V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu
13 marca 2016r.

W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas litpobrane (2)urgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił Papiezsię z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

Obraz7W piątek ostatnia Droga Krzyżowa o godk_5dz. 17.00. Odprawimy ją idąc przez Pniewo.

W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Zaprapobrane (4)szamy mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tyimages (2)dzień. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Przed sumą procesja z palmami.

baranki wielkanocne po 5 zł. Kupując je do wielkanocnego koszyczka wspieramy dzieła Caritasu.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom KŻR Komorowa Nowego, Pniewa Kolonii, z Mystkówca Kalinówki, Gładczyna Szlacheckiego, Cieńszy od strony Leman, Lutobroku Folwark, Placusina. Dziękujemy za prowadzenie Drogi Krzyżowej dzieciom ze szkoły z Pniewa.
Na wywóz śmieci Krystynie Apelskiej z Wypych Nowych 40 zł. i Małgorzacie Grzybowskiej z Warszawy 100 zł. Na Kościół Jackowi Jackiewiczowi z Cieńszy 100 zł.

Od dzisiejszej niedzieli do piątku będzie stał kontener na makulaturę.

Bierzmowanie w naszej parafii będzie 19 marca o godz. 10.00.

SPOTKANIA:
Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 próba generalna dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków.

Obraz4

Trwa Okres Wielkiego Postu i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Jest to okazja do spełniania uczynków miłosierdzia na rzecz najbardziej potrzeObraz2bujących. W dniach 5 i 12 marca w sklepach P. Słomków, Kisielów, Borowiec oraz na stacji paliw P. Agnieszki Brzezińskiej były wystawione kosze, do których  mogliśmy wkładać różne produkty dla najbardziej potrzebujących. Składamy podziękowanie wszystkim darczyńcom i właścicielom sklepów. Bóg zapłać. Można zgłaszać osoby potrzebujące świątecznej paczki pod nr. telefonu: 517 776231

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 III – św. Patryk, apostoł i patron Irlandii, choć w naszym kraju jest w randze wspomnienia dodatkowego, przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić za naszych Rodaków, którzy opuścili Ojczyznę w poszukiwaniu lepszego życia, a wielu z nich właśnie w Irlandii znalazło nowy dom, aby potrafili zachować wiarę i tradycję ojców i nie upadali na duchu (wszak św. Patryk to również patron upadłych na duchu);

19 III – św. Józef, Oblubieniec NMP i patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, a także zaufania, ponieważ wiernie wypełnił zleconą mu przez Boga misję opieki i wychowania Syna Bożego. Do szczególnych czcicieli św. Józefa zaliczał się również św. Jan Bosko. Stawiał on Józefa za wzór swojej młodzieży rzemieślniczej.

PRZEBACZENIE
Pewien dobry, aczkolwiek słaby chrześcijanin spowiadał się, jak zwykle, u swojego proboszcza. Jego spowiedzi przypominały zepsutą płytę: zawsze te same uchybienia, a przede wszystkim ten sam poważny grzech. – Koniec tego! – powiedział mu pewnego dnia zdecydowanym tonem proboszcz. – Nie możesz żartować sobie z Boga. Naprawdę ostatni już raz rozgrzeszam cię z tego przewinienia. Pamiętaj o tym! Ale po piętnastu dniach człowiek znów przyszedł do spowiedzi wyznając ten sam grzech. Spowiednik naprawdę stracił cierpliwość: – Uprzedzałem cię, że nie dam ci rozgrzeszenia. Tylko w ten sposób się nauczysz… Poniżony i zawstydzony mężczyzna podniósł się z klęczek. Dokładnie nad konfesjonałem, zawieszony był na ścianie wielki, gipsowy krzyż. Człowiek wzniósł nań swe spojrzenie. I właśnie w tym momencie gipsowy Chrystus z krzyża ożywił się, podniósł swoje ramię i uczynił znak przebaczenia: – Rozgrzeszam cię z twojej winy… Każdy z nas związany jest z Bogiem, pewną nitką. Kiedy popełniamy grzech, ta nić się przerywa. Ale kiedy ubolewamy nad naszą winą – Bóg zawiązuje na nitce supełek i w ten sposób staję się ona krótsza. Przebaczenie zbliża nas do Boga. Bruno Ferrero

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 14 marca
7.30   Za † Władysławę Kozon w 14 rocznicę śmierci i rodziców Kozon.
17.00  1. Za † Wiktorię i Franciszka i siostry Aleksandrę i Mariannę Malickie.                                          2. Za † Stanisława Wiśniewskiego w 11 rocznicę śmierci intencja syna Andrzeja.

 Wtorek 15 marca
7.30   1.Dziękczynna o Boże błogosławieństwo dla Aleksandry i zdanie egzaminu                                   aplikacyjnego intencja rodziny.                                                                                                      2. Za † Janinę Groszkowską z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 Za † Jerzego Zacharskiego, Władysława i Wiktorię Zacharskich.

Środa 16 marca
7.30 Za † Ryszarda Rogalińskiego  z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Jana w 5 rocznicę śmierci i Irenę Lipińskich.                                                                       2. Za † Edwarda i Małgorzatę Dawidczyków.

Czwartek 17 marca
7.30 Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Iljanny Skoczeń od rodziców.
17.00 1. Za † Józefa Kaczmarczyka i rodziców Antoniego i Mariannę Turek intencja żony.                  2. Za † Józefa Makowskiego i zmarłych z rodzin Makowskich intencja córek.                                3. Za † Stanisława Światkowskiego  z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 18 marca
17.00 Droga Krzyżowa przez Pniewo.
17.30 1. Za † Tadeusza Twardowskiego w 1 rocznicę śmierci, intencja rodziny.                                     2. Za † Irenę, Rozalię i Józefa  Masłowskich intencja Jacka.                                                             3. Za † Czesławę Szczerba z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 19 marca
7.30 1. Za † Józefa Sieńkowskiego i jego rodziców oraz rodzinę Piątków.                                               2. Za † Józefa Kisiela intencja imieninowa.
10.00 Bierzmowanie.
17.00 1. Za † Józefę i Józefa Kozon, intencja kuzynki.                                                                                 2. Za † Józefa Mróz intencja wnuczków i prawnuczków.

Niedziela  20 marca
9.00 Za † Irenę Masłowską w 15 rocznicę śmierci, intencja męża.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † Mariannę i Jerzego Kowalskich z Wypych Nowych.                                                             2. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               3. Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Dominika Witkowskiego w 18                   rocznicę urodzin.

 Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie.
Aby chrześcijanie mogli w pełni wywiązać się z powierzonego im zadania, muszą osobiście spotkać się z Ukrzyżowanym, który zmartwychwstał, i pozwolić, aby przemieniła ich moc Jego miłości.
Św. Jan Paweł II

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.