III Niedziela zwykła

III Niedziela zwykła

21 stycznia 2018r.

Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.

W naszej parafii zakończyła się kolęda. Okazja do pobłogosławienia waszych domostw, wspólnej modlitwy, rozmów na różne tematy. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, różnego rodzaju poczęstunki, przywożenie i odwożenie z kolędy. Składamy podziękowanie za wszystkie ofiary jakie składaliście z tej okazji z których 10% przekazaliśmy na ,,Fundusz budowy kościołów” w diecezji, ubezpieczenie kościoła i innych budynków parafialnych, dom księży emerytów oraz podatki. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość.

Obchodzimy dziś Dzień Babci i Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy na Mszę Świętą. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

„Niech dziadkowie nigdy z żadnego powodu nie będą wyłączeni z rodziny. Są skarbem, którego nie możemy odebrać nowym pokoleniom, zwłaszcza ich świadectwa wiary” Benedykt XVI

Niech to będą także dni wdzięczności Panu za życie naszych Babć i Dziadków. Tak wiele dobra od nich doświadczyliśmy i doświadczamy. Tak wielu z nas zawdzięcza im wiarę. To często właśnie Oni przekazywali nam wiarę, prowadzili do kościoła, uczyli znaku krzyża, pierwszej modlitwy, uczyli miłości do Boga i drugiego człowieka. To Oni zabierali nas na spacery, przekazywali tradycje, zwyczaje, wyjaśniali ich znaczenie i sens, uczyli co jest dobre, a co złe. To Oni przytulali do serca i pocieszali
w chwilach smutku. To u nich często szukamy i szukaliśmy zrozumienia. To Oni znajdowali i znajdują dla swych wnuków czas. Bo mimo dzielącej różnicy wieku niezwykła jest miłość i nić porozumienia łącząca Babcie i Dziadków z wnukami.

Panie Jezu, dziękujemy za nasze Babcie i Dziadków!

W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 24 lutego 2018 roku o godzinie 19.00 w parafii św. Józefa w Pułtusku ul. Stare Miasto 2.

Program spotkania:

19.00 – Nabożeństwo – Adoracja Najświętszego Sakramentu

19.00 – Spotkanie integracyjne.

 

 Podziękowanie:

Na śmieci:

Mystkówiec Stary: Krajewski Stanisław 30 zł.

Drwały: Gorczyńska Genowefa i Krzysztof Kozon po 30 zł.

Lutobrok: Łach Zygmunt 30 zł.

Cieńsza: Jackiewicz Teresa, Kisiel Ryszard, Nożykowski Henryk, Kisiel Henryk, Kisiel Paweł, Makowski Roman, Deptuła Krzysztof, Kasiński Jarosław, Szczubeł Teresa, Salwin Stanisław po 30 zł.

Lutobrok Folwark: Kalinowska Marianna, Pawłowski Sławomir, Zemło Kazimierz, Juźwiak Jan, Rogulska Krystyna, Deluga Zbigniew, Matuszewski Jan, Tułowiecki Adam, Czajkowski Adam, Ciok Janusz, Chełchowski Stanisław, Wróbel Mariusz, Borkowski Kazimierz po 30 zł. Godlewski Stanisław 40 zł., Zajda Ewa 20 zł. Przybysz Piotr 50 zł.

Wólka Przekory: Piątek Henryk, Pikora Marek, Petrykowski Sławomir, Petrykowski Eugeniusz, Kmiołek Edward, Postek Tadeusz, Gołębiewski Kazimierz, Gołębiewska Genowefa, Łukasiak Tadeusz, Kmiołek Zdzisław, Świercz Wiesław, Kmiołek Cezary po 30 zł. Deptuła Grzegorz, Gołębiewski Stanisław
i Sierzan Beata po 50 zł. Dudzik Kazimierz 20 zł. Kamiński Kazimierz 40 zł.

Komorowo Stare: Sobolewska Teresa, Leszek Lipiński, Zaręba Jarosław, Cholewski Kazimierz, Jaczewska Krystyna, Jóźwiak Ryszard, Garbarczyk Mariusz, Kowalczyk Jan, Beredzińska Regina, Godlewski Dariusz, Wielgolewski Kazimierz, Rojek Barbara, Chmielewska Janina, Sierzan Teresa, Wiśniewski Andrzej, Łapka Tadeusz, Murziak Stanisław, Rakowski Edward, Rudawski Leszek, Kaczmarczyk Eugeniusz po 30 zł. Abramczyk Janusz 60 zł. Machnowska Czesława 20 zł. Machnowski Zdzisław 50 zł.

Pniewo Kolonia: Chmielewska Anna, Jończyk Stefan, Pajewski Jan, Wróbel Dorota, Dana Teresa, Dana Jan, Burawski Jan, Krawczyk Jan po 30 zł. Leszczyński Ryszard i Murziak Stanisław po 50 zł. Dawidczyk Mirosław 40 zł. Ickiewicz Stanisław 20 zł. Borek Stanisław-50zł.

Topolnica: Wałowski Waldemar, Bednarczyk Krystyna, Dworecki Andrzej, Kądziela Krzysztof, Łachacka Zofia, Bednarczyk Teresa, Chmielewski Henryk, Deptuła Jan, Łachacki Leszek, Podgórski Stanisław, Trzciński Tadeusz, Koczara Władysława po 30 zł. Piątek Grzegorz 50 zł. Zając Marian i Fijałkowski Bogdan po 40 zł. Osowiecki Władysław 20 zł.

Pniewo ul. 18 maja: Borek Stanisław 50zł. Zacharska Marianna, Kaczmarczyk Wiesław, Linka Mieczysław, Spodek Danuta po 40 zł. Kuczyński Ryszard, Tomaszewski Grzegorz, Pawlak Józef, Jackowski Mirosław, Światkowski Sławomir, Światkowska Halina, Szajczyk Cezary, Zbrzeźniak Wojciech, Pietrucha Arkadiusz, Mięgoć Marianna, Światkowska Luiza, Kmiołek Sławomir, Kamiński Czesław, Jackowski Jan, Jackowski Henryk, Salwin Paweł, Deluga Marek, Linka Paweł, Witkowski Jan, Krawczyk Henryk, Szajczyk Adam, Kuczyński Kazimierz, Abramczyk Marcin, Milczarczyk Stanisław, Sosiński Jerzy, Linka Marek, Woźnica Dariusz, Chmielewski Andrzej, Chmielewski Krzysztof, Pogroszewski Wiktor -30 zł.

Gładczyn: Ciszewska Henryka, Cyran Tomasz, Kamiński Tadeusz, Kucharska Wanda, Witkowski Bogdan, Kalbarczyk Mariusz, Śliwka Bożena, Śliwka Marianna, Ujazdowski Wojciech, Purzucki Roman, Markowski Jerzy, Samsel Sławomir, Raczyński Janusz, Kamińska Celina, Młynarczyk Jadwiga, Kuczyński Krzysztof po 30 zł. Myślak Tadeusz, Gotkowski Łukasz i Kuczyński Andrzej po 50 zł. Szulc Anna, Szurawska Alina , Wyrzykowska Jadwiga po 20 zł.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.