XX Niedziela zwykła

XX Niedziela zwykła
16 sierpnia 2015 r.

       W poniedziałek przypada wspomnienie. Św. Jacka kapłana – prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną.

         W czwartek wspomnienie Św. Bernarda – opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny. Żył na przełomie XI i XII wieku.

    W Piątek wspomnienie Św. Piusa X – papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię oraz odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Żył na przełomie XIX i XX wieku

            W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najśpobrane (2)więtszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przychodzącym na Apele Pielgrzymkowe.

W następną niedzielę 23 sierpnia odbędą się Dożynki Gminne w Zatorach i Rząśniku. Odpust parafialny w Szyszkach i obchody 350-lecia przybycia Obrazu Matki Bożej Popowskiej w Popowie Kościelnym, którym będzie przewodniczył J.E. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Dożynki w naszej parafii będą 30 sierpnia na mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych.

Jest wystawiony kosz na różne przybory szkolne,  które przekażemy dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży.

Fundacja ,,Tullano” organizuje w całej Polsce zbiórkę poszarpanych, porwanych nieObraz1używanych różańców. Różańce te będą ponownie zmontowane i rozdawane młodzieży całego świata na spotkaniu  z Ojcem Św. Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jeżeli mamy takie nie potrzebne różańce to przynieśmy je do kościoła.

Powstało w naszej parafii nowe Koło Żywego Różańca Rodziców za Dzieci Ojca Pio, w Mystkówcu Starym, którego zelatorką i organizatorką jest pani Krystyna Puławska. Cieszy nas ten fakt nowej inicjatywy modlitwy za dzieci w tych trudnych czasach. Dobrze by było gdyby powstało KŻR dzieci i młodzieży modlących się za swoich rodziców.

  Obchodzimy 95 rocznicę ,, Cudu nad Wisłą”. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

 Zapowiedzi przedmałżeńskie

Patrycja Skóra panna z Leman i Mateusz Sieńkowski kawaler z Mystkówca Kalinówki zapowiedź II.

Ewelina Kania panna z Porządzia i Michał Pędzich kawaler z Pniewa zap. I.

Polecamy Bogu zmarłych:

Śp. Malik Zygmunt z Gładczyna Rządowego, 62 lat, mszy św.16.

Śp. Wielgolewski Stanisław z Komorowa, lat 90,  mszy św. 11.

Śp. Sitek Teresa z Mierzęcina lat 83, mszy św. 2.

Dziękujemy za ofiarę na kościół  panu Czesławowi Kasińskiemu z Placusina 200 zł. i pani Mariannie Światkowskiej z Wypych Nowych na wywóz śmieci z cmentarza 30 zł. Bóg zapłać.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek    17 sierpnia 
7.30      1. Za † Piotra Pogłoda z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                      2. Za † Mariannę Grzywacz z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00    1. Za † Władysława Kamińskiego w 10 rocznicę śmierci.                                                                 2. Za † Andrzeja Delugę z ofiar uczestników pogrzebu.

 Wtorek    18 sierpnia
 7.30   1. Za † Jana w 12 rocznicę śmierci i Janinę Sieńkowskich.                                                              2. Za † Tadeusza Suskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00   1. Za † Lucynę i Henryka Samsel i zmarłych z rodziny Kamińskich.                                               2. Za † Jana Wróbla z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 19 sierpnia
7.30   1. Za † Małgorzatę Frąckiewicz z ofiar uczestników pogrzebu.                                                       2. Za † Weronikę Chełchowską z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. O Boże błogosławieństwo i zdrowie oraz potrzebne łaski dla Bożeny i Pawła                               Kowalczyk w 15 rocznicę ślubu i za ich dzieci.                                                                              2. Za † Wacława Stelmacha z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 20 sierpnia
7.30    1. Za † Mateusza Chełchowskiego w rocznicę urodzin, intencja rodziców.                                    2. Za † Franciszka Załogę z ofiar uczestników pogrzebu.                                               18.00  1. Za † rodziców Mariannę i Antoniego Turków, oraz męża Józefa Kaczmarczyka,                                     intencja żony.

Piątek 21 sierpnia
7.30  1. Za † Andrzeja Machnowskiego w 5 rocznicę śmierci, intencja rodziny.                         18.00 1. Za † Władysława Kamińskiego w 10 rocznicę śmierci, Jana i Małgorzatę.

Sobota 22 sierpnia
7.30 1. Za † Stanisława Ickiewicza.                                                                                                    16.00 Ślub Justyny Rzepiela i Patryka Świadkowskiego.                                                                  17.00 Ślub Karoliny Dziadak i Pawła Możdżyńskiego.

Niedziela 23 sierpnia
9.00   1. Za † Kazimierza Mroczkowskiego w 3 rocznicę śmierci.                                                 11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                        2. Za † Henryka Witkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                     16.00 1. Za † Mariana Koczarę, rodziców Koczarów i Sitków.                                                                   2. Za † Krystynę Ciok z ofiar uczestników pogrzebu .

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.