XIII Niedziela zwykła

XIII Niedziela zwykła
26 czerwca 2016r.

W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powoławakacje-crop21nia. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas „Pola Nadziei”. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów.

Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca.

W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wsObraz3pólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. W naszej parafii dorocznyObraz2

Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat Kazimierz Ziółkowski z Mławy. Prosimy Asystę w pełnym składzie. Taca z Uroczystości św. Apostołów przeznaczona jest na tzw. Świętopietrze.

Po Mszach świętych zapraszamy wszystkich parafian i gości na domowe ciasta, kompot i napoje. Ofiary składane przy degustacji przeznaczone będą dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii.

Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

W pierwszy piątek po mszy porannej wyjazdy do chorych i spowiedź od 17.30. do 18.00.

W sobotę pierwszą miesiąca po mszy św. o godz. 9.00 różaniec poprowadzą KŻR z Drwał i Mierzęcina.

W środę 22 czerwca o godz. 20.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku na Popławach, jako parafia, wzięliśmy udział we Mszy św. i Koronce do Bożego Miłosierdzia, w kościele stacyjnym aby uzyskać Odpust Zupełny z racji Jubileuszu Miłosierdzia Bożego ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Bóg zapłać wszystkim włączającym się czynnie w liturgię, chórowi parafialnemu z p. organistą.

W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękowaliśmy za rok pracy i nauki oraz prosiliśmy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

Bierzmowani mogą odebrać od ks. Prefekta Dyplomy Bierzmowanych.

Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Prosimy Asystę w pełnym składzie.

Za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 3 600 zł. (trzy tysiące sześćset złotych).

7 lipca przez Komorowo będzie przechodziła Pielgrzymka z Ostrołęki do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości Narodu. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek i śniadanie właśnie w Komorowie. Za tydzień po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na zorganizowanie posiłku dla pielgrzymów.

16 lipca organizowany jest wyjazd do Obór, gdzie odbędą się konferencje Ojca Jamesa Maniakala. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy pod numerem tel.: 517 776 231.Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 VI – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary. Pochowany został w Lyonie, w kościele św. Jana, który później otrzymał jego imię.
29 VI – święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.

Obraz5

Rozpoczynają się wakacje, czas urlopów, wyjazdów i odpoczynku. Kiedy mowa o wakacjach, wielu ludzi postanawia nic nie robić. Wielu postanawia po prostu leniuchować. Ale czy powinniśmy leniuchować – oczywiście, że nie. Wakacje? To przede wszystkim zmiana zajęć. Koniec ze szkołą, koniec z lekcjami, przerwa w pracy, mniej wysiłku a nie zaprzestanie wszystkiego. W końcu, nie przestajemy jeść, albo spać. Wakacje to czas, w którym nie należy zapominać o najważniejszym, o Bogu. Jest wielu ludzi, którzy podczas wakacji zaprzestają rzeczy najważniejszych. Nie zajmują się swoją duszą. Niektórzy ledwie się wtedy modlą. Inni prawie się nie spowiadają przez te dwa miesiące. Nie myślą o tym, że zapomnieć o Bogu to przecież o wiele gorsze niż zapomnieć o jedzeniu!
Tymczasem wakacje mogą być dla chrześcijanina czasem pogłębienia wiary w Boga, czasem nawiązania bliższej przyjaźni z naszym Stwórcą. Przecież wtedy właśnie mamy najlepszą okazję do podziwiania tego wszystkiego, co On stworzył i co Jemu zawdzięczamy. Cudowne góry, w których jesteśmy jakby bliżsi niebu i błękitne wody, w których kipi życie, to kolejne dowody istnienia „Wspaniałego Stwórcy”, który zbudował i reguluje ten wspaniały mechanizm świata. Czas odpoczynku to dobry czas wzbogacenia własnej duszy. Bóg cieszy się z tego, że będziesz miał okazję do wytchnienia. Ale każdego wieczoru powinniśmy zapytać samych siebie „A jeśli Bóg wezwałby mnie tej nocy przed swój trybunał, czy mógłbym bez obawy ofiarować Mu wszystkie moje uczynki?”. Tylko wtedy, gdy odpowiemy pozytywnie na takie pytanie spędzimy spokojnie i szczęśliwie wakacje, albowiem pokój serca i miłość Boga przerastają wszystko to, czego najbardziej pragniemy. Warto więc przypomnieć dekalog wakacyjny, którego przestrzegając będziemy mieli szczęśliwy i piękny czas odpoczynku od codzienności.
1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nie z Panem Bogiem.
2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i różańca.
3. Zabierz dobre buty, abyś na wakacjach doszedł do kościoła.
4. Rozmawiaj nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się!
5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami, a nie zbłądzisz.
6. Miej zawsze syty żołądek, a nigdy puste serce – przystępuj do Komunii Świętej!
7. Nałóż ciemne okulary, ale nie zasłoń sobie Pana Boga.
8. Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy.
9. Nie rzucaj na drodze kamieniami, lecz uśmiechem.
10. Po wakacjach wróć zdrowy, lepszy,
i zgłoś się znowu na katechizację; oraz na systematyczne spotykanie się z Panem Bogiem we Mszy Świętej.
Nasz wakacyjny odpoczynek będzie piękny, tylko z Bożą pomocą. Prośmy więc Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o łaski potrzebne do pięknego
i Bożego przeżycia czasu wakacji.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 27 czerwca
7.30 1. Za † Piotra Kowalczyka, Stanisława i Mariannę Lewandowskich.                                               2. Za † Jana Sieńkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             3. Za † Ryszarda Rogalińskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † ks. Henryka Wintera, Mariannę Krawczyk, zm. z rodziny Winterów i Krawczyków.           2. Za † Daniela Kmiołek intencja urodzinowa od rodziców.

Wtorek 28 czerwca
7.30 1. Za † Henryka Machnowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                     2. Za † Romualda Jarosik intencja Rady Gminy w Zatorach.                                                           3. Za † Mariannę Oleksiak z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Dziękczynna o Boże bł. dla Honoraty i Sławomira w 30 rocznicę ślubu.                                     2. Za † Aleksandra Zadwornego, rodzeństwo i rodziców.                                                               3. Za † Stanisławę Jackiewicz z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 29 czerwca
9.00 1. Za † Piotra, Kazimierza, Józefa i Jacka Kordowskich.                                                                   2. Za † Piotra Turka intencja siostry Marianny.
12.00 Suma Odpustowa za parafian.
16.00 1. Za † Piotra i Jerzego, Jana i Janinę Zdunek.                                                                                   2. Za † Piotra i Małgorzatę Turek, Józefa i Czesławę Osowieckich, siostrę Jadwigę,                           Krystynę, Pawła i Jerzego.

Czwartek 30 czerwca
7.30 1. Za † Annę Siebierską i syna Bartosza intencja sąsiadów Sokołowskich.                                     2. Za † Stanisława Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                            3. Za † Jana Bereskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. O boże błogosławieństwo, zdrowie i szczęśliwe zbiory dla mieszkańców z Komorowa                 Nowego i Boże miłosierdzie dla zmarłych, intencja z majowego.                                               2. Za † Piotra Wiszowatego.                                                                                                               3. Za † Wacławę i Czesława Juźwiak, Kazimierza i Krystynę Deptuła.

Piątek 1 lipca
7.30 1. Za † Jana , Czesławę i Henryka Frąckiewicz, intencja Marianny Dana z Pniewa Kolonii.            2. Za † Mariannę Linka z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Stefanię Kowalską w 15 rocznicę śmierci, Kazimierza i Henryka Kowalskich.                   2. Za † Andrzeja Delugę z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 2 lipca
9.00 Za † Jana Szurawskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 Ślub – Anna Przybysz i Szymon Wasik.
18.00 1. Za † Jana Makowskiego intencja imieninowa.                                                                             2. Za † Eugeniusza i Mariannę Osowieckich, dziadków Osowieckich i Murzów.

Niedziela 3 lipca
9.00 Za † Jana Cholewskiego w 7 rocznicę śmierci, rodzinę Cholewskich i Jechnów.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                       2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Honoraty i Jerzego Abramczyków            w 25 rocznicę małżeństwa ich dzieci i wnuczki.
16.00 1. Za † Janusza Kaczmarczyka intencja rodziny.                                                                             2. Za † Mariana Kisiela intencja żony z rodziną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.