Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie
28 maja 2017

Dziś przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W Kościele jestimages obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefanaimage005 kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00 w naszym kościele. O godz. 12.00 odbędą się uroczyste obchody dziesiątej rocznicy nadania imienia Zespołowi Szkół w Pniewie. Uroczystość odbędzie się w lesie przy pomniku Anny i Stanisława Dąbkowskich

Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej. To także dzień 10 r. ingresu J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery do Bazyliki Katedralnej. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

W środę 31 maja 2017r. przypada 100 rocznica śmierci ks. Jana Krzyżewskiego budowniczego naszego kościoła. Pamiętajmy o Nim tego dnia w modlitwie.

W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas kjezus_serce420tórych śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, zapraszamy przede wszysimagestkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 17.30. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

W sobotę różaniec poprowadzą KŻR z Mystkówca Szczucina.

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, pobranetak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 3 czerwca.

W PONIEDZIAŁEK DRUGI DZIEŃ ZIELONYCH ŚWIĄTEK. MSZE ŚW. O GODZ. 9.00 11.00 I 18.00

NA MSZY ŚW. O GODZ. 11.00 UROCZYSTOŚĆ GENERALNEJ KOMUNII. ŚW. I BIAŁY TYDZIEŃ DO CZWARTKU WŁĄCZNIE.

Ze względu na Uroczystość Generalnej Komunii Św. w przyszłą niedzielę nie będzie Procesji Eucharystycznej. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszy św. o godz. 9.00 i 16.00.

SPOTKANIA:
Próba do Generalnej Komunii św. będzie w poniedziałek i piątek o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa. Spowiedź będzie w sobotę od godz.10.00 do 11.30.

15 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało ołtarze przygotują:
przy posesji państwa Wróbel-mieszkańcy Lutobrok –Folwark,
przy strażnicy – strażacy z Komorowa,
przy posesji p. Zacharskich – Mierzęcin,
przy szkole – Mystkówiec Kalinówka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży;
1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza;
3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 29 maja
7.30 1. Za † Henryka Markowskiego w 21 rocznicę śmierci jego rodziców Helenę i                             Stanisława.                                                                                                                                      2. O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Witolda.                                  3. Za † Halinę Grzybowską z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa od dzieci.

Wtorek 30 maja
7.30 1. Za † Władysława i Piotra Kuligowskich.                                                                                     2. Za † Janinę Szczerba od rodziny Jarosików i Nowosielskich zamiast kwiatów.                    3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.
18.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo w dalszej pracy kapłańskiej w 30 rocznicę                kapłaństwa dla ks. prałata Waldemara Turka intencja rodziny.                                             2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.                                                               3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.

Środa 31 maja
7.30 1. Za † Romana i Stanisławę Jakackich.                                                                                         2. Za † Marka Gołębiewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                   3. Za † Zofię Mąka z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Czwartek 1 czerwca
7.30 1. Za † Mariannę w 1 rocznicę śmierci i Stefana Łukasiak, zmarłych z rodziny                            Niecieckich i Jana Bereskiego.                                                                                                       2. Za † Krystynę Archacką z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           3. Za † Edytę Jędrzejczyk z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Piątek 2 czerwca
7.30 1. Za † Mariannę i Aleksandra Banaszewskich.                                                                              2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.                                                               3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.
18.00 Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.

Sobota 3 czerwca
9.00 1. Za † Ireneusza Pajewskiego.                                                                                                          2. Za † Piotra i Jadwigę Skwarskich, Jerzego i Natalię Kamińskich.                                          3. Za † Edytę Jaros w 6 rocznicę śmierci, Józefa i Kazimierza Skoczeń, rodzinę                           Gołębiewskich.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Niedziela 4 czerwca
9.00 1. Za † rodziców Czesława i Zofię Prusinowskich oraz dziadków Grzesiaków.                         2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.
11.00 Uroczystość Generalnej Komunii Świętej.
16.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Za † Henrykę i Henryka Biernackich, Irenę Bielską intencja dzieci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.