XXII Niedziela zwykła

XXII Niedziela zwykła
28 sierpnia 2016r.

To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Dożynki w naszej parafii,images (2) jako dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

Obraz5

W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. ZapraszObraz2amy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

W czwartek przypada także 77. rocznica wybuchu największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata. Pamiętajmy w tym dniu o wojennych bohatObraz3erach, dzięki którym my możemy teraz żyć w wolnym kraju oraz módlmy się pokój na świecie. Dramat II wojny nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń.
Modlić się o pokój oznacza prosić o sprawiedliwość, o zaprowadzenie odpowiedniego porządku wewnątrz państw i w stosunkach pomiędzy nimi; oznacza też prosić o wolność, szczególnie o wolność religijną, która jest fundamentalnym, osobistym i cywilnym, prawem każdej osoby.

To także pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 do 18.00 prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji.

W pierwszy piątek po mszy św. porannej wyjazdy do chorych, a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od 17.30.

Pierwsza Sobota miesiąca po mszy porannej Różaniec poprowadzą KŻR
z Gładczyna Rządowego.

Pierwsza Niedziela miesiąca po sumie procesja Eucharystyczna prosimy asystę w pełnym składzie.

Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza rodzinie Gaszczyńskich ze Zdzieborza 30 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;
29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku; była córką Stanisława Odrowąża Prandoty i Anny z Gryffitów-Jaksów na Śląsku opolskim.
3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.

INFORMACJA
Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie zapraszają uczniów i rodziców na inaugurację roku szkolnego 2016/2017, która odbędzie się 01.09.2016r. (czwartek).
Inauguracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w parafialnym kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie.
Uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego odbędzie się o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Pniewie.
Organizacja dowożenia uczniów w dniu 01.09.2016r.

Obraz1

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 29 sierpnia
7.30 1. Za † Jana Kaczmarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                            2. Za † Zygmunta Malika z ofiar uczestników pogrzebu.                                                3. Za † Wiktora Dana z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Dziękczynna o Boże bł. i łaski dla Bogusławy i Mirosława Skoczeń                           w 25 rocznicę ślubu intencja dzieci.                                                                                 2. Za † Stanisława w 7 rocznicę śmierci i jego rodziców Piotra i Mariannę                 Dana od Krystyny Dana.                                                                                                        3. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 30 sierpnia
7.30 1. Dziękczynna o Boże bł. dla Krzysztofa Krawczyka z okazji 18 rocznicy                    urodzin intencja rodziny.                                                                                                      2. Za † Józefa Mroza – pogrzebowa.                                                                                        3. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Zofię i Władysława Kalinowskich, Jadwigę i Lucjana Kmiołek.                     2. Za † Kazimierza w 3 rocznicę śmierci i Feliksa Mosakowskich, Hannę                       Nożykowską i rodziców Antoniego i Genowefę Mosakowskich.                           3. Za † Kazimierza Deptułę z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 31 sierpnia
7.30 1. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                    2. Za † Maksymiliana Dana z ofiar uczestników pogrzebu.                                         3. Za † Stefanię Błaszczyk z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Za † Andzeja Kamińskiego w 1 rocznicę śmierci. Dziękczynna o Boże bł.             i zdrowie dla Elżbiety i Janusza i córki Ewy oraz o szczęśliwe rozwiązanie.            2. Za † Wiktora Dana w 1 rocznicę śmierci, intencja żony.                                            3. Za † Stanisława Światkowskiego od rodziny Deluga zamiast kwiatów.

Czwartek 1 września
8.00 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego.
18.00 1. Za † Zofię Kacperską – Greg.                                                                                                 2. Za † rodziców Mariannę i Stanisława Skurów, brata Czesława i siostrę                  Borucką w 4 rocznicę śm. oraz Sławomira i Tadeusza Boruckich.                        3. Za † rodziców Kowalskich i Jackiewiczów, siostry Małgorzatę, Mariannę
i Czesławę, braci Stanisława, Władysława i Kazimierza intencja Józefa                  i Genowefy Kowalskich.

Piątek 2 września
7.30 1. Za † Jacka i Lucjana Gorczyńskich, Jana i Małgorzatę Szymczaków.                   2. Za † Genowefę Kmiołek od Kazimierza Dudzika zamiast kwiatów.
18.00 1. Za † Stefanię Błaszczyk intencja imieninowa od dzieci.                                            2. Za † Zofię Kacperską – Greg.

Sobota 3 września
9.00 1. Za † Stanisława w 9 r. śm. i Adama Chmielewskich rodzc.                                          Chmielewskich i Kaczmarczyków.                                                                                     2. Za † Lucjana Kisiel w 7 r. śm. oraz Małgorzatę w 15 r. śm. i Stefana w 10                 r. śm. Kisiel in. córki i synów.
18.00 1. Za † Zofię Kacperską – Greg.                                                                                                  2. Za † Jana Światkowskiego jego rodziców i braci.                                                         3. Za † Józefę Czubkowską in. rodziny Smolińskich zamiast kwiatów.

Niedziela 4 września
9.00 Za † Stefana in. im. i Władysławę Linka, Mariannę i Antoniego Linków.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                2. Za † Zofię Kacperską – Greg.
16.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Haliny i Henryka                   Krawczyk w 45 rocznicę ślubu.                                                                                            2. Dziękczynna za okazane Boże Miłosierdzie i o Boże błogosławieństwo                   i zdrowie dla Izy i Adama Tułowieckich w 15 rocznicę ślubu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.