XXIV Niedziela zwykła

XXIV Niedziela zwykła
17 września 2017r.

Dzisiaj 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem.

Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, prośmy Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

Zakończyliśmy Nabożeństwa ku czci Świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.
Odbyły się również rozgrywki piłkarskie im. świętego Stanisława o puchar ks. proboszcza.

Szkoła Podstawowa:
Pierwsze miejsce zajęła kl. VI,

drugie miejsce kl. V i trzecie miejsce kl. IV a.

Gimnazjum:
Pierwsze miejsce kl. III, gr. I. kap. Krystiana Kwiatkowskiego.

Drugie miejsce kl. III, gr. II kap. Karola Szczerby. Trzecie miejsce kl. II.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy P. Dyrektorowi Szkoły podstawowej w Pniewie, włefistom za organizację i poprowadzenie całej rozgrywek, nauczycielom, katechetom, dzieciom i młodzieży.

Na Radio Maryja wysłaliśmy 510 zł. z Lutobroku Folwark wpłynęło 100 zł.
Za wywóz śmieci zapłaciliśmy 4000zł.(cztery tysiące)

8 października odbędzie się Dzień Papieski zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży.
15 października liczenie wiernych na mszach św. w Kościele.

Spotkania:
Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci komunijnych.

Pielgrzymki:
7 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Kodnia gdzie odbędzie się różaniec za Polskę. Koszt 40 zł. Zapisy pod nr tel. 517 776 231.
30 września organizowana jest pielgrzymka do Kalisza i Lichenia. Wyjazd o godz. 4.30. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy pod nr tel. 517 776 231.

1 października nie będzie Adoracji ani procesji, gdyż 8.10.2017r. będzie Odpust Parafialny z racji Matki Bożej Różańcowej i wtedy będzie Adoracja i Procesja. Prosimy Asystę w pełnym składzie.

W tym tygodniu patronują nam:
20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), Urodził się w 1821 r. w koreańskiej prowincji Tcziong-Czu w rodzinie katolickiej. Prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem.
W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), Francesco Forgione urodził się w Pietrelcinie (na południu Włoch) 25 maja 1887 r. Już w dzieciństwie szukał samotności i często oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. Gdy miał 5 lat, objawił mu się po raz pierwszy Jezus. W wieku 16 lat Franciszek przyjął habit kapucyński i otrzymał zakonne imię Pio. Rok później złożył śluby zakonne i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie. Już wtedy od dawna miał poważne problemy ze zdrowiem. Po kilku latach kapłaństwa został powołany do wojska. Ze służby został zwolniony ze względu na zły stan zdrowia. Pod koniec lipca 1916 r. przybył do San Giovanni Rotondo i tam przebywał aż do śmierci. Był kierownikiem duchowym młodych zakonników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.