XXII Niedziela zwykła

XXII Niedziela Zwykła
30 sierpnia 2015 r.

     Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

     Do pracy w naszej parafii został skierowany ks. prefekt Miropobrane (2)sław Wółkiewicz pracujący do tej pory w parafii św. Krzyża w Płocku. Witamy Go bardzo serdecznie i życzymy dużo zdrowia potrzebnego do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Niech Boże Błogosławieństwo i wstawiennictwo Matki Najświętszej oraz opieka naszych patronów AP. Piotra i Pawła wspiera nowego ks. Prefekta.

  WE WTOREK ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO.
Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godziniepobrane 8.00.
Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, dziadków, Dyrekcję Szkół nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Spowiedź na rozpoczęcie roku będzie w czasie Triduum ku Czci Św. Stanisława Kostki.
Zapisy na pielgrzymkę do Rostkowa u katechetów.

Jest wystawiony kosz na różne przybory szkolne, które przekażemy dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży.

   We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlit55ddb9a16f61a_o,size,200x140,q,70,h,428af5wie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
Każda wojna była i jest dramatem człowieka, ale ta druga była niewyobrażalnym doświadczeniem świata i ludzkości na co wskazuje bilans strat: około 50 milionów ludzi zginęło, a 35 milionów zostało kalekami. Dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń.

      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00,
a następnie – Msza Święta.Obraz4
W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.30 i 18.00. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem od godz. 17.30.
W pierwszą sobotę Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 będzie prowadzony przez KŻR z Gładczyna Szlacheckiego.

    Za tydzień – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Jest to pierwsza Niedziela Miesiąca Adoracyjna – po sumie procesja Eucharystyczna, prosimy Asystę w pełnym składzie.

Będą pamiątki niedzielne dla dzieci szczególnie klas trzecich komunijnych. W tym roku szkolnym nie będzie komunii Generalnej.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy P. Rojek za ułożenie kwiatów przy ołtarzu w naszym kościele.

SPOTKANIA:
W piątek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Proszę nie wyrzucać śmieci z cmentarza za parkan do lasu.

INFORMACJA
Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie zapraszają uczniów i rodziców na inaugurację roku szkolnego 2015/2016, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w parafialnym kościele pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Pniewie.
Uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego odbędzie się o godz. 9.00 w Zespole Szkół
w Pniewie.
Organizacja dowożenia uczniów w dniu 01.09.2015r.

Obraz2

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku; była córką Stanisława Odrowąża Prandoty i Anny z Gryffitów-Jaksów na Śląsku
opolskim.
3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej.

MARYJA URATOWAŁA NAM ŻYCIE
Doświadczyłam bezpośredniej opieki Matki Bożej nade mną i nad całą moją rodziną.
Wracaliśmy z mężem i dziećmi wieczorem od znajomych i mieliśmy poważny wypadek samochodowy. Auto zostało całkowicie skasowane, natomiast naszej rodzinie nic się nie stało. Tego dnia rano odmawiałam Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Cały czas myślę o wdzięczności Maryi za uratowanie nam życia.
Świadectwo
Po zawierzeniu jesteśmy już w sercu Maryi. Już nie jesteśmy sami, Ona nam towarzyszy. I choć nie widzimy tych duchowych więzów, to jesteśmy zjednoczeni z Maryją, chronieni przed złym duchem. Najczęściej przychodzimy do Matki Bożej z naszymi kłopotami, problemami, sprawami, których po ludzku nie udaje się rozwiązać i prosimy Ją, jak dziecko swoją matkę, by pomogła.

TO DOPIERO SZTUKA!

Ile razy słyszeliśmy w mediach albo bezpośrednio od ludzi, że Dekalog to przeżytek i  ,,ciemnogród”. Absolutnie nieprzystający do dzisiejszych czasów, do współczesności.

Byli też i tacy, którzy próbowali owe przykazania poprawiać, modyfikować i co’? Nie wyszło, nie udało się. Nikt nie wymyśli lepszego sposobu, aby całą mądrość życiową zawrzeć w dziesięciu słowach!!! To dopiero sztuka i umiejętności Ale to potrafi tylko Bóg sam i nikt inny.
       Powinniśmy przypominać sobie w rannym pacierzu każde z dziesięciu przykazań. I jeszcze trzeba nam pamiętać o tym, że wypełnianie Bożych praw i nakazów gwarantuje nam życie tu i wieczności (I czytanie). Czyż może być coś ważniejszego i wartościowszego dla nas tu na ziemi i kiedyś w wieczności? Przestaliśmy czcić Boga tylko wargami (Ewangelia), a zacznijmy czynić to, czego Bóg oczekujObraz1e od nas w realizacji Jego przykazań. Przestańmy przejmować się współcześni ,,pseudomądrościami”, których ,,pseudonauka” prowadzi nas na manowce i od wieczności nas oddala. Nie ci, co uchylają Boże przykazania, maja, być dla nas wzorem, bo oni tak naprawdę; są nikim i nic zazwyczaj sobą nie reprezentują, wpychają nas w obłęd grzechu i zła.
      Ludzkie serce przepełnione Bożymi przykazaniami to jedyny impuls, którym go winniśmy się kierować w naszym życiu. Świat nas wciąż zawodzi, bo opiera się na „zasadach podanych przez ludzi” (Ewangelia). Bóg i Jego przykazania są gwarantem dobrego życia i wieczności z Bogiem. Trzeba tylko tego chcieć! Bo choć ,,naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca”, to możemy sobie nawzajem bardzo pomóc.
ks. Krzysztof Stosur

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 31 sierpnia
17.30 Za † Małgorzatę Frąckiewicz od rodziny Kowalskich.
18.00 1. Za † Antoninę i Stanisława Nowotków.                                                                                         2. Za † Mariannę Oleksiak z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 1 września
8.00 Msza Św. dziękczynna za wakacje i prośbą o pomyślny Nowy Rok Szkolny i                           Katechetyczny.
18.00 1. Za † Leokadię Piątek, Mariannę i Antoniego Piątek.                                                                     2. Msza św. gregoriańska za † Helenę Nowosielską.                                                                       3. Za † Marię Karłowicz od rodziny Kucińskich z Cisk zamiast kwiatów.

Środa 2 września
7.30 Msza św. gregoriańska za † Helenę Nowosielską
18.00 1. Za † ks. kan. Stefana Siemiątkowskiego in. P. Kaczmarczykowej.                                               2. Za † Władysławę Linkę z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 3 września
7.30 1. Msza św. gregoriańska za † Helenę Nowosielską.                                                                       2. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jadwigi Budzińskiej w 80 rocznicę urodzin                     intencja córki Jolanty z rodziną.
18.00 1. O zdrowie i boże błogosławieństwo dla Justyny i Dariusz w 10 rocznicę ślubu.                       2. Za † Henrykę i Jana Śliwków intencja rodziny.

Piątek 4 września
7.30 Msza św. gregoriańska za † Helenę Nowosielską.
18.00 1. Za † Artura Morawskiego.                                                                                                             2. Za † Stanisława Dawidczyka.

Sobota 5 września
9.00 1. O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i Św. Józefa dla                 Barbary i Romana Janosik w 40 rocznicę ślubu.                                                                           2. Za † Lucjana Górczyńskiego, wnuczkę Tynkę i rodzinę Szymczaków.                                         3. Msza św. gregoriańska za † Helenę Nowosielską.
18.00 1. O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety i Janusza oraz córki Ewy.                                       2. Za † Stanisława Chmielewskiego w 8 rocznicę śmierci i całą rodzinę Chmielewskich,                          Małgorzatę Skonieczną, rodziców Kaczmarczyków i brata Franciszka.

Niedziela 6 września
9.00 1. Za † Stanisława Kisiela intencja żony, jego rodziców Zofię i Stanisława oraz Helenę w               30 rocznicę śmierci i Stanisława Burawskich intencja córki.                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Helenę Nowosielską.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marcina w 18 rocznicę urodzin.                                 2. Za † Henryka Prusa w 6 rocznicę śmierci.

Obraz5

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.