Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa
9 kwietnia 2016r.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Ob2016-03-20-Niedzial-palmowa-001y nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Procesja z palmami o godz. 11.00.

Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

Obraz2W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. RozpoczObraz3yna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

Obraz4W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

Obraz5Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzęObraz6dzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Odpust zupełny za udział w odnowieniu obietnic chrztu. Przynosimy świece do kościoła na nabożeństwo

W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

Dziś po sumie odbiór strojów dla dzieci do Pierwszej komunii Św.

WIELKI CZWARTEK 13.04.2017 r.
18.00 – Liturgia Wieczerzy Pańskiej
(koncelebra nie ma spowiedzi św. )
Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty włącznie, nie odprawia się Mszy pogrzebowych, modlitwy odmawia się, a nie śpiewa.
WIELKI PIĄTEK 14.04.2017 r.
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia -Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale
Możliwość spowiedzi św. Zaciągnięcie warty przy Grobie przez Strażaków i Ministrantów. Czuwanie przy Grobie Pańskim do 22.00.
WIELKA SOBOTA 15.04.2017 r.
18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej
21.00 – Gorzkie Żale
Święcenie pokarmów Wielkanocnych i możliwość spowiedzi św. o pełnych godzinach tj. 9.00, 10.00, 11.00….do 17.00 włącznie Adoracja w Wielką Sobotę od 8.00 do Rezurekcji w Niedzielę.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA.
6.00 – Rezurekcja
pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00

PODZIĘKOWANIA:
Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Gładczyna Osiedle, Pniewa, Komorowo Parcele i Kresy Suwina, Mierzęcin, Stary Mystkówiec, Wólka Przekory. KŻR z Komorowa Nowego i Działek u P. Witkowskich, Komorowo mężczyzn, Topolnicy kobiety, Wypych Starych, Ciski, Komorowo Stare, Wielątki Rosochate, Lutobrok Folwark i KŻR niewiast z Cieńszy od strony lasu
Na wywóz śmieci P. Kowalscy ze Zdzieborza 30 zł.
Bóg zapłać ofiarodawcom.
Za zrobienie krzyża na Drogę Krzyżową przez Pniewo Panu Janowi Wielgolewskiemu.

Bardzo proszę asystę, aby przygotowała się do procesji wielkanocnej. Jeżeli brak kogoś do procesji, proszę znalezienie zastępstwa.

Obraz7ADORACJA PRZY GROBIE PANA JEZUSA
Wielki Piątek
19.00 Lutobrok Wieś
20.00 Wypychy Nowe
21.00 Wielątki Folwark
Wielka Sobota
8.00 Mystkówiec Kalinówka
9.00 Mystkówiec Stary
10.00 Mystkówiec Szczucin
11.00 Dzieci ze szkół podstawowych.
12.00 Młodzież z parafii
13.00 Cieńsza
14.00 Gładczyn
15.00 Topolnica
Koronka do miłosierdzia Bożego
16.00 Lutobrok Folwark
17.00 Wólka Folwark, Przekory, Placusin
20.00 Komorowo
21.00 Gładczyn Rządowy, Szlachecki,
Malwinowo
22.00 Drwały i Wielątki Rosochate
23.00 Wypychy Stare i Suwin
24.00 Zdzieborz
1.00 Ciski i Mierzęcin
2.00 Pniewo od kościoła pod Drwały
3.00 Pniewo od kościoła do agronomówki i  domki przy cmentarzu
4.00 Pniewo od agronomówki
do Lutobroku
5.00 Lemany i Pniewo Kolonia
Z każdej rodziny powinna adorować przynajmniej jedna osoba
Proszę o liczny udział w adoracji przy Grobie Pańskim według wyznaczonych dla każdej wioski godzin.
Strażacy z całej parafii pełnią wartę honorową w piątek po nabożeństwie do godz. 22.00 i w sobotę od godz. 8.00 do rezurekcji.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 10 kwietnia
7.30 Za † Tomasza Turka, Elżbietę i Tadeusza Liśkiewicz.
17.00 1. Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Hanny i Jana Wóltańskich w 40                           rocznicę ślubu, intencja dzieci i wnucząt.                                                                                   2. Za † Mariannę i Stefana Blochów.                                                                                               3. Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 11 kwietnia
7.30 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo zdrowie dla Jadwigi i Edwarda Kisiel.                       2. Za † Mariannę Godlewską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                       3. Za † Mariannę Skóra intencja rodziny Skórów.
17.00 1. Za † Krzysztofa, Irenę, Romana Ickiewicz, Ewę i Józefa Jabłońskich, dusze w                           czyśćcu cierpiące i uwolnienie z grzechów naszych przodków.                                                2. Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii z ofiar uczestników pogrzebu.                            3. Za † Jana Kalinowskiego z Malwinowa z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 12 kwietnia
17.00 1. Za † Ryszarda Spodka w rocznicę śmierci.                                                                                 2. Za † Stanisławę i Mariana Krawczyk intencja syna Jana z rodziną.                                        3. Za † Zdzisława Bułakowskiego, dziadków Bułakowskich i wujków Murziaków.

Czwartek 13 kwietnia
18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej.

Piątek 14 kwietnia
18.00 Liturgia Męki Pańskiej.

Sobota 15 kwietnia
18.00 Liturgia Paschalna.
18.00 1. Za † Jana w 15 rocznicę śmierci i Wandę Turek.                                                                         2. Za † rodziców Świerczów i Woźniców intencja wnuczki Marzeny.                                         3. Za † Irenę Mięgoć z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 16 kwietnia
6.00 REZUREKCJA. W intencji parafian.
9.00 Msza św. gregoriańska za † Romana Jarosika.
11.00 Chrzty.
16.00 1. Za † Stanisława Delugę w 36 rocznicę śmierci i syna Andrzeja Delugę oraz                               rodziców Fijałkowskich.                                                                                                                2. Za † Marcina Szuleckiego intencja rodziny.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
Olga Kasińska z Pniewa i Tomasz Stanisław Deluga z Brańszczyka
zapowiedź II
Wioleta Lewandowska ze Starego Mystkówca i Robert Trzonkowski z Józefowa
zapowiedź II
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.