VI Niedziela wielkanocna

VI niedziela wielkanocna
21 maja 2017 r.

Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

Dziś Na Mszy Św. o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii. Św. i biały tydzień do piątku włącznie.

We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

W piątek, 26 maja, obchodzimy DZIEŃ MATKI. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na Eucharystię i modlitwę podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Od 26 maja rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W niedzielę 28 maja br. odbędą się uroczyste obchody dziesiątej rocznicy nadania imienia Zespołowi Szkół w Pniewie. Uroczystość odbędzie się w lesie przy pomniku Anny i Stanisława Dąbkowskich o godz. 12.00. Nie będzie wtedy mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele.

Podziękowanie:
Na śmieci Sławomir Keczmerski z Wielątek Folwark 30 zł.
Na Radio Maryja i TV Trwam wysłaliśmy 300 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), urodził się we Florencji 21 VII 1515 r. jako syn Franciszka i Lukrecji Mosciano, prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie.

SPOTKANIA:
Próba do Generalnej Komunii św. będzie w środę o godz. 16. 00. Obecność obowiązkowa.

ZAPROSZENIE
Wójt Gminy Zatory,
Dyrektor Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie,
Ks. Proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie
mają zaszczyt zaprosić:
Mieszkańców Parafii Pniewo
na uroczyste obchody dziesiątej rocznicy
nadania imienia
Zespołowi Szkół w Pniewie
Uroczystość odbędzie się w Pniewie
28 maja 2017r.
(w lesie przy pomniku Anny i Stanisława Dąbkowskich)

11.55 Wprowadzenie sztandarów przed ołtarz polowy.
12.00 Msza św. polowa w intencji Anny i Stanisława Dąbkowskich, żołnierzy                 AK Placówki XIV Pniewo – obwód Rajski Ptak.
13.05 Poświęcenie Tablicy Pamięci.
13.10 Apel Poległych.
13.20 Salwa honorowa.
13.25 Złożenie wieńców, zapalenie zniczy przy leśnym pomniku Anny i                             Stanisława Dąbkowskich.
13.35 Wręczenie odznaczeń.
13.50 Program artystyczny „Mówię do ciebie po latach milczenia” w                                   wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w                         Pniewie.
14.15 Wystąpienia zaproszonych gości.
14.30 Żołnierski poczęstunek dla uczestników uroczystości.
Pniewo, 28 maja 2017r.

Organizatorzy proszą o zabranie turystycznych krzesełek, taboretów, siedzisk na czas uroczystości.

Informujemy, że w niedzielę 21 maja 2017r. będzie możliwość kupienia publikacji pt. „Wokół tradycji i nowoczesności”.

Książka zawiera treści historyczne związane ze szkołą, wydarzeniami oraz miejscami pamięci na terenie Puszczy Białej. Wydana z okazji X rocznicy nadania imienia Żołnierzy Armii Krajowej Zespołowi Szkół w Pniewie. Wydanie bogato ilustrowane kolorowymi zdjęciami. Koszt publikacji 20 złotych.

PODZIĘKOWANIE
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie serdecznie dziękuje PANU WOJCIECHOWI MARKOWSKIEMU za wykonanie płaskorzeźby – zagroda kurpiowska z okazji dziesiątej rocznicy nadania imienia szkole.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 22 maja
7.30   1. Za † Marię Fijałkowską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                            2. Za † rodziców Ewę, Mariannę i Stanisława Dudzików.                                                             3. Za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00   1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Za † Annę, Wincentego i Józefa Ciskowskich, Mariannę Sowińską w 1 rocznicę                       śmierci.                                                                                                                                           3. Dziękczynna o Boże bł. i zdrowie dla Martyny Sobolewskiej 18 rocznicę urodzin                      in. rodziców i rodzeństwa.

Wtorek 23 maja
7.30 1. Za † Iwonę Lusę intencja imieninowa od rodzeństwa.                                                             2. Za † Marka Gołębiewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                   3. Za † Kazimierza Jóźwiaka z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                      2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                  3. Za † Jana, Małgorzatę i Jadwigę Szymczak.

Środa 24 maja
7.30 1. Za † Ninę Strutyńską.                                                                                                                   2. Za † Edytę Jędrzejczak z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             3. Za † Zofię Mąka – pogrzebowa.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Za † Jana w 1 rocznicę śmierci i Sławomira Sieńkowskich.

Czwartek 25 maja
7.30 1. Za † Stanisława Tyburskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                    2. Za † Krystynę Archacką z ofiar uczestników pogrzebu.                                                            3. Za † Halinę Grzybowską z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo w dalszej pracy kapłańskiej dla ks. prał.                     Jerzego Sieńkowskiego.                                                                                                               2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.

Piątek 26 maja
7.30 1. Za † Władysławę Linka z okazji Dnia Matki.                                                                               2. Za † Mariannę Borkowską z okazji Dnia Matki i zdrowie dla syna Jakuba.                           3. Za † Mariannę Godlewską z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Za † rodziców Mariannę i Józefa Turków oraz siostrę Małgorzatę.                                         3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.

Sobota 27 maja
7.30 1. Za † Barbarę Śliwka z okazji Dnia Matki intencja córek.                                                           2. Za † Mariannę Skóra – pogrzebowa.                                                                                           3. Za † Mariannę Zych – pogrzebowa.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Za † Annę Turek i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 28 maja
9.00 1. Za † Jana i Czesławę Lasockich, Antoniego i Janinę Stelmach.                                                 2. Za † Stanisława Gołębiewskiego i rodziców z obojga stron.
12.00 Uroczystość 10 rocznicy nadania imienia Zespołowi Szkół w Pniewie- msza św. w                 lesie.
16.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.