IX Niedziela zwykła

IX Niedziela zwykła
29 maja 2016r.

Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży

Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała.

We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawienawiedzenie-nmpdzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii.

WObraz1. śimages (1)rodę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. Życzymy im wiele radości.

Z tej okazji w czwartek 2 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci jak i dorosłych na piknik z okazji Dnia Dziecka. Będzie ognisko, loteria fantowa, gdzie główną nagrodą będzie rower, konkursy i inne atrakcje. Jeśli jest ktoś, kto chciałby ufundować nagrody na loterię, upominki lub słodycze dla dzieci mogą zgłaszać się do księdza proboszcza. W środę o godz. 19.00 zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie dotyczące organizacji Dnia Dziecka.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

pobraneW tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej. Prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
W czwartek również ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uObraz2roczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją Eucharystyczną o godz. 18.00. Prosimy Asystę w pełnym składzie. Po Mszy Świętej błogosławieństwo wianków.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również1392143659_1_f1 Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych. Spowiedź od godz. 17.30. Po mszy św. porannej wyjazdy do chorych.

Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Święty Bonawentura zachęcał w jednym ze swoich kazań, by w Sercu Jezusa odnajdywać źródło życia i światła oraz moc i siłę do zmagania się z codziennością. A zatem przytulmy się do Serca Zbawiciela i prośmy, by nas wspierało i nam błogosławiło.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Różaniec po mszy św. o godz. 9.00 poprowadzą KŻR z Cisk.

Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

SPOTKANIA:
Spotkanie formacyjne Ruchu Duchowości Małżeństw dziś 29 maja po Mszy św. o godz. 11.00 w domu parafialnym.
PODZIĘKOWANIA:
Dziękujemy za zrobienie ołtarzy na Boże Ciało mieszkańcom wiosek: Gładczyn Szlachecki i Malwinowo, Lutobrok, Lemany i Strażakom z Pniewa, za uświetnienie procesji Asyście Procesyjnej, Pocztom sztandarowym z Pniewa, Komorowa i Cieńszy i wszystkim strażakom. Mieszkańcom z Pniewa za udekorowanie trasy procesyjnej.
Ofiary na śmieci złożyli: P. Genowefa Gołębiewska z Wólki Przekory 20 zł. Zdzisław Kopacz ze Starego Mystkówca 30 zł. Bóg zapłać

W przyszłą Niedzielę Miesiąca na mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość 100 lat istnienia OSP w Pniewie. Za tydzień również pierwsza niedziela miesiąca – Adoracyjna. NIE BĘDZIE PROCESJI EUCHARYSTYCZNEJ PO SUMIE ze względu na uroczystości strażackie. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

JAK BUDOWAĆ BLISKĄ RELACJĘ Z PANEM JEZUSEM?
Chrystus pozostał z nami najbliżej jak to jest możliwe – pod postaciami chleba i wina. Bóg staje się w Eucharystii pokarmem dla nas, aby nasycać każdy z naszych ludzkich głodów, a przede wszystkim ten największy – głód miłości. Możemy się jednak pytać, co mamy uczynić, aby Pan Jezus stawał się nam coraz bliższy, tak realnie, konkretnie? Jak wygląda modlitwa adoracji „Prawda–Droga–Życie”? Biorąc pod uwagę czas, jakim dysponujemy, dzielimy naszą adorację Najświętszego Sakramentu na trzy części. W pierwszej spotykamy Jezusa Prawdę, który oświeca nasz umysł, sprawiając, że coraz bardziej kochamy Pana Boga całym umysłem (por. Mt 22,37; Łk 10,27). Jest to możliwe, kiedy w pierwszej części adoracji pochylamy się nad słowem Bożym. Trwając w obecności Jezusa, czytamy fragment z Ewangelii lub innej części Pisma św., prosząc, aby Duch Święty otworzył słowo Boże przed nami, lecz także, aby otwierał nasze serca na działanie Słowa w nas! Dzięki Słowu poznajemy Boga i Jego zamysł miłości względem nas. W drugiej części spotykamy Jezusa Drogę, który staje się dla nas inspiracją i przykładem, jak żyć pięknie, dobrze i prawdziwie. Postawy Pana Jezusa, które poznajemy umysłem, rozważając słowo Boże, poruszają teraz wolę i ukryte w niej pragnienia. W tej części czynimy rachunek sumienia, rozpoznając, co nas zbliża i upodabnia do Jezusa, a co nas od Niego oddala. W trzeciej części spotykamy Jezusa Życie. To On swoją miłością ożywia nasze uczucia i uczy nas kochać Pana Boga całym sercem! Jest to moment, kiedy osobiście mówimy do Jezusa, dziękujemy Mu, uwielbiamy Go, cieszymy się Jego obecnością. To On oświecił nasze myśli i poruszył nasze pragnienia, a teraz przemienia nasze serca. Może nam w tym czasie także towarzyszyć modlitwa różańcowa, psalmów czy inna, która jeszcze bardziej zbliża nas do kontemplowania bliskości Pana Boga. s. Anna Maria Pudełko – apostolinka

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek  30 maja
7.30  1. Za † Henryka Machnowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                    2. Za † Andrzeja Delugę z ofiar uczestników pogrzebu.

18.00 1. Za † Henryka i Henrykę Biernackich i Irenę Bielską in. rodziny.                                                 2. Za † Henryka w 20 rocznicę śm. i Helenę i Stanisława Markowskich.                                        3. Za † Helenę i Jana Wierzchoń.

Wtorek 31 maja
7.30 1. Za † Stanisławę Jackiewicz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         2. Za † Jana Bereski z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                         3. Za † Wacława Stelmacha z ofiar uczestników pogrzebu.

18.00 1. Za † Tadeusza Madydę od rodziny Rogulskich i Wydryszków zamiast kwiatów.                       2. Za † Stanisławę i Romana Jakackich.

Środa 1 czerwca
7.30 1. Za † Stanisława Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             2. Za † Stanisława Skrzydel z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             3. Za † Sławomira Śliwkę z ofiar uczestników pogrzebu.

18.00 1. Za † Mariannę Linkę z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                   2. Za † Mariannę, Aleksandra i Stanisława Chrostek i Marka Bołdaka.                                           3. Za † Wincentego, Stanisława, Jana i Mariannę Światkowskich.

Czwartek 2 czerwca
7.30 1. Za † Jana Szurawskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               2. Za † Marię Karłowicz  z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                 3. Za † Mariannę Oleksiak z ofiar uczestników pogrzebu.

18.00 1. Za † Wacława Wróbel z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                 2. Za † Zofię, Jana i Stanisława Archackich i dziadków Maliszewskich.                                           3. Za † Adama i Janusza Pierzchała oraz dziadków Archackich.

Piątek 3 czerwca
7.30 1. Za † Henryka Kowalskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Za † Józefę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               3. Za † Zygmunta Malika  z ofiar uczestników pogrzebu.

18.00 1. Za † Cecylię Kozon i jej rodziców, Mariusza i Radosława Twardowskich.                                   2. Za † Antoniego i Helenę Kaczmarczyków.                                                                                    3. Za † Jana, Feliksa i rodziców Kurowskich.

Sobota 4 czerwca
9.00 1. Za † Mariannę i Aleksandra Banaszewskich.                                                                               2. Za † Piotra i Jadwigę Skwarskich, Jerzego i Natalię Kamińskich.
10.00 Msza św. dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jadwigi i Edwarda Kisiel             w 60 rocznicę ślubu.

18.00 1. Za † Jadwigę Chełchowską w 2 rocznicę śmierci.                                                                         2. Za † Ireneusza Pajewskiego w 10 rocznicę śmierci.                                                                    3. Za † Krystynę Fraszek  z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 5 czerwca
9.00 1. Za † Józefa Ciskowskiego, rodziców Ciskowskich i Suskich.                                                         2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marzeny i Wojciecha Kucharczyk               w 20 rocznicę ślubu.
11.00 Za parafian. Uroczystości strażackie.
16.00 1. Za † Ryszarda Pawłowskiego.                                                                                                        2. Za † Adama Chmielewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.