XIII Niedziela zwykła

XIII Niedziela zwykła

30 czerwca 2019r.

 

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas. 

Podwójnie daje, kto ochoczo daje. Lubimy takich ludzi i nas za to inni lubią. A jak daje Pan Bóg? Pan Bóg daje bez ograniczeń i do końca. Dla Niego nie ma miary. Pokazał nam to Pan Jezus, oddając za nas ostatnią kroplę krwi. Ma więc prawo domagać się od nas wierności. Dlatego to powie dzisiaj: Kto wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego. 

Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. 

W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. 

W piątek Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. od godz. 17.30 a wyjazdy do chorych po Mszy św. porannej.

W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Różaniec po mszy św.
o godz. 9.00` poprowadzą KŻR z Gładczyna Szlacheckiego. 

Przyszła niedziela Pierwszą Miesiąca po sumie Adoracja Eucharystyczna i procesja prosimy Asystę w pełnym składzie

Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów. 

III Zjazd rodziny KISIELÓW

Serdecznie zapraszamy na III Zjazd rodziny Kisielów i mieszkańców Cieńszy dnia 14 Lipca 2019 r. (niedziela). Program: 

 Msza św. 12.15 (kościół w Pniewie), 

 13.15 wspólne zdjęcie na schodach kościoła, 

 13. 20 modlitwa na cmentarzu parafialnym za zmarłych z rodziny
Kisielów, 

 14,00 obiad (płatne przy wejściu).

Prosimy o zgłaszanie liczby uczestników na obiad do dnia 12 lipca 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 telefonicznie; kom. 515 197 695 lub 504 290 977.

 

Podziękowania:

Dziękujemy Asyście procesyjnej i pocztom sztandarowym i wszystkim Strażakom. Jerzy Abramczykowi dziękujemy za przywiezienie dwóch okien do wstawienia na wieże kościelne.

Na śmieci: Wiesław Bloch z Komorowa 50 zł, Dariusz Szczubeł z Mystkówca Szczucina 30 zł.

7 lipca będzie przechodziła przez naszą parafię piesza Pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości narodu. Dlatego dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na posiłek dla pielgrzymów w Komorowie
i Zdzieborzu. 


13 lipca organizowana jest pielgrzymka do Kalisza, Lichenia. Będzie tam Boshabora. Wyjazd o godz. 4.00 rano. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

27 lipca organizowana jest pielgrzymka do Ostrowąs i Torunia. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt wyjazdu 60zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

15 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Kodna – Odpust Matki Boskiej Kodeńskiej. Wyjazd o godz. 6.00 rano. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii, Portugalii, Urbino, Parmy, Rygi, Zamościa; architektów, budowniczych, cieśli, geodetów, kamieniarzy, murarzy, stolarzy, małżeństw
i teologów.  

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), urodziła się 29 kwietnia 1863 r. (w czasie powstania styczniowego) w Loosdorf w Austrii, dokąd jej rodzina wyemigrowała po powstaniu listopadowym, dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”. 

 

Modlitwa wakacyjna:

Naucz mnie Panie dobrze wypoczywać i spędzać wolny czas. Proszę Cię, abym umiał dostrzegać piękno przyrody, wspaniałość zwierząt, abym na nowo nauczył się zachwycać otaczającym mnie światem, tak jak kiedyś, gdy byłem małym dzieckiem. Panie, błogosław wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje, aby spędzili dobre ten czas. Dziękuję, że nie zapominasz o tych wszystkich, którzy nie mogą wyjechać z braku środków lub z powodu choroby. Panie, zmiłuj się nad nami i spraw, aby ludzie byli dla siebie dobrzy. Dzięki Ci, Panie. Amen

Konto parafialne: Bank PKO 37 1240 5631 1111 0010 9051 7243

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.