XXII Niedziela zwykła

XXXII Niedziela zwykła
6 listopada 2016r.

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecimagesznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przypopobrane-11minamy o możliwości uzyskania w dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego.

W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W11-listopada tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny, oraz program patriotycznyo godz. 9.00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Pozostałe Msze św. o godz. 11.00 i 16.00.

Po uroczystości Wszystkich Świętych, za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 7 000 zł. ( siedem tysięcy)

W sobotę 12 listopada o godz. 17.30 w Łomży będzie uroczystość przyjęcia stroju duchownego czyli sutanny, przez naszego kleryka II roku Sempobraneinarium Duchownego Piotra Rogulskiego ze Zdzieborza. Jest to bardzo ważna uroczystość dla kleryka Piotra , jego rodziny i naszej parafii, bo już dawno nie było kleryka z naszej parafii. Na tę uroczystość jako księża się wybieramy.

Wczoraj były imieniny naszego P. kościelnego Sławomira Ickiewicza. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożych łask, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy P. Marzenie i Mariuszowi Kalinowskim z Gładczyna Szlacheckiego za ofiarę na Kościół 50 zł. i na śmieci 50 zł, P. Henrykowi Deptule z Cieńszy, Marii Łojek z Drwał i Józefowi Milczarczyk z Pniewa na śmieci po 30 zł.

PIELGRZYMKI:
19 listopada organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Łagiewnik. Koszt wyjazdu 80 zł.
3 grudnia organizowany jest wyjazd na 25 lecie Radia Maryja. Koszt wyjazdu 50 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr. tel.: 517 776 231.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;
11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał
i przed życiem się nie wzbraniał;
12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 7 listopada
7.30 1. Za † Aleksandrę i Józefa Cachel.                                                                                                   2. Za † Józefę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Mariannę Czajkowską w 16 rocznicę śmierci.                                                                   2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo za tegoroczne zbiory od mieszkańców                       Pniewa Kolonii.                                                                                                                             3. Za † zmarłych z rodziny Nożykowskich i Bartniczaków oraz dusze w czyśćcu                          cierpiące.

Wtorek 8 listopada
7.30 1. Za † Stanisława Cachel.                                                                                                                 2. O pomyślną operację i zdrowie dla Joanny od matki.
16.00 1. Za † Danielę Brzezińską, zmarłych z rodziny Brzezińskich, Milczarczyków,                                  Kowalskich i Prusów oraz dusze w czyśćcu cierpiące.                                                            2. Za † Stanisława Kalinowskiego od rodziny Rogulskich i Wydryszków zamiast                        kwiatów.                                                                                                                                        3. Za † Dorotę Rybakiewicz.

Środa 9 listopada
7.30 1. Za † Stanisławę i Stanisława i Jana Szczerbów, rodziców Mroczkowskich i siostrę                Mariannę.                                                                                                                                         2. Za † Mariannę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Ryszarda Karasiewicza w 8 rocznicę śmierci in. żony i dzieci.                                         2. O Boże błogosławieństwo i liczne łaski dla Marleny Brzezińskiej w 18 rocznicę                         urodzin.                                                                                                                                         3. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 10 listopada
7.30 1. Za † Józefa Sieńkowskiego w 10 rocznicę śmierci jego rodziców i rodzinę Piątków.           2. Za † Czesława Wielgolewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                             3. Za † Mieczysława Bulwickiego z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Wiktora Dana z ofiar uczestników pogrzebu.                                                                   2. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                       3. Za † Kazimierza Deptułę z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 11 listopada
9.00 1. Msza św. za Ojczyznę.                                                                                                                   2. Za † Marcina Szuleckiego w dniu imienin.
11.00 1. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Za † Ryszarda Rogalińskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Dariusza Chmielewskiego w 6 rocznicę śmierci, intencja rodziców.                               2. Za † Marcina Makowskiego i Stefana Szurawskiego.

Sobota 12 listopada
9.00 1. Za † Maksymiliana Dana z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         2. Za † Anielę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 Ślub- Monika Osowiecka i Andrzej Tomkiel.
17.00 Msza św. dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla wszystkich,           którzy byli wsparciem i służyli pomocą w tym trudnym dla mnie czasie. Dla rodzin               Jarosików, Rutkowskich, Szczerbów, Milczarczyków i Bajnych int. Barbary Jarosik.
17.30 Za † rodziców Cecylię i Bronisława Kucińskich intencja syna.

Niedziela 13 listopada
9.00 Za † Antonię i Cyrylę Dąbrowskie i Jana Pikorę w 22 rocznicę śmierci intencja córki.
11.00 1. W intencji parafian. Chrzty.                                                                                                        2. Msza św. dziękczynna za całą rodzinę Królów o Boże błogosławieństwo
i wszelkie łaski.
16.00 1. Msza św. dziękczynna i o błogosławieństwo z okazji 88 rocznicy urodzin mamy                   Stanisławy Kalinowskiej i rodziny.                                                                                               2. Za † Mariannę Łukasik od KŻR z Komorowa Parcele zamiast kwiatów.                                 3. Za † Aleksandra Murziaka w 23 rocznicę śmierci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.