie jesteśmy w stanie wykonywać połączeń do Boga ani odpowiadać na te, które On kieruje do nas, wybierając nas po imieniu, pouczając; nie będziemy w stanie słuchać głosu Boga ani na niego odpowiadać, gdy zabraknie nam energii w duchowych komórkach.
Dzisiaj prosimy Boga, abyśmy umieli utrzymać zdolność kontaktu z Nim. Trzeba dbać o „swoją kartę SIM” i o swoje duchowe komórki tak samo, jak dbamy o komórki ciała. Wielki Post to czas „doładowania” komórek wiary, tak aby można było później aktywnie nawiązywać połączenia z Bogiem i je odbierać.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 29 lutego
17.00 1. Za † Mariannę Kaczmarczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                       2. Za † Krystynę Piątek z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                    3. Za † Mariannę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 1 marca
17.00 1. Za † Mariannę Grzywacz w 1 rocznicę śmierci.                                                                           2. Za † Antoniego Sieńkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                   3. Za † Jerzego Skwarę z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 2 marca
7.30 Za † Kazimierza Deptułę z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Helenę i Stanisława Nowosielskich.                                                                                     2. Za † Helenę i Jana Wierzchoń.

Czwartek 3 marca
7.30 Za † Tadeusza Madydę z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Kazimierza Mroczkowskiego intencja imieninowa.                                                             2. Za † Józefę i Jana Bułakowskich.

Piątek 4 marca
7.30 Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu
17.00 DROGA KRZYŻOWA.
17.30 1. Za † Kazimierza Kalinowskiego intencja imieninowa od żony.                                                  2. Za † Kazimierza Borka intencja imieninowa od żony i dzieci.                                                    3. Za † Czesławę Szczerba od KŻR z Gładczyna Rządowego.

Sobota 5 marca
9.00 1. Za † rodziców Twardowskich, bratanków Mariusza i Radosława, rodziców Nowaków,                 siostrę Annę i brata Krzysztofa.
17.00 1. Za † Stefanię Przybysz, ojca chrzestnego, Ryszarda Przybysza intencja córki.                           2. Za † Michała Matuszewskiego w 9 rocznicę śmierci.

Niedziela 6 marca
9.00 1. Za † Kazimierę Wiszowatą od córki z rodziną.                                                                             2. Za † Józefa i Janinę Kamińskich, Stanisława i Henrykę Oleksiak.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                       2. Msza św. o Boże błogosławieństwo i Dary ducha Św. dla Ewy i Tadeusza                                    Gorczyńskich i ich dzieci oraz za zmarłych z rodzin Gorczyńskich, Zielińskich,                            Decewiczów i dusze w czyśćcu cierpiące.
16.00 1. Za † Kazimierza Wiśniewskiego i jego rodziców.                                                                         2. Za † Mariana Kalinowskiego w 8 rocznicę śmierci, intencja żony.                                             3. Za † Henryka Nowosielskiego od KŻR z Gładczyna Szlacheckiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.