XV Niedziela zwykła

XV Niedziela zwykła
10 lipca 2016r.

Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości 03oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte i do wspólnej modlitbenedykt_europawy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

W środę 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel mid_2053znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.
W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

14 sierpnia będzie w naszej parafii akcja honorowego oddawania krwi w godz.
10 – 14. Krew będą mogły oddawać osoby od 18 do 65 roku życia.

Możemy zapisywać się na pieszą i duchową Pielgrzymkę do Częstochowy.

PODZIĘKOWANIE:
Podziękowania dla mieszkańców Komorowa za zorganizowanie posiłków dla pielgrzymów.

Świetlica dla dzieci przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewie będzie czynna od 18 lipca do 31 sierpnia w godzinach 9.00-14.00. Zapraszamy.

16 lipca organizowany jest wyjazd do Obór, gdzie odbędą się konferencje Ojca Jamesa Maniakala. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy pod numerem tel.: 517 776 231. Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany
za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;
13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;
15 VII – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca
Zakonu”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 11 lipca
7.30 1. Za † Jana Kaczmarczyka od KŻR mężczyzn z Komorowa.                                                             2. Za † Zygmunta Malika z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Tadeusza Spodka w 30 rocznicę śmierci, intencja żony i dzieci oraz Ryszarda                 Spodka.                                                                                                                                              2. Za † Mariannę Oleksiak z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 12 lipca
7.30 1. Za † Stanisława Wielgolewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                               2. Za † Andrzeja Kamińskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo o opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Jana i                      Urszuli Masłowskich w 30 rocznicę ślubu.                                                                                      2. Za † Karola, Józefę i Aleksandra Szumertów.

Środa 13 lipca
7.30 1. Za † Romana Jarosika intencja rodziny Milczarczyków zamiast kwiatów.                                   2. Za † Wiktora Dana z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Teresę Wróbel w 4 rocznicę śmierci.                                                                                    2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe zbiory z Wólki Folwark intencja z                  majowego i czerwcowego.

Czwartek 14 lipca
7.30 1. Za † Jana Szurawskiego i rodzinę Kacperskich.                                                                           2. Za † Józefa Mroza z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Henryka Kowalskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Za † Edmunda Tyburskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 15 lipca
7.30 1. Za † Janinę Kostrzewską w 10 r. śmierci, Jana, Ignacego, Wiesława i Zofię                                     Kostrzewskich, Mariannę, Wacława, Stefana i Władysławę Linków.                                           2. Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo, zdrowie dla Zofii Kisiel w 94 rocznicę urodzin,               intencja dzieci i męża oraz Krzysztofa Końskiego z okazji urodzin.
18.00 1. Za † ks. Henryka Wintera, Mariannę Krawczyk i zmarłych z rodziny Winterów i                           Krawczyków.                                                                                                                                   2. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 16 lipca
7.30 1. Za † Rozalię, Stanisława, Kazimierza, Edwarda Wiśniewskich oraz Stanisława Skocznia             i Henryka Zdunka.                                                                                                                           2. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Małgorzaty Kmiołek w 90 r.                       urodzin, intencja dzieci.                                                                                                                 2. Za † Kazimierza Deptułę z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 17 lipca
9.00 Za † Czesława Kowalczyka w 20 rocznicę śmierci.
11.00 W intencji parafian.
16.00 Za † Aleksandrę i Jana, Marię i Eugeniusza Bocian.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
BObraz1ożena Krzyżewska z Suwina i Rafał Fijał z Leszczydołu Nowiny
zapowiedź II
Ewelina Kuchta z Suwina i Kamil Bednarski z Wielątek Rosochatych
zapowiedź II
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.