XXI Niedziela zwykła

XXI Niedziela zwykła
23 sierpień 2015 r.

     Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, żeObraz10 pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

  Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji pomódlmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

  W dzisiejszą niedzielę 23 sierpnia odbędą się Dożynki Gminne w Zatorach i Rząśniku. Odpust parafialny w Szyszkach i obchody 350-lecia przybycia Obrazu Matki Bożej Popowskiej w Popowie Kościelnym, którym będzie przewodniczył J.E. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

  Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja ApostoObraz2ła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

     W środę UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00Obraz3
i 18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

   W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

    Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

Dożynki w naszej parafii będą 30 sierpnia na mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy panu Arturowi Woźnicy z Kalinówki za kamienie na ogrodzenie przy plebanii oraz panu Michałowi Barszcz za przywiezienie.

    Jest wystawiony kosz na różne przybory szkolne, które przekażemy dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży.

  Fundacja ,,Tullano” organizuje w całej Polsce zbiórkę poszarpanych, porwanych nieużywanych różańców. Różańce te będą ponownie zmontowane i rozdawanObraz1e młodzieży całego świata na spotkaniu z Ojcem Św. Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jeżeli mamy takie nie potrzebne różańce to przynieśmy je do kościoła.

  Powstało nowe Koło Różańcowe w Pniewie – Różaniec Rodziców za dzieci ,,Róża pw. Św. Rity” , którego zelatorką jest P. Eliza Nożykowska.

   Decyzją J.E. Ks. Biskupa Piotra Libery nasz ks. Prefekt Robert Kamiński z dniem 26 sierpnia został przeniesiony do parafii pw. Św. Mikołaja w Gąbinie. Parafii miejskiej prawie 7 000 tysięcznej.

Dziękujemy Mu za gorliwą pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy powodzenia na nowej placówce. Niech Dobry Bóg wspiera Go swoim błogosławieństwem w nowej wspólnocie parafialnej.Obraz7

Pożegnanie odbędzie się we wtorek 25 sierpnia na mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy. Do pracy w naszej parafii został skierowany ks. prefekt Mirosław Wółkiewicz pracujący do tej pory w parafii św. Krzyża w Płocku. Powitanie nowego ks. Prefekta będzie w następną niedzielę 30 sierpnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku, była kobietą pobożną, oczytaną, znającą święte pisma oraz zdolną prowadzić dyskusje filozoficzne;
28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych. Matka Augustyna, św. Monika, pochodziła z rodziny o tradycji chrześcijańskiej i bardzo pragnęła, by jej syn przyjął chrzest. Pragnienie to spełniło się jednak dopiero po 33 latach.

Obraz6

Cud uzdrowienia z guza mózgu
        Mam 25 lat. Pragnę podzielić się, jak ogromne łaski przynosi całkowite zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Kiedy miałam 21 lat, rozpoczęły się u mnie bóle głowy, które występowały codziennie i były coraz silniejsze. Ponad rok zmagałam się z dolegliwościami, podczas gdy wielu specjalistów bezskutecznie szukało ich przyczyny. Dzięki nieustającym staraniom mojej mamy wykonano mi wiele badań, które niestety nic nie wykazywały. Dlatego lekarze doszukiwali Się przyczyn w sferze psychicznej, podejrzewali u mnie depresję.
       Czułam się w tym wszystkim bezradna, nie widziałam sensu takiego życia w bólu, trwała we mnie walka, bo nie chciałam poddać się chorobie, a jednocześnie dolegliwości narastały. Miałam podwójne widzenie, zeza, nudności, nie mogłam spać, nie miałam siły się uśmiechać, wciąż płakałam. Moje życie zupełnie się zmieniło. I gdy byłam już u kresu wytrzymałości, p raz kolejny wykonano mi badanie, i okazało się, że mam guza mózgu, oponiaka. Nikt jednak nie chciał go operować, ponieważ groziło to dużymi powikłaniami, mogłam stracić wzrok i mieć porażenie nerwów twarzowych. Tylko jeden lekarz zdecydował się na wykonanie zabiegu.
      I Wtedy rozpoczęliśmy szturm na niebo, a konkretnie mój tata, który jako pierwszy pojechał do Częstochowy i zawierzył mnie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.
Później osobiście pojechałam na Jasną Górę i w akcie zawierzenia oddałam swoje życie Matce Bożej i całkowicie zaufałam Jej Niepokalanemu Sercu. Dodatkowo W mojej intencji
zostało odprawionych trzydzieści Mszy Świętych na Jasnej Górze, kilkakrotnie przyjęłam sakrament namaszczenia chorych, co naprawdę umacniało moją wiarę w uzdrowienie. Modliło się o to ze mną naprawdę wiele, wiele osób.
      Po pewnym czasie objawy zaczęły ustępować. Pełna ufności pojechałam z rodzicami no zaplonowaną operację. I wtedy podczas badania przedoperacyjnego okazało się, że nie ma co operować, ponieważ z nieznanych lekarzom przyczyn guza po prostu nie ma. Jednak ja i moi bliscy doskonale wiemy, że za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi dokonał się cud uzdrowienia mnie z guza mózgu. Teraz znów mogę w pełni cieszyć się życiem i dzielić się radością i miłością, które Bóg wlał w moje serce. Do dzisiaj codziennie odmawiam Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski i nie zamierzam się z nim rozstawać do końca moich dni.
                                                                                                   Chwała Panu i Jego Matce Maryi
                                                                                                                                     Świadectwo
Czy Matkę Bożą można prosić naprawdę o wszystko i nie obawiać się braku odpowiedzi z Jej strony?
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski jest szczególnym darem, który cały czas odkrywamy, bo Matka Bożą wciąż nas zaskakuje, jakimi sprawami sie; zajmuje.

JEŚLI CHCESZ
       Zostać czy nie zostać do końca? Oto jest pytanie!
    Wielu sądzi, że nie uczestnicząc w życiu Kościoła ani w Eucharystii, nie modląc się i krytykując innych wierzących, zrobią komuś na złość. A podnosząc głos, zamanifestują swoją wolność, niezależność i racjonalność, bo któż „w XXI wieku jeszcze wierzy w te bajki!?”. Wychodząc urażeni z kościoła w trakcie kazania, ostentacyjnie trzasną drzwiami i powiedzą: „Co Kościół może o tym wiedzieć…!?”.
   Szkodę uczynią przede wszystkim sobie. U innych może pojawić się zakłopotanie, zamyślenie, może zakłuje sumienie. Niewykluczone, że przez grzeszność, nie dość silne świadectwo życia, czy zwykłą ludzką ułomność, nie dopełniliśmy słów: A ty, kiedy się nawrócisz, umObraz1acniaj twoich braci!” (Łk 22,32).
Nikogo na siłę nie można przyprowadzić do Pana Boga ani przy Nim na siłę zatrzymać! Mamy wskrzeszać wiarę i ją pielęgnować, abyśmy trwając w wierze, z niej czerpali. Nawet gdy będzie trudno żyć. To Pan rzekł: „Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt 24,13). Przez pokolenia słychać z kościelnych ambon, zza kratek konfesjonału, te same słowa: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (Ewangelia)
. A Chrystus pyta: „Czyż i wy chcecie odejść?”

Trudna jest nauka Chrystusa. Zmusza do walki z grzechem, odrywa naszą uwagę od rzeczy przyziemnych i kieruje ku życiu wiecznemu, pośród tak wielu wyrzeczeń.
    Bóg nigdy się nie narzuca. Proponuje, poucza i wspiera. Od wieków mów: „Jeśli chcesz…”. A my chcemy! „A my właśnie uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Chrystus jest Świętym Boga”.
ks. Przemysław Pokorski

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 24 sierpnia
17.30 Za † Stanisława Borka i rodziców Borków i Pochmarów.
18.00 Za † Bolesława Pochmarę.

Wtorek 25 sierpnia
7.30 Za † Tadeusza Twardowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 Za † Henryka Śliwkę w 1 rocznicę śmierci, Czesławę i Kazimierza Śliwka.

Środa 26 sierpnia
9.00 Za † Wiesława Miecieckiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 Za † Józefa Frąckiewicza w 22 rocznicę śmierci.

Czwartek 27 sierpnia
7.30 Za † Urszulę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 Za † Stefana Łukasiaka, Mariannę, Aleksandra, Władysława, Tadeusza, Wiesława                               Niecieckich.

Piątek 28 sierpnia
7.30 Za † Juliannę Barszcz z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Małgorzatę i Wacława Wałowskich, Janinę i Stanisława Wultańskich.                               2. Za † Mariannę Brzezińską z ofiar uczestników pogrzebu.

Sobota 29 sierpnia
7.30 1. Za † Henryka Kamińskiego w rocznicę śmierci, oraz Czesławę i Władysława Kowalskich                     intencja rodziny.
18.00 1. Za † Stanisława Dana w 6 rocznicę śmierci i rodziców Mariannę i Piotra Dana.                       2. Za † Stefanię Mięgoć z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 30 sierpnia
9.00 Za † Stanisława, Mariannę i Wiesława Burawskich.
11.00 W intencji parafian. Dożynki parafialne.
16.00 1. Za † Siostry Mariannę, Feliksę, Halinę, Czesławę i brata Edwarda.                                             2. Za † Stanisława Skrzydel z ofiar uczestników pogrzebu.

Obraz8

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.