XI Niedziela zwykła

XI Niedziela zwykła
18 czerwca 2017r.

Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana sacredheartJezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Dziś po mszy św. będzie zbiórka do puszek na cele diecezjalne tzw. ,,Leonianum”.

We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca images (1)to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

W czwartek 22 czerwca br. zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. i procesja Eucharystyczna o godz. 18.00, poświęcenie wianków. Prosimy asystę w pełnym składzie.

W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrzZakonczenie_roku_szkolnego_2016e zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz.17.30.do 18.00.

PIELGRZYMKI:
5 lipca organizowana jest pielgrzymka do Obór. Wyjazd z pod kościoła o godz. 5.30. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy pod nr tel.: 517 776 231.
10 września organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy pod nr tel.: 517 776 231.

W dniu 20 czerwca organizowany jest rajd rowerowy szlakiem Powstania Styczniowego z Pniewa do Suwina. (Małe dzieci do klas szóstych z rodzicami). Gromadzimy się na cmentarzu parafialnym w Pniewie przy grobie ppor. Jana Salwina, uczestnika walk 1863r. na modlitwie i wyruszamy do Suwina. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Aby krzepić ducha wiary , pamięci o bohaterskich synach i córkach naszej ziemi i uczyć ducha patriotyzmu. W Suwinie będzie odprawione Nabożeństwo Patriotyczne (nie msza św.) spotkanie z Piłsudczykami, i okolicznościowy Piknik -zapraszamy.

W dniu 29.czerwca będzie doroczny Odpust parafialny na Św. Piotra i Pawła, przepiękny dzień dla parafian, dlatego pragniemy żeby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Zapraszamy wszystkich parafian do degustacji naszych tradycyjnych przysmaków. Prosimy, żeby każdy włączył się tyle ile może, poprzez upieczenie ciasta, chleba, jagodzianek, przygotowanie ogórków małosolnych, smalcu, lemoniady itp.. Po Mszach św. wspólna degustacja i konkurs na najlepsze ciasto. Podczas degustacji będzie można wspomóc najbardziej potrzebujące osoby z naszej parafii składając dowolną ofiarę. Osoby chcące pomóc w przygotowaniu prosimy o kontakt z parafialnym zespołem charytatywnym. Kontakt telefoniczny: 517 776 231.

PODZIĘKOWANIE:
Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy mieszkańcom: Cisk, Lutobroku Folwark, Mystkówca Kalinówki, strażakom z Komorowa, Pocztom Sztandarowym i wszystkim strażakom biorącym udział w Uroczystości.
Asyście Procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, chórowi z p. Organistom oraz ministrantom.

Są do nabycia książki ,,Wszystko o Jezusie z Nazaretu” po 10 zł. można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W niedziele 25 czerwca na mszy św. dziękczynnej będzie odprowadzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Cieńszy i przekazanie do Gładczyna Osiedle.

W niedzielę bierzmowani otrzymają dyplomy.

SPOTKANIA:
Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 12.00.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 19 czerwca
7.30 1. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa od dzieci.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Za † Czesławę, Jana i Szczepana Baranowskich.                                                                       3. Za † rodziców Jana i Annę Sieńkowskich, siostrę Zofię i brata Stanisława.

Wtorek 20 czerwca
7.30 1. Za † Marka Gołębiewskiego w Dniu Ojca intencja dzieci.                                                         2. Za † Zofię i Piotra Pogłód, dziadków Jończyków i Stanisława Zemło.                                   3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.
8.00 Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.
18.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i łaski dla Hanny i Zbigniewa                                       Gołębiewskich w 30 rocznicę ślub intencja dzieci.                                                                     2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz – koniec gregorianki.

Środa 21 czerwca
7.30 1. Za † Stanisława i Helenę Kaczmarczyków oraz braci Kaczmarczyków.                                   2. Za † Mariannę Skóra z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.                                                               3. Za † Antoniego i Stefanię Petrykowskich.

Czwartek 22 czerwca
7.30 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i łaski dla Stefanii Witkowskiej w 80                           rocznicę urodzin intencja męża i dzieci.                                                                                      2. Za † Henryka Machnowskiego.                                                                                                    3. Za † Jana Kozon z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Jana Makowskiego intencja imieninowa.                                                                            2. Za † Wincentego, Mariannę, Stanisława i Jana Światkowskich.                                             3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Piątek 23 czerwca
7.30 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.                                                               2. Za † Wacława Stelmacha z okazji Dnia Ojca intencja dzieci.                                                    3. Za † Janinę Szczerbę od KŻR mężczyzn z Mystkówca Szczucina.
18.00 1. Za † rodzinę Kowalskich i Jackiewiczów.                                                                                   2. Za † Jana Kalinowskiego intencja Andrzeja.                                                                              3. Za † Jana Śliwkę intencja urodzinowa i imieninowa od córki.

Sobota 24 czerwca
7.30 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.                                                              2. Za † Jana w 18 rocznicę śmierci i Janinę w 8 rocznicę śmierci Skłuckich.                              3. Za † Jana Szurawskiego, Janinę i Jana Kacperskich.
18.00 1. Za † Jana Świadkowskiego intencja imieninowa od żony, dzieci i wnuków.                         2. Za † Jana Petrykowskiego, jego rodziców Stefanię i Antoniego.                                            3. Za † . Józefa Ciskowskiego intencja dzieci.

Niedziela 25 czerwca
9.00 1. Za † Wandę i Mieczysława Pajewskich.                                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † Jana Małeckiego intencja imieninowa.                                                                               2. Za † Władysława Krakowieckiego, Aleksandrę, Stanisława, Jana Skrzecz, Marię                      Linkę i Piotra Wielgolewskiego, Ryszarda Kuleszę.                                                                3. Za † Genowefę, Wandę i Stanisława Wielgolewskich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.