VII Niedziela zwykła

VII Niedziela zwykła
19 lutego 2017r.

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiablognia i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem. Choć naśladowanie Boga przez słabego i grzesznego człowieka wydaje się niemożliwe, to jednak tego chce od nas Stwórca. On sprawia, że nasz postęp na tej drodze jest możliwy.

Po mszy św. zbiórka do puszek dla polaków z Kazachstanu przebywających
w Pułtusku.

W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrzt6eścijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

Od 5 marca br. czyli pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, rozpoczniemy Peregrynację obrazu Matki Bożej w domach naszej parafii. Na mszy świętej o godz. 11.00 będzie przekazanie obrazu mieszkańcom Cisk.

Spotkania:
5 marca spotkanie do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy św. o godz. 11.00.Po Mszy będzie krawiec, możliwość zamówienia stroju komunijnego.

W przyszłą niedziele dzień imienin J. E. Bpa Mirosława Milewskiego i naszego księdza Prefekta.

Z okazji imienin, ks. Prefektowi pragniemy złożyć serdeczne życzenia: obfitych Bożych łask oraz samych radosnych chwil! Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień kapłańskiej posługi, Jezus niech zawsze będzie księdza Przyjacielem, a Maryja niech przygarnia do swego serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny
w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169. Według św. Ireneusza (+ 202), Polikarp był uczniem św. Jana Ewangelisty. W ikonografii św. Polikarp przedstawiany jest jako męczennik lub jako biskup. Wzywany do obrony przed czerwonką i bólem ucha.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 20 lutego
17.00 1. Za † Marka Gołębiewskiego intencja kolegów i koleżanek z pracy z magazynu                      ,,Zwrotów”.                                                                                                                                     2. Za † Waldemara Myślaka z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 21 lutego
17.00 1. Za † Wandę w 4 rocznicę śmierci i Jana Turek.                                                                            2. Za † Mariannę Krawczyk z Pniewa Kolonii z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 22 lutego
17.00 1. Za † Władysława Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         2. Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 23 lutego
17.00 1. Za † Stanisława Kalinowskiego z Leman z ofiar uczestników pogrzebu.                               2. Za † Jana Kalinowskiego z Malwinowa z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 24 lutego
17.00 1. Za † Irenę Mięgoć intencja od wnuczka Rafała z żoną i synkiem zamiast kwiatów.             2. Za † Kazimierza Jóźwiaka intencja rodziny Markowskich zamiast kwiatów.                         3. Za † Bogdana Tomczaka z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 25 lutego
8.00 Za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Wioletty i Kazimierza                              Borkowskich z okazji 25 rocznicy ślubu.                                                                                  2. Za † Agnieszkę Karaszek w 7 rocznicę śmierci.

Niedziela 26 lutego
9.00 Za † Helenę w 3 rocznicę śmierci i Antoniego Baranowskich.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                      2. Za † Marka Gołębiewskiego intencja Zofii i Henryka Fraszków.
16.00 Za † Stanisława Mosak w 13 rocznicę śmierci, rodziców Bryków i Mosaków.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
Aneta Kostrzewska z Gładczyna Szlacheckiego i Zbigniew Brach z Moszyna
zapowiedź I
Karolina Maria Deptuła z Cieńszy i Artur Wojciech Marczak z Woli Mrokowskiej
zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.