XIV Niedziela zwykła

XIV Niedziela zwykła
3 lipca 2016r.

Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominpobraneać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

Dzisiaj po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na zorganizowanie posiłku dla pielgrzymów przechodzących przez Komorowo.

Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy nasi parafianie korzystają już z tego czasu wypoczynku. Wielu jednak nie będzie mogło pozwolić sobie choćby na kilka dni wyjazdu.
Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

W środę z okazji patronalnego święta Apostolstwa Cha93f5696c42c446a9ed1771c8fbcdd52_700x700orych, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, modlitwie powierzajmy tych wszystkich, którzy duchowo solidaryzują się z chorymi i którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.

W Pierwszy Czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja od godz. 17.00.

Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

PODZIĘKOWANIE:
Na wywóz śmieci z cmentarza dla
P. Jadwigi Budzińskiej z Cieńszy 30 zł.
Zespół charytatywny Parafii Pniewo składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspomogli i włączyli się w przygotowanie degustacji, która odbyła się na odpuście. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Świetlica dla dzieci przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewie będzie czynna od 18 lipca do 31 sierpnia w godzinach 8.00-14.00. Zapraszamy.

16 lipca organizowany jest wyjazd do Obór, gdzie odbędą się konferencje Ojca Jamesa Maniakala. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy pod numerem tel.: 517 776 231. Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VII − św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów; Pan Jezus nakazał mu włożyć ręce w swój bok i w miejsce gwoździ; wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami; „Pan mój i Bóg mój”;
6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce;
8 VII – św. Jan z Dukli – urodził się w Dukli, w rodzinie mieszczańskiej około 1414 r. pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja. Uczył się w rodzinnym mieście, jak też później w Krakowie. Jako młodzieniec przez pewien czas przebywał na pustelni w pobliskich Dukli lasach pod górą Cergową

PAN BÓG JEDZIE Z NAMI NA WAKACJE, ALE POD WARUNKIEM ŻE ZAMIAST ZOSTAWIĆ GO W DOMU, ZABIERZEMY GO ZE SOBĄ.

Pewnego razu, w czasie kazania do dzieci na temat wakacji, ośmioletni Piotrek zapytał: „Czy Pan Bóg jeździ na wakacje?”. Wywołało to falę śmiechu w całym kościele. Koledzy i koleżanki Piotrka śmiali się tak głośno i długo, że nie można było kontynuować kazania. Ubawieni byli nawet rodzice obecni na Mszy św. Tylko kolega Piotrka, dziewięcioletni Łukasz, kiedy wszyscy się śmiali, podniósł rękę080464_gn29s34a_34. Podałem mu więc mikrofon, a on stwierdził, że pytanie, które zadał Piotrek, nie jest wcale takie śmieszne. Co więcej, stanowczym głosem oznajmił, że zna odpowiedź. W całym kościele zaległa cisza. Wszyscy byli zdumieni i zastanawiali się, co też powie dziewięciolatek. Tymczasem Łukasz nabrał w płuca powietrza i z całych sił, głośno i odważnie udzielił odpowiedzi, mówiąc: „Owszem, Pan Bóg jedzie na wakacje, ale pod warunkiem że my Go ze sobą zabierzemy, a nie zostawimy w domu!”. W całym kościele wszyscy pospuszczali głowy i trwała cisza. Tylko rodzice Łukasza byli dumni, że mają tak mądrego syna. Choć pozornie pytanie mogło wydawać się śmieszne, to już odpowiedź na nie może zmusić nas do zastanowienia.
„Idźcie i odpocznijcie nieco”
Na koniec czerwca dzwonek w szkołach obwieścił wakacje! A więc czas bez szkoły, bez nauki, bez książek, bez pracy domowej, bez dźwigania każdego ranka ciężkiego plecaka, bez porannego wstawania. Pewnie każdy zgodzi się, że te ponad 60 dni bez nauki to chyba pomysł Pana Boga. Dobrze to sobie zaplanował, że po całorocznym wysiłku należy się odpoczynek. Łatwo wtedy cytować słowa Jezusa z szóstego rozdziału Ewangelii wg św. Marka: „Idźcie i odpocznijcie nieco”. Apostołowie, po trudzie ewangelizowania, wrócili do Jezusa i opowiadali o swoich osiągnięciach. Mimo entuzjazmu musieli wyglądać na zmęczonych, skoro Jezus odsyła ich, aby poszli odpocząć. Kiedy uczeń wraca ostatniego dnia ze szkoły, niesie w ręku swoje świadectwo, wie też, że czeka go zasłużony odpoczynek. Eksplozja szczęścia niesie go na górskie szlaki, nadmorskie plaże. Różne mamy pomysły na wakacje i w różne miejsca jedziemy. Wakacje to taki piękny czas mający jedną wadę – kiedyś muszą się skończyć. Wtedy wracamy do naszej codzienności. Warto już na samym początku wakacji pomyśleć o tym, co mówili Piotrek i Łukasz: czy Pan Bóg też jedzie na wakacje? Owszem, Pan Bóg jedzie na wakacje, ale pod warunkiem że my Go ze sobą zabierzemy!
Wcale nie zamykają kościołów
Pakując wakacyjne plecaki czy torby podróżne, pamiętajmy, że chce z nami jechać też Bóg. Nie chce On, abyśmy zostawili Go na długie dwa miesiące samego. On chce być z nami i przeżywać wszystkie chwile naszych radości. No dobrze, ale co znaczy zabrać Go ze sobą na wakacje? To proste! Chodzi o to, abyśmy nie zapomnieli o Bogu, który jest naszym Ojcem, Przyjacielem, Przewodnikiem… Mamy pamiętać, że na czas wakacji wcale nie zamykają kościołów i tak jak zawsze, każdego dnia jest sprawowana Msza św. Również w wakacje należy pamiętać o spowiedzi, Pierwszym Piątku, chwili adoracji czy czytaniu Pisma Świętego. Zabrać ze sobą Boga na wakacje, to na pewno rozmawiać z Nim na modlitwie każdego dnia; dziękować Mu za słońce, piękno krajobrazu, który odkrywamy; za dobroć ludzi, której doświadczamy; za wiele chwil radości, które nas spotkają! Ks. Jan Twardowski w swoim wierszu pisał: „Czy możemy powiedzieć, że żyjemy dla Boga? Czy nie żyjemy dla siebie, dla swoich ambicji, dla pieniędzy, dla własnego szczęścia? Każdą chwilę dostajemy od Boga i każą chwilę oddajmy Jemu”. Każda chwila wakacyjnej radości czy szczęścia może być ofiarowana Panu Bogu.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 4 lipca
7.30 Za † Jana Szurawskiego od pracowników Kas-Makro.
18.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo dla Zosi Wróbel w 4 rocznicę urodzin, Antosia               i rodziców.                                                                                                                                       2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Felicji Kornelii Salwin w 18               r. urodzin in. rodziców i brata .

Wtorek 5 lipca
7.30 Za † Stefana i Antoninę oraz Jana Szurawskich.
18.00 1. Za † Antoniego Osowieckiego w dzień urodzin i imienin, brata Jana i ich rodziców                     Mariannę i Władysława Osowieckich.                                                                                           2. Za † Władysławę Linkę z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 6 lipca
7.30 1. Za † Stanisława, Aleksandrę i Mariana Skoczniów, Annę i Jana Ciesielskich.                             2. Za † Mariannę Łukasiak z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Zofię Cichomską w 10 rocznicę śmierci, intencja sąsiadów.                                               2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe zbiory z Placusina intencja z                          majowego.

Czwartek 7 lipca
7.30 1. Za † rodziców Mariannę i Józefa Kisiel, Małgorzatę i Aleksandra Nasiadka i Stefana                   Kisiela.                                                                                                                                              2. Za † Zygmunta Malika z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i szczęśliwe zbiory dla mieszkańców z Komorowa                 Parcele i Kresy.                                                                                                                               2. Za † rodziców Eugeniusza i Mariannę Osowieckich, dziadków Osowieckich i Murzów.

Piątek 8 lipca
7.30 1. Za † Jana Kaczmarczyka intencja rodziny Przybyszów i Piórkowskich zamiast kwiatów.           2. Za † Stanisława Wielgolewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Wacława Wróbla z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                 2. Za † Wacława Wróbla zamiast kwiatów i zmarłych z rodziny Wróbel.

Sobota 9 lipca
7.30 Za † Kazimierza Nowosielskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 Ślub – Archacki Kamil i Strzelińska Wioleta.
18.00 1. Za † Stanisławę i Romana Wasik i syna Romana w 1 rocznicę śmierci.                                     2. Dziękczynna o Boże bł., Dary Ducha Św. i zdrowie dla Mateusza Milczarczyka w 18                    rocznicę urodzin.

Niedziela 10 lipca
9.00 Za † Janinę w 7 rocznicę śmierci i Kazimierza Król.
11.00 W intencji parafian. Chrzty.
16.00 1. Za † Jerzego Wierzchonia w 10 rocznicę śmierci.                                                                         2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Św. opiekę Matki Bożej i zdrowie                 dla Pawła Petrykowskiego z okazji 18 rocznicy urodzin intencja rodziców.

Obraz1

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:

Bożena Krzyżewska z Suwina i Rafał Fijał z Leszczydołu Nowiny
zapowiedź I

Ewelina Kuchta z Suwina Kamil Bednarski z Wielątek Rosochatych
zapowiedź I

Ktokolwiek znałby przeszkody między tymiosobami zobowiązany jest powiadomićKancelarię Parafialną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.