XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXII Niedziela zwykła
3 września 2017 r.

 

Dzisiaj w naszej parafii Uroczystości Dożynkowe na Mszy św. o godz. 11.00. jako dziękczynienie Bogu za tegoroczne zbiory. Po sumie Procesja Eucharystyczna z Asystą i delegacjami z poszczególnych wiosek z wieńcami dożynkowymi.

Przed kościołem jest Ambulans i możliwość oddania krwi. Po mszy św. będzie zbiórka do puszek na sztandar dla klubu honorowych dawców krwi.

W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 i 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Podczas Mszy św. poświęcenie ziarna.

 Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Panu Bogu fiat i wytrwała w nim do końca. Także na Jasnej Górze, jak każdego roku, gromadzą się rolnicy, harcerze, kombatanci. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.

Triduum ku czci Św. Stanisław Koski będzie 14 i 15 września a w sobotę 16 września wyjazd na pielgrzymkę do Rostkowa . Zapisy u katechetów. Koszt wyjazdu 20 zł.

SPOTKANIA:

Spotkanie dla ministrantów w najbliższą sobotę 9 września o godz. 11.00 dla kandydatów na ministrantów o godz. 12.15.

Spotkanie dla dzieci do Pierwszej Komunii św. klas trzecich i do Generalnej Komunii św. klas czwartych i ich rodziców będzie w niedzielę 17 września po mszy św. o godz.11.00. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 zapisy dla kandydatów do Bierzmowania.

Pierwsza Komunia św. dla dzieci klas trzecich będzie 20 maja o godz. 11.00 a Generalna Komunia dla dzieci klas czwartych będzie 27 maja o godz. 11.00.

Chrzty w październiku br. będą 1 października ponieważ w drugą niedzielę 8.10. 2017r. będzie Odpust Parafialny z racji Matki Bożej Różańcowej.

 

W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”  (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów będzie w przyszłą niedzielę 10 września na mszy św. o godz. 9.00.

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, Dyrekcję szkół, wychowawców, katechetów i nauczycieli na wspólną modlitwę aby wypraszać Boże bł. Dla dzieci i uczących w nowym roku katechetycznym i szkolnym.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego w naszej parafii prowadziliśmy akcję: „Plecak pełen uśmiechu i przyborów szkolnych”. Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w tę akcję. 21 dzieci otrzymało plecki. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

                                     INFORMACJA     

Dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Pniewie zapraszają uczniów
i rodziców na inaugurację roku szkolnego 2017/2018, która odbędzie się 4 września 2017r. (poniedziałek). Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w parafialnym kościele 

pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie. Dalsza część uroczystości odbędzie się 

w Publicznej Szkoły Podstawowej w Pniewie o godz. 9.00.

Organizacja dowożenia uczniów w dniu 04.09.2017r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.