IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu
18 grudnia 2016 r.

Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem koobraz1lejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

Dziś o godz. 9.00 Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy z 25 PDH „Zawieja”. W tym dniu harcerze i zuchy będą roznosić światełko w niektórych miejscowościach.

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia.

obraz2

o godz. 24.00
Zapraszamy na jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Pniewie, które rozpoczną się o godz. 23.30.

Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Uobraz4trwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia.

Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa w dni powszednie Adwentu
obraz2o godz. 7.15.

Zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

PODZIĘKOWANIE:
Dziękuję za choinki do Kościoła P. Jolancie i Wojciechowi Tyburskim.
Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza złożyli: Kazimierz Kalinowski z Placusina 30 zł., Cecylia i Ryszard Borek z Wólki Folwark na kościół 100 zł. i na śmieci 30 zł., Maria Kiela z Topolnicy 30 zł, Krystyna i Jacek Kazimierz Czarnowscy z Suwina 30 zł, Leokadia Brulińska z Gładczyna Szlacheckiego 30 zł, Marianna Wiśniewska z Wólki Folwark 30 zł. Bóg zapłać.

31.12.2016r. jest możliwość wyjazdu na noc sylwestrową na Jasną Górę. Kontakt telefoniczny pod nr. 518 223 255.

Komenda Wojewódzka Policji zachęca nas do ostrożności, używania elementów odblaskowych, uprzejmości i życzliwości na drogach a szczególnie w czasie wyjazdów na Święta Bożego Narodzenia i noc sylwestrową.

W Dzień Zmarłych wiele dusz opuszcza miejsce pokuty i za specjalną łaską przechodzi do nieba. Tylko w tym dniu udział w publicznych modlitwach biorą wszystkie dusze bez wyjątku. Wiele dusz w czasie długich lat jakie w czyśćcu przebywają, otrzymują według Sprawiedliwości Bożej tylko tę jedną jedyną ulgę. Ale najwięcej dusz idzie do nieba nie w dzień Wszystkich Świętych czy w Dzień Zaduszny lecz w wigilię Bożego Narodzenia.
W Wigilię zostawiamy nakrycie dla człowieka samotnego, potrzebującego pomocy…
… a co z potrzebującymi pomocy duszami?
Poświęć odrobinę swojego czasu i zapal świecę w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, które znikąd ratunku nie mają.obraz3
Nikt o nich nie pamięta,
Nikt się za nich nie modli,
Tylko od nas mogą oczekiwać pomocy.

Odbyła się zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących. Tak jak co roku
w sklepach P. Borowców, Kisielów i Słomków oraz na Stacji Paliw u P. Agnpobraneieszki Brzezińskiej, były wystawione kosze, do których mogliśmy włożyć produkty. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w tę zbiórkę właścicielom sklepów, wolontariuszom i wszystkim darczyńcom. Dary będą rozwożone we wtorek 20 grudnia. Proszę zgłaszać do wtorku osoby najbardziej potrzebujące pomocy pod nr tel. 517 776 231.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 19 grudnia
7.15 Za † Stanisława Mroza w 24 rocznicę śmierci i o Boże błogosławieństwo dla całej                   rodziny Kaczmarczyków.
16.00 1. Za † Dariusza Chmielewskiego.                                                                                                   2. Za † Stefanię i Władysława Milczarczyk i ich rodziców oraz dusze w czyśćcu                          cierpiące.                                                                                                                                         3. Za † Czesława Wielgolewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 20 grudnia
7.15 Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii od Teodozji i Bolesława Krawczyk z                         Pułtuska zamiast kwiatów.
16.00 1. Za † Henryka Kowalskiego i jego rodziców.                                                                               2. Za † Mieczysława Bulwickiego.                                                                                                  3. Za † Anielę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 21 grudnia
7.15 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Bereskich.
16.00 1. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                      2. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                  3. Za † Jana Sieńkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 22 grudnia
7.15 Za † Roberta Czarnowskiego, Janai Krzysztofa Woźnica.
16.00 1. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Za † Kazimierza Nowosielskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                            3. Za † Genowefę Kmiołek z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 23 grudnia
7.15 Za † Henryka i Czesława Kiela.
16.00 Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                2. Za † Annę i Bartosza Siebierskich z ofiar uczestników pogrzebu.                                          3. Za † Stanisława Światkowskiego z Pniewa z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 24 grudnia
8.00 1. Za † Stanisława Kalinowskiego z Leman z ofiar uczestników pogrzebu.                               2. Za † Józefę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         3. Za † Jana Kazimierza Kaczmarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 25 grudnia
24.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                        2. Za † Adama Piątek.
9.00 Za † Krystynę Szczubeł, Stanisława Szumerta i dziadków Rączkowskich.
11.00 Za † Jana Świercz, intencja brata z rodziną.
16.00 1. Za † Szczepana Baranowskiego.                                                                                                   2. Za † Zofię i Bolesława Grzywacz.                                                                                                3. Za † Adama, intencja imieninowa i Stanisława Chmielewskich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.