V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu
2 kwietnia 2017r.

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, kv-niedziela-wielkiego-postu-krzyz-1tórą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca Adoracyjna.

49298_print-trimmed-1GORZKIE ŻALE NA MSZY ŚW. O GODZ. 11.00.

Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W pierwszy czwartek, adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Dziękujmy w tym dniu za dar Eucharystii i kapłaństwa. Prośmy też o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.

Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwimages (1)iają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Procesja z palmami na sumie.

Okres Wielkiego Postu, to czas przemian, modlitwy i jałmużny. W naszej parafii także można dać jałmużnę wielkopostną, wsObraz3pierając najbardziej potrzebujące rodziny. W naszym kościele jest wystawiony kosz, w którym można złożyć żywność długoterminową, środki czystości, słodycze. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom. Dary będą rozwożone 4 kwietnia. Można zgłaszać osoby potrzebujące na paczki świąteczne pod nr tel: 517 776 231.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 odprowadzenie obrazu Matki Bożej z Drwał. Natomiast 17 kwietnia, czyli w drugi dzień Wielkanocy na mszy św. o godz. 11.00 obraz zostanie przekazany mieszkańcom Cieńszy.

Obraz4W piątek ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 17.00.
Odprawimy ją idąc przez Pniewo. Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Lutobroku, Nowe Wypychy, Pniewa, KŻR z Mystkówca Kalinówki, Leman.
Na śmieci od rodziny Szczerbów z Mystkówca Szczucina 30 zł.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 3 kwietnia
7.30 1. Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             2. Za † Kazimierza Jóźwiaka z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 Za † Tadeusza Nowosielskiego.

Wtorek 4 kwietnia
7.30 Za † Władysława Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Czarka Ślubowskiego w 22 rocznicę urodzin.                                                                     2. Za † Edwarda Jaworskiego w 30 rocznicę śmierci, Mariannę i Stanisława Kanownik,                Kazimierza Kumek.

Środa 5 kwietnia
7.30 1. Za † Jana Kalinowskiego z Malwinowa z ofiar uczestników pogrzebu.                                    2. Za † Mariannę Godlewską z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 Za † Zygmunta Trzcińskiego i rodziców Koczarów.

Czwartek 6 kwietnia
7.30 1. Za † Edytę Jędrzejczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             2. Za † Zofię Mąka z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Antoniego w 7 rocznicę śmierci i Helenę Baranowskich.                                                 2. Za † Irenę Mięgoć z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                    3. Za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 7 kwietnia
7.30 Za † Krystynę Archacką z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Marka Gołębiewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                   2. Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 8 kwietnia
17.00 1. Za † Halinę Grzybowską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Za † Irenę Mięgoć z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                     3. Za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 9 kwietnia
9.00 Za † Pawła Stelmacha w 7 rocznicę śmierci.
11.00 W intencji parafian. Chrzty.
16.00 1. Za † ks. Jana Kaczkowskiego w 1 rocznicę śmierci.                                                                   2. Za † Stanisława Piątka.                                                                                                                 3. Za † Stanisława Mroza, dziadków Mrozów i Zajdów.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:

Justyna Łazarecka z Nowej Wsi i Przemysław Chełchowski z Lutobroku Folwark  zapowiedź II
Olga Kasińska z Pniewa i Tomasz Stanisław Deluga z Brańszczyka
zapowiedź I
Wioleta Lewandowska ze Starego Mystkówca i Robert Trzonkowski z Józefowa
zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymiosobami zobowiązany jest powiadomićKancelarię Parafialną.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.