XXIII Niedziela zwykła

XXIII Niedziela zwykła

8 września 2019r.

 

W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu. 

W poniedziałek na Mszach św. wotywnych ku czci Narodzenia Matki Bożej – Siewnej o godz. 9.00 i 18.00 będzie poświęcenie ziarna siewnego. 

Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół przebywających na emigracji. 

W piątek 13 września Matki Bożej Fatimskiej, nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.30 zapraszamy. 

Odprowadzenie obrazu Matki Bożej z Wielątek Rosochatych i przekazanie do Pniewa będzie 29 września na mszy św. o godz. 11.00.

W środę 11 września rozpoczynamy Triduum ku czci Św. Stanisława Kostki. Na mszę św. zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Szczególnie dzieci trzeciej klasy. Po mszy Św. będzie spotkanie dla rodziców i dzieci, które maja przystąpić do Pierwszej Komunii Św. Będą zapisy dzieci do pierwszej komunii Św. Obecność obowiązkowa.

W czwartek 12 września zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Po mszy św. spotkanie dla rodziców i zapisy do Generalnej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa. Dzieci ze szkół w Zatorach, Woli Mystkowskie i Ulasku niech na kartkach napiszą imię nazwisko, dokładną datę urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkana i przyniosą na spotkanie w celu szybszego zapisu.

W piątek 13 września zapraszamy młodzież, kandydatów do bierzmowania. Po mszy Św. będą zapisy kandydatów do bierzmowania rozdanie indeksów. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

Turniej piłkarski imieniem Św. Stanisława Kostki, o puchar ks. Proboszcza odbędzie się w Szkole Podstawowej w Pniewie 18 września.

W przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 błogosławieństwo i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla Pierwszoklasistów.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Bezimienna ofiara na kościół 100 zł. 

Wyjazd przedstawicieli naszej parafii i Dekanatu Pułtuskiego, Delegacji Dożynkowej, z Gładczyna Rządowego na Dożynki Diecezjalne do Płońska w przyszłą niedzielę 15 września na godzinę 11.00. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych. 

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 

 

Konto parafialne: Bank PKO 37 1240 5631 1111 0010 9051 7243

 

POLSKA POD KRZYŻEM 2019

W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to również ogólnopolski dzień modlitwy pod krzyżem.

Diecezja Włocławska oraz zespół Fundacji Solo Dios Basta – organizatorzy akcji modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM” zapraszają wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia.

Program:

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.

10:45 Zawiązanie wspólnoty.

11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.

11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.

13:00 Przerwa na posiłek.

15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.

17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.

18:30 Przerwa.

19:30 Droga Krzyżowa.

21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.

21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)

Włocławek to ziemia męczenników, w czasie II Wojny Światowej zginęło, aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym błogosławiony biskup Michał Kozal, tu poniósł śmierć męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko. Bł. ks. Jerzy urodził się 14 września, tak więc w święto Podwyższenia Krzyża, w czasie „Polski pod Krzyżem” będziemy obchodzić jego urodziny!

Zapraszamy w sobotę do Pniewa pod krzyż Misyjny przy Kościele na godz. 20.00 na nabożeństwo. Jeśli nie możecie przybyć do kościoła to zgromadźcie się przy krzyżach na swoich wioskach na wspólną modlitwę jednocząc się z całą Polską.

 

Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne

Gorąco zapraszam Czcigodnych Księży, Drogich Rolników i Osoby pracujące na rzecz rolnictwa, a także wszystkich, którzy są wdzięczni za trud i owoce pracy Rolników, na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Płońsku-Szerominku, w niedzielę 15 września br. przy budującym się kościele św. Ojca Pio. Połączone one będą z Dożynkami Samorządu Ziemi Płońskiej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. dziękczynną pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Marcinkowskiego o godz. 11.30, podczas której zostaną poświęcone przywiezione przez Rolników wieńce żniwne i chleby.

Tegorocznemu wzrastaniu zboża towarzyszyła susza, a żniwom niekiedy nawet nawałnice. Serca wielu rolników przepełnia lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność ich pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie i szukać oparcia w Bogu.

Do miłego zobaczenia w Płońsku! 

Z modlitwą i błogosławieństwem

† Mirosław Milewski
Wikariusz

Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

37 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży odbędzie się w sobotę 14 września 2019 r. pod hasłem „nie JESTEM sam”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce. 

Program Pielgrzymki Dzieci:

Plac przed kościołem farnym w Przasnyszu

9.15 – recepcja, objęcie dyżurów przez służby

10.00 – powitanie dzieci i opiekunów, zawiązanie wspólnoty

10.30 – piesza pielgrzymka do Rostkowa (ok. godziny marszu)

Plac przy sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie

12.00 – przejście przez Bramę św. Stanisława Kostki i powitanie pielgrzymów

13.00 – Msza św. – przewodniczy J.E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski, kazanie wygłosi ks. Tomasz Dec

14.00 – zakończenie pielgrzymki dzieci

Koszt wyjazdu 20 zł. zapisy u katechetów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.