IV Niedziela zwykła

IV Niedziela zwykła
29 stycznia 2017 r.

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego,
w naszejMB[1] polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest tazycie-konsekrkże Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Pierwszy Piątek Miesiąca- wyjazdy do chorych po mszy św. porannej, spowiedź św. od godz. 15.30.
Pierwsza sobota Miesiąca po mszy porannej różaniec poprowadzą KŻR z Lutobroku.
Pierwsza Niedziela miesiąca, adoracyjna. Zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

W tym roku przypada 100 rocznica Objawień Fatimskich Przeżyliśmy niedawno Peregrynację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Mamy obraz z tych uroczystości – potarty wizerunek o kopię obrazu wędrującego po Polsce. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy Peregrynację obrazu w domach naszej parafii od Cisk. Niech to będzie dobre przygotowanie do przeżywania tego jubileuszu i odnowi nasze relacje z Matka Bożą, której tak wiele zawdzięczamy. Są do nabycia ilustrowane książki o Fatimie, z historią, modlitwami- wydanie specjalne. Ministranci będą rozprowadzać przy wyjściu z Kościoła.

PODZIĘKOWANIA:
Ofiarę na śmieci złożył: Kazimierz Dudzik z Wólki Przekory 20 zł. Bóg zapłać

SPOTKANIA:
W piątek po mszy św. o godz. 16.00
spotkanie z kandydatami do Bierzmowania – obecność obowiązkowa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;
3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła; tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 30 stycznia
16.00 1. Za † Zofię Kisiel w 10 rocznicę śmierci, rodzinę Kisiel i Twardowskich intencja                        córki.                                                                                                                                              2. Za † Stanisława Światkowskiego z Pniewa z ofiar uczestników pogrzebu.                            3. Za † Stanisława Kalinowskiego z Leman z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 31 stycznia
16.00 1. Za † Genowefę Jeż i Władysława Jeż intencja żony z rodziną.                                                 2. Za † Henryka Szczesnego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                        3. Za † Tadeusza Murza z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 1 lutego
16.00 1. Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Piotra z okazji 18               rocznicy urodzin.                                                                                                                           2. Za † Waldemara Myślaka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         3. Za † Bogdana Tomczaka z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 2 lutego
9.00 Za † Marię i Mariana Kalinowskich.
11.00 Za † Wiktorię i Konstantego Wyrzykowskich.
16.00 1. Za † Genowefę w 10 rocznicę śmierci i Antoniego Mosakowskich, Feliksa i                         Kazimierza Mosakowskich i Hannę Nożykowską.                                                                         2. Za † Józefa Kisiel intencja urodzinowa.

Piątek 3 lutego
7.30 Za † rodziców Stanisława i Janinę Mielczarczyków, Małgorzatę i Albina Wultańskich.
16.00 1. Za † Zofię Załogę, Józefa i Henryka Załogów.                                                                             2. Za † Władysława Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 4 lutego
9.00 Za † Mariannę Jastrzębską w 4 rocznicę śmierci.
16.00 1. Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii, intencja Teodozji i Bolesława Krawczyk                z Pułtuska.                                                                                                                                     2. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 5 lutego
9.00 Za † Bolesława Pochmarę w 5 rocznicę śmierci.
11.00 1. W intencji parafian. Adoracja.                                                                                                     2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla                               Kazimiery i Jana Truszczyńskich z Gładczyna Szlacheckiego w 50 rocznicę ślubu                     Intencja dzieci i wnuków.
16.00 1. Za † Tadeusza Topczewskiego w 13 rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny                               Topczewskich, intencja Ewy Topczewskiej.                                                                              2. Za † Cecylię Kozon w 3 rocznicę śmierci, jej rodziców oraz Radosława i Mariusza                     Twardowskich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.