XIV Niedziela zwykła

XIV Niedziela zwykła

7 lipca 2019r.

 

Dzisiaj czternasta niedziela zwykła – Adoracyjna.

Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem. Ewangelia dzisiejsza pokazuje proces wchodzenia królestwa Bożego w świat. Jezus chce, ażeby każdy człowiek i cała ludzkość kosztowali tych dóbr, które zapowiadał Izajasz, o których pisał Psalmista, a których kryterium podał św. Paweł. Zbawiciel wysyła uczniów jakby zastrzyk w organizm zainfekowanego ciała świata. Tam, gdzie dotrze szczepionka, tam dokona się uzdrowienie, cofnięcie skutków grzechu, tam będzie miało miejsce zbawienie. Miarą wiarygodności posłanych będzie ich pokora i przyjęcie darów od ludzi.

Uczniowie rzeczywiście okazali się skuteczni. Wiele cudów poprzez wprowadzanie królestwa Bożego udzieliło się również im. Wrócili jak dzieci do ojca chwaląc się swoimi sukcesami. Jezus przyjął ich, ale jednocześnie nie pozwolił, aby przypadkiem uznali królestwo Boże za sumę tych znaków, albo za nieustanny sukces. Przestrzega ich, że szatan jest i że właśnie rozpoczęli z nim walkę. Co prawda zostali zabezpieczeni przez Boga samego, ale nie znaczy to, że są niezniszczalni. Najważniejsze jest zapisanie imienia w niebie, co oznacza po prostu życie w Bogu i z Bogiem. To jest możliwe w każdych okolicznościach. I tu wyjaśnia się sens, droga, istota… po prostu centrum myśli Bożej na dzisiaj: Żyjcie w Bogu, przebywajcie w niebie żyjąc na ziemi, a będziecie prawdziwie szczęśliwi.

W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesję odprawimy w sobotę po mszy św. Wieczorowej. Serdecznie zapraszamy. 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

W niedzielę 28 lipca na mszy św. o godz. 11.00 będzie odprowadzenie obrazu Matki Bożej ze Zdzieborza i przekazanie do Pniewa Kolonii.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 III Zjazd rodziny KISIELÓW. Serdecznie zapraszamy.

 

Podziękowania:

Dziękujemy Asyście procesyjnej za uświetnienie procesji.

Dziękujemy mieszkańcom Placusina za ofiarę 400 zł. na kościół z racji peregrynacji obrazu Matki Bożej.

Dziś 7 lipca przechodziła przez naszą parafię piesza Pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości narodu. Dziękujemy mieszkańcom Komorowa i Zdzieborza za posiłek dla pielgrzymów.

Na radio Maryja i TV Trwam wysłaliśmy 540 zł 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 

8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego. Papież Klemens XII ogłosił Jana z Dukli błogosławionym w roku 1733, a Jan Paweł II kanonizował błogosławionego w Dukli 10 VI 1997 r. Relikwie św. Jana przebywają w Dukli w Kościele Ojców Bernardynów. 

11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,

12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik. W roku 2009 minęła tysięczna rocznica jego męczeńskiej śmierci. Święty Brunon Bonifacy jest głównym patronem diecezji łomżyńskiej, patronem Archidiecezji Warmińskiej i diecezji ełckiej.

13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy. Andrzej i Benedykt są pierwszymi Polakami, wyniesionymi do chwały ołtarzy (1083) po polskich kamedułach z eremu międzyrzeckiego: Izaaku, Mateuszu i Kryspinie, kanonizowanych przez papieża Jana XVIII (1004-1009). 

Pielgrzymki:

27 lipca organizowana jest pielgrzymka do Ostrowąs i Torunia. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt wyjazdu 60zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

15 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Kodna – Odpust Matki Boskiej Kodeńskiej. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

24 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Krakowa (z przewodnikiem)
i Łagiewnik Centrum Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 3.00 rano. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy pod nr tel: 502-599-212.

Konto parafialne: Bank PKO 37 1240 5631 1111 0010 9051 7243

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.