Najświętszej Trójcy

Najświętszej Trójcy
11 czerwca 2017r.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawętrojca1, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej. Dziś odpust parafialny w Obrytem o godz. 12.00.

We wtorek 13 czerwca po mszy św. o godz. 18.00 Różaniec i Procesja Fatimska.

W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najpobrane (2)świętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

W Boże Ciało Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 11.00.

O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy:
przy posesji państwa Wróbel-mieszkańcy Lutobrok –Folwark,
przy strażnicy – strażaków z Komorowa,
przy posesji p. Zacharskich – mieszkańców Cisk,
przy szkole – mieszkańców Mystkówca Kalinówki.

Prosimy Asystę w pełnym składzie, dziewczynki od Pierwszej Komunii Św. do sypania kwiatkami, ministrantów.

Prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.

W dzisiejszą niedzielę w Pułtusku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Grmarsz-o-nas2omadzimy się o godz. 14.30 przed Szkołą Podstawowa nr. 3 na ul. Al. Tysiąclecia nr 3 w Pułtusku. Tam będą rozdawane specjalne kupony dla wszystkich na loterię jaka będzie na Pikniku przy Tawernie Domu Polonii. Specjalne zaproszenia są dla dzieci Pierwszokomunijnych. W ramach tych zaproszeń będzie Rejs Gondolą, słodka niespodzianka i nagroda główna rower. (Dzieci w strojach komunijnych). Wyjazd autokaru o godz. 13.45 z przed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.

PIELGRZYMKI:
17.06.2017r. jest organizowany wyjazd do Lichenia dla dzieci pierwszej i Generalnej Komunii Świętej. Koszt 60 zł od osoby, wyjazd o godz. 5.30 z przed kościoła w Pniewie. Tel: P. Anna Kowalska 502 367 426 i P. Małgorzata Wielgolewska 516 561 139.
18 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Sokółki. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła. Zapisy pod nr tel: 798 199 215.
5 lipca organizowana jest pielgrzymka do Obór. Wyjazd z pod kościoła o godz. 5.30. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy pod nr tel.: 517 776 231.
10 września organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy pod nr tel.: 517 776 231.

20 czerwca organizowany jest rajd rowerowy szlakiem Powstania Styczniowego z Pniewa do Suwina. (Małe dzieci do klas szóstych  z rodzicami.) Gromadzimy się na cmentarzu parafialnym w Pniewie przy grobie ppor. Jana Salwina uczestnika walk 1863r. na modlitwie i wyruszamy do Suwina. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Aby krzepić ducha wiary, pamięci o bohaterskich synach i córkach naszej ziemi i uczyć ducha patriotyzmu.

Zbliża się odpust w naszej Parafii. Jest to przepiękny dzień dla parafian, dlatego pragniemy żeby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Zapraszamy wszystkich parafian do degustacji naszych tradycyjnych przysmaków. Prosimy, żeby każdy włączył się tyle ile może, poprzez upieczenie ciasta, chleba, jagodzianek, przygotowanie ogórków małosolnych, smalcu, lemoniady itp.. Po Mszach św. wspólna degustacja i konkurs na najlepsze ciasto. Podczas degustacji będzie można wspomóc najbardziej potrzebujące osoby z naszej parafii składając dowolną ofiarę. Osoby chcące pomóc w przygotowaniu prosimy o kontakt z parafialnym zespołem charytatywnym. Kontakt telefoniczny: 517 776 231.

PODZIĘKOWANIE:
Na śmieci Marianna Światkowska z Wypych Nowych 30 zł.

W przyszłą niedziele będzie zbiórka do puszek na cele diecezjalne.

Są do nabycia książki ,,Wszystko o Jezusie z Nazaretu” po 10 zł. można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Proszę o pilny kontakt z proboszczem, rodzinę grobu śp. Sergiusza Kaliszczuka.

W niedziele 25 czerwca na mszy św. dziękczynnej będzie odprowadzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Cieńszy i przekazanie do Gładczyna Osiedle.

Dzieci od Komunii Św. generalnej na misje złożyły 650 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;
14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”

ZAPROSZENIE
Serdecznie Zapraszamy Szanownych Państwa na I Zjazd Rodzinny Kisielów, który odbędzie się 02.07.2017r. w Pniewie. Zaprasza
Ks. kan. dr Dariusz Kisiel
Zapraszamy również osoby wywodzące się z rodziny Kisielów w linii żeńskiej i ich rodziny. Więcej informacji na plakatach. Zaproszenia do odebrania w zakrystii w kościele w Pniewie.
Każda rodzina zamawia i opłaca obiad we własnym zakresie w domu weselnym ,,Natalia’’ w Pniewie do 29.06.2017r., po uprzednim zgłoszeniu liczby osób z danej gałęzi. Tel. Kom. 506 046 845. Wersja obiadu a/25 zł, b/40zł.                                                                                                                                                                       Ks. Dariusz Kisiel

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 12 czerwca
7.30 1. Za † Janinę Mieciecką intencja firmy ,,Stolarstwo meblowe” Ceremuga Jan z                            Juszczyna.                                                                                                                                      2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa od dzieci.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.

Wtorek 13 czerwca
7.30 1. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.
18.00 1. Za † Mariana Puławskiego w dniu urodzin.                                                                               2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       3. Za † Marka Gołębiewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 14 czerwca
7.30 1. Za † Piotra Turka.                                                                                                                         2. Za † Krystynę Archacką z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 Dziękczynna o Boże błogosławieństwo dla Doroty i Roberta Kaczyńskich w 25                        rocznicę ślubu intencja dzieci.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.                                                               2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.

Czwartek 15 czerwca
9.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                      2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.
16.00 1. Za † Marię, Stanisława i Annę Karłowicz.                                                                                   2. Za † Małgorzatę i Franciszka Prusinowskich.                                                                            3. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i łaski dla Barbary i Roberta Witkowskich w                 20 rocznicę ślubu.

Piątek 16 czerwca
7.30 1. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.                                                                3. Za † Stanisława Puławskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Tadeusza Turka w 13 rocznicę śmierci i synów Mirosława i Pawła.                               2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       3. Za † Zdzisława i Jana w 38 rocznicę śmierci Krystmanów.

Sobota 17 czerwca
7.30 1. Dziękczynna o Boże bł. i łaski dla Jana Czajkowskiego w 85 rocznicę urodzin                          intencja wnuczka z rodziną.                                                                                                       2. Za † Kazimierę Wiszowatą w 4 rocznicę śmierci.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz. – msza św. w Licheniu.                                2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                  3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Niedziela 18 czerwca
9.00 1. Za † Aleksandrę i Jana Turek intencja synowej.                                                                         2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk..
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                       2. Dziękczynna o Boże bł. i opiekę Matki Bożej z ok. 40-lecia kapłaństwa ks. prał.                       Konstantego Kordowskiego.
16.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                3. Za † Stefanię i Ignacego Kowalczyków oraz Janinę Linkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.