Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego

08.04.2018r.

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia będą słowa: Mocni w Duchu Świętym. Nawiązują one do trwającego obecnie roku duszpasterskiego, który przypomina nam, że wszyscy „jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2,4) i w Jego mocy możemy i powinniśmy świadczyć o naszej wierze, także poprzez czyny miłosierdzia.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas Diecezji Płockiej a po mszy św. zbiórka do puszek z racji Peregrynacji Św. Stanisława Kostki na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zostanie odprowadzony Obraz Matki Bożej Częstochowskiej z Komorowa i zostanie przekazany do wioski Lemany.

 

Spotkanie:

Spotkanie dla dzieci do I Komunii Świętej będzie dzisiaj 8 kwietnia po mszy św. godz. 11.00. Będzie również krawiec aby móc zamówić strój komunijny dla dzieci. Obecność obowiązkowa.

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Kiedy nie tylko spoglądamy na nasze życie, które jest ogromnym darem, ale także jest to jak najbardziej bardzo dobra okazja, by zatroszczyć się o życie poczętych i całkowicie bezbronnych dzieci jeszcze nie narodzonych, które są narażone na śmierć w łonie matki.

We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecajmy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz módlmy się w intencjach naszej Ojczyzny.

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

Peregrynacja obrazu i relikwii świętego Stanisława Kostki

W tym roku przeżywamy w Kościele
w Polsce Jubileusz 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które rośnie w naszych domach, szkołach i parafiach. W tym tygodniu, od 6 do 13 kwietnia, w naszym dekanacie peregrynują relikwie św. Stanisława Kostki.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny, nauczycieli, władze, wszystkich rozumiejących, że przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła zależy od tego, jakie serca, sumienia i umysły ukształtujemy w młodym pokoleniu Polaków

W związku z obchodami Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki, będzie peregrynacja obrazu i relikwii świętego patrona po diecezji, w naszej parafii będzie to 10 kwietnia od godz. 12.00

Program Peregrynacji

12.00 Przywitanie Św. Stanisława Kostki w przybyłym obrazie i relikwiach przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z naszej parafii.

Od godz. 13.00 czuwanie wiosek (o przewodniczenie w czuwaniach prosimy KŻR)

13.00 -13.30 Cieńsza, Ciski, Drwały

13.30-14.00 Gładczyn Rządowy, Gładczyn Szlachecki, Malwinowo

14.00 – 14.30 Lemany, Lutobrok, Lutobrok Folwark, Mierzęcin

14.30-15.00 Mystkówiec Szczucin, Mystkówiec Kalinówka, Placusin,

15.00–15.30 Topolnica, Komorowo, Wielątki Folwark, Zdziebórz

15.30–16.00WólkaFolwark,Wólka Przekory, Stary Mystkówiec,

16.00–16.30-Wielątki Rosochate, Nowe Wypychy, Stare Wypychy,

16.30 – 17.00 Pniewo, Pniewo Kolonia, Gładczyn bloki, Suwin

17.00 Uroczyste Zakończenie Peregrynacji – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie tych, którzy nie mogli być wcześniej.

 

NADZIEJA W MIŁOSIERDZIU BOŻYM

Kiedyś pewien malarz namalował drzwi wejściowe do pokoju. Obraz był jednak niezwykły… Wszyscy oglądający zwrócili uwagę na brak klamki. Stwierdzili, że to uchybienie. Jednak zabieg malarza był celowy. Klamka znajdowała się tylko od wewnątrz.

Obraz ten przedstawiał ludzkie serce w relacji do Boga. Miał symbolizować wolę człowieka, który sam decyduje czy otworzyć je Bogu, czy też zamknąć! Obraz ten staje się szczególnie aktualny DZIŚ, kiedy obchodzimy NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA! Szczególnie dziś Bóg puka do naszych serc, pragnąc obdarzyć nas swym przebaczającym miłosierdziem.

Oto pewne świadectwo:

Wiarę straciłam nagle w momencie śmierci mojego ojca. Nie potrafiłam pogodzić się z wolą Bożą. Do dramatu utraty ojca ziemskiego doszedł większy dramat: odejście od Ojca niebieskiego! Nagle zrobiło mi się ciemno w sercu, poczułam ogromną pustkę, chłód i powiedziałam: „Gdybyś, Boże, był – nie zabrałbyś mi ojca”.

Po latach ból za ukochaną osobą zanikł, pozostała jednak wewnętrzna ciemność… Mijały lata. Dwoje dzieci, praca, studia, dom… Były dramaty i wreszcie rozwód. Wszystko bez Boga, bez Kościoła.

Mimo tego wszystkiego refleksje przychodziły coraz częściej: „A może On jest?”. I wtedy nieśmiało zaczęłam prosić Boga, którego miało nie być: „Panie Boże, jeśli jesteś, a wiara jest Twoją łaską, to daj mi choć kropelkę tej wiary albo człowieka, który pokaże drogę, jak szukać…!”.

Wtedy pewna osoba dała mi do czytania Dzienniczek św. Faustyny. Po przeczytaniu kilku stron stwierdziłam, że to nie dla mnie! Pojawiało się coraz więcej łez… Byłam już sama… Nie mogłam znieść tej samotności. Znów sięgnęłam do Dzienniczka. Tym razem czytając go, płakałam…

Aż wreszcie podczas pewnego kazania usłyszałam słowa: „Może od lat szukasz drogi do konfesjonału. Zrób to dziś, nie bój się”. Z ulgą, płaczem wielkim, pokrzepiona dobrym słowem spowiednika odeszłam od konfesjonału z ogromną nadzieją, że już teraz – czując nadal opiekę św. Faustyny – pójdę dalej przez swe życie JAKO DZECKO BOGA, KTÓRY PRZEBACZYŁ MI WSZYSTKO!”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.