Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie
8 maja 2016r.

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejscepobrane i tam na nas wszystkich oczekuje. Uroczystość ta jest przygotowaniem na otrzymanie przez nas Ducha Świętego, który przyjdzie niczym podmuch gwałtownego wiatru.

Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie.

ourlady002bW piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE i procesja Fatimska po mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. tzw. Zielone Światki.
Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

Chclogo-na-plewiska-28-styyczen-02demy aby w naszej parafii powstał Ruch Duchowości Małżeńskiej- Eguipes Notr-Dam, który skupia w swych szeregach pary połączone Sakramentem małżeństwa. W niedzielę 15 maja w naszym kościele parafialnym, ruch duchowości małżeńskiej przedstawi świadectwa należących do niego małżeństw oraz zasady, na których opiera się ta wspólnota.

Obraz2W niedzielę 15 maja w Pułtusku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny od godziny 14.00 z przed SP nr 3 – Al. Tysiąclecia 14 w Pułtusku. Dokładny program można przeczytać na plakatach.

SPOTKANIA:
Spotkanie formacyjne Ruchu Duchowości Małżeństw odbędzie się 29 maja po Mszy św. o godz. 11.00 w domu parafialnym.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękujemy Paniom: Jolancie Jackowskiej, Aleksandrze Gajkowskiej, Annie Łuniewskiej, Panu Markowi Siemieniakowi, dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Pniewie za Akademię Patriotyczną z okazji 3 maja.
Dziękujemy za ofiarę na wywóz śmieci p. Adamowi Piątek z Gładczyna Rządowego 40 zł.

WYJAZDY:
Jest możliwość wyjazdu do Torunia w dniu 18 maja na poświęcenie kościoła MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Wyjazd o godz. 5.00 z przed kościoła w Pniewie a zapisy pod nr. 518 223 255.
Dnia 29.05.2016r. Organizowany jest wyjazd do Lichenia dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Inne chętne osoby równie zapraszamy. Zapisy u pań: Małgorzata Wielgolewska, tel.: 516 561 139. Anna Kowalska, tel.: 502 367 426.
Dnia 15 maja organizowany jest wyjazd na Marsz dla Życia i Rodziny do Pułtuska. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

W dniu 3 maja odbyło się Posiedzenie Rady Gospodarczej, gdzie omawiano konieczne remonty w kościele i domu parafialnym, jak tynki w Kościele, remont okien na wieżach i dach na Domu Parafialnym.
W Piątek 6 maja odbyło się posiedzenie Rady Duszpasterskiej. Dotyczyło różnych spraw ożywienia życia duszpasterskiego
i odpowiedzialności poszczególnych osób.

Z okazji imienin naszego księdza Proboszcza Stanisława składamy najserdeczniejsze życzenia. Wytrwałości, spokoju i pogody ducha. Wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejszekwiatki4. Zdrowia i wszelkiego szczęścia. Przede wszystkim światła tak silnego i jasnego, które przynosi błogosławieństwo samą swoją obecnością. Niech Jezus Chrystus obdarza księdza wszelkimi łaskami, a Matka Najświętsza niech ma księdza w swojej opiece. Szczęść Boże

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
9 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania;
14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

Boże Ciało będzie 26 maja a ołtarze wystawienia:
1. Przy posesji państwa Wróbel i przygotują mieszkańcy wioski Gładczyn Szlachecki.
2. Przy Strażnicy i przygotują strażacy
z Pniewa.
3. Przy posesji państwa Zacharskich przygotują mieszkańcy wioski Malwinowo.
4. Przy Zespole Szkół i przygotują mieszkańcy wioski Lemany.

Z dzienniczka św. s. Faustyny:
„Duszom, które uciekać się będą do Mojego miłosierdzia, i duszom, które wysławiać i głosić będą innym o Moim wielkim miłosierdziu, w godzinę śmierci postąpię z nimi według nieskończonego miłosierdzia Mojego” (Dz 379).

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 9 maja
7.30 1. Za † Jana Światkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Za † Józefa Wierzchonia i Stanisława Leszczyńskiego.                                                                3. Za † Andrzeja Delugę z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Stanisława Bednarczyka.                                                                                                       2. Za † Stanisława Sokołowskiego intencja, imieninowa od żony.                                                   3. Za † męża Stanisława Szczerbę teściów Wojciecha i Franciszkę Szczerbów.

Wtorek 10 maja
7.30 1. Za † Józefa Mroza – pog.                                                                                                                 2. Za † Aleksandrę i Andrzeja Bajno, Czesławę i Stanisława Bajno, Aleksandrę i Jana                     Milczarczyk.                                                                                                                                     3. Za † Henryka Kowalczyka z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Stanisława i jego rodziców Mariannę i Stanisława Puławskich.                                         2. Za † Stanisława Gołębiewskiego, intencja imieninowa.                                                               3. Za † Stanisławę Jackiewicz intencja Zofii Kisiel, Puławskich, Słomków i Nożykowskich.

Środa 11 maja
7.30 1. Za † Edmunda Tyburskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         2. Za † Sławomira Śliwkę z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                 3. Za † Adama Chmielewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Czesławę Markowską, Jana Lewandowskiego, Jana Światkowskiego.                                 2. Za † Czarka Ślubowskiego w 2 rocznicę śmierci.                                                                         3. Dziękczynna o Boże bł. i zdrowie dla Haliny Światkowskiej w 70 rocznicę urodzin in.                 dzieci i wnuków.

Czwartek 12 maja
7.30 1. Za † rodziców Palasków intencja syna Antoniego.                                                                       2. Za † Mariannę Oleksiak z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               3. Za † Zygmunta Malika z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Krystynę Jeż w 4 rocznicę śmierci.                                                                                         2. Za † Adama Chmielewskiego w 1r. śm. Stanisława Chmielewskiego, rodzinę                               Kaczmarczyków i Chmielewskich i o zdrowie i Boże bł. w rodzinie.                                           3. Za † Stanisława Puławskiego w rocznicę śmierci.

Piątek 13 maja
7.30 1. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                              2. Za † Stanisława Wielgoleskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                  3. Za † Henryka Nowosielskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Dziękczynna i o Boże bł., zdrowie i Dary Ducha Św. dla Iwony i Janusza Kisiel w              20 r. ślubu in. dzieci.                                                                                                                         2. Za † Jana Bajno i rodziców Orłowskich i Bajno.                                                                          3. Za † rodzinę Pikorów, Zofię Prus, Stanisława Marchla, rodzinę Witkowskich, Józefa                       Ziółkowskiego, rodzinę Kołakowskich intencja rodziny.

Sobota 14 maja
7.30 1. Za † Mariannę Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               2. Za † Mariannę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             3. Za † Jerzego Skwarę – pog.
18.00 1. Dziękczynna w 80 r. urodzin Krystyny o Boże bł. i zdrowie i Dary Ducha Św. dla całej                  rodziny                                                                                                                                           2. Za † Zofię i Józefa Kuczyńskich i Marę Tomaszewską .                                                                 3. Za † Krystynę Piątek ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 15 maja
9.00 1. Za † Stanisława Skocznia i dziadków Skoczniów.                                                                         2. Za † Kazimierza w 3 rocznicę śmierci i Janinę Król.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                       2. Za † Ryszarda Rogalińskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Zofię i Józefa Sokołowskich.                                                                                                    2. Za † Zofię i Stanisława Kisiel, Stanisława i Mariana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.