Niedziela zmartwychwstania

Niedziela zmartwychwstania

1 kwietnia 2018r.

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Płocku a po mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego Kościoła. Ministranci będą zbierać przy wyjściu z kościoła.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tygodniu wielkanocnym przypadają:

Pierwszy czwartek – prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

Pierwszy piątek – spowiedź od godz. 16.30, wyjazdy do chorych po mszy św. porannej. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania, obecność obowiązkowa.

Pierwsza sobota miesiąca Różaniec po mszy św. o godzinie 9.00 poprowadzą KŻR z Wólki Przekory.

Codziennie po Mszy Św. wieczornej będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego –  rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wielkość tego święta polega także na tym, że wszyscy, nawet ci, którzy dopiero w tym dniu się nawracają, mogą uprosić wszelkie łaski, jeśli one są zgodne z wolą Bożą.

W przyszłą niedzielę taca na Caritas Diecezji Płockiej a po mszy św. zbiórka do puszek z racji Peregrynacji Św. Stanisława Kostki na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

W przyszłą niedziele zostanie odprowadzony Obraz Matki Bożej Częstochowskiej z Komorowa na Mszy św. o godz. 11.00 i zostanie przekazany do wioski Lemany.

Podziękowanie:

Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym za liczny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali te nabożeństwa i je prowadzili. Dziękuję pani katechetce Marzenie i dzieciom ze szkoły Podstawowej w Komorowie za przygotowanie palmy na Niedzielę Palmową, która była niesiona w procesji przez celebransa. Za pracę przy zrobieniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy dziękujemy ks. Prefektowi Mirosławowi, P. Wojciechowi Markowskiemu, siostrze Anecie, P. Elizie Nożykowskiej, P. Annie Tomaszewskiej, P. kościelnemu i uczniom III klasy Gimnazjum w Pniewie. Dziękujemy P. Sławomirowi Kachel za przywiezienie kwiatów do grobu Pańskiego. Dziękujemy za czuwanie przy Grobie Pańskim poszczególnym wioskom, KŻR, dzieciom i młodzieży z katechetami, biorącym czynny udział w Liturgii Paschalnej, strażakom i ministrantom za trzymanie warty, asyście procesyjnej, chórowi parafialnemu z P. organistą, ministrantom. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego KŻR ze Zdzieborza i do mieszkańców Mierzęcina oraz osobom indywidualnym.  

Jan Brzeziński z Pniewa na śmieci 30 zł.

 

Spotkanie:

Spotkanie dla dzieci do I Komunii Świętej będzie w najbliższą niedzielę 8 kwietnia po mszy św. godz. 11.00. Będzie również krawiec aby móc zamówić strój komunijny dla dzieci. Obecność obowiązkowa.

 

Peregrynacja obrazu i relikwii świętego Stanisława Kostki

W związku z obchodami Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki, będzie peregrynacja obrazu i relikwii świętego patrona po diecezji, w naszej parafii będzie to 10 kwietnia od godz. 12.00

Program Peregrynacji

12.00 Przywitanie Św. Stanisława Kostki w przybyłym obrazie i relikwiach przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z naszej parafii.

Od godz. 13.00 czuwanie wiosek (o przewodniczenie w czuwaniach prosimy KŻR)

13.00 -13.30 Cieńsza, Ciski, Drwały

13.30-14.00 Gładczyn Rządowy, Gładczyn Szlachecki, Malwinowo

14.00 – 14.30 Lemany, Lutobrok, Lutobrok Folwark, Mierzęcin

14.30-15.00 Mystkówiec Szczucin, Mystkówiec Kalinówka, Placusin,

15.00–15.30 Topolnica, Komorowo, Wielątki Folwark, Zdziebórz

15.30–16.00-WólkaFolwark,Wólka Przekory, Stary Mystkówiec,

16.00–16.30-Wielątki Rosochate, Nowe Wypychy, Stare Wypychy,

16.30 – 17.00 Pniewo, Pniewo Kolonia, Gładczyn bloki, Suwin

17.00 Uroczyste Zakończenie Peregrynacji – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie tych, którzy nie mogli być wcześniej.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.