XIII niedziela zwykła

XIII niedziela zwykła

1 lipca 2018r.

Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

Dzisiejsza niedziela – pierwsza miesiąca- Adoracyjna po sumie procesja Eucharystyczna prosimy asystę w pełnym składzie.

Dzisiaj zbiórka do puszek na posiłek w Komorowie i Zdzieborzu dla uczestników Pieszej Pielgrzymi do Niepokalanowa w intencji trzeźwości.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach.

W czwartek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej. Po mszy św. porannej wyjazdy do chorych, od godz. 17.30 spowiedź.

Pierwsza Sobota Miesiąca po mszy św. o godz. 9.00 Różaniec, który poprowadzą KŻR z Suwina.

Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

Wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach. Tomasz, zwany także Didymos (tzn. bliźniak), należał do ścisłego grona Dwunastu Apostołów. Ewangelie wspominają go, kiedy jest gotów pójść z Jezusem na śmierć (J 11, 16); w Wieczerniku podczas Ostatniej Wieczerzy (J 14, 5); osiem dni po zmartwychwstaniu, kiedy ze sceptycyzmem wkłada rękę w bok Jezusa (J 20, 19-29); nad Jeziorem Genezaret, gdy jest świadkiem cudownego połowu ryb po zmartwychwstaniu Jezusa (J 21, 2).

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce. Była najstarszą z dziewięciorga dzieci Antoniego hrabiego Ledóchowskiego i Józefiny z domu Salis-Zizers.

Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

28 lipca organizowana jest pielgrzymka do Obór. Koszt 50zł. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Prosimy o zabranie ze sobą krzesełek. Zapisy u Pani Bonisławskiej pod nr tel: 502-599-212.

 

Złota myśl tygodnia

Żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć

(Antoine de Saint-Exupéry).

PRZEPIS NA PRZYJAŹŃ

SKŁADNIKI:
– miarka wspólnych zainteresowań
– całe opakowanie życzliwości
– szklanka zachęty zmieszanej ze wsparciem
– łyżka zrozumienia
– trochę kompromisu
– sztuka przebaczenia
– szczerość rozpuszczona w godzinach wspólnych rozmów
– szczypta małych niespodzianek
– komplementy (nie przesolić)

SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA:
– wszystko wymieszać i zaprawić gorącą wiara w Boga
– przelać do czystego serca piec w atmosferze miłości i zrozumienia

UWAGA! Nie podawać z egoizmem…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.