XXV Niedziela zwykła

XXV Niedziela zwykła
18 września 2016r.

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekaz7u. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Dzisiaj kończymy Triduum ku czci Św. Stanisława Kostki. Były nabożeństwa z ucałowaniem relikwii świętego. Wyjazd na pielgrzymkę do Rostkowa.
W Zespole Szkół w Pniewie odbył się konkurs religijny, który prowadził P. Organista i rozgrywki piłkarskie im. Św. Stanisława Kostki o puchar ks. Proboszcza. Ze Szkoły Podstawowej pierwsze miejsce zajęła kl. V, drugie kl. VI b, i trzecie kl. VI a.
Z Gimnazjum pierwsze miejsce kl. III, drugie kl. II i trzecie kl. I. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Dyrekcji naszej Szkoły, nauczycielom, katechetom i wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tych zawodów.

Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów
i wychowawców.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na KUL.

W czwartek 29 września przypada święto Świętych Archanioł1254685185ów Michała, Gabriela i Rafała. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce.

W pierwszą sobotę miesiąca 1 października o godz. 18.00, rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec poprowadzą KŻR z Wielątek Folwark.

W niedzielę 2 października o godz. 16.00 różaniec poprowadzą KŻR z Wólki Folwark.

obraz22 października Pierwsza Niedziela Miesiąca. Odpust w naszej parafii z okazji Wspomnienia Najśw. M20150505001406aryi Panny Różańcowej o godz. 12.00. Uroczystą sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Wilczewski Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Płocku.
Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Prosimy Asystę w pełnym składzie.

Są karteczki – pamiątki niedzielne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.

W niedzielę 25 września będzie zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech w Accumoli.

W sobotę 8 października IV Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium MB Różańcowej w Smardzewie. Koszt 20 zł. zapisy w zakrystii.

SPOTKANIA:
Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas czwartych i piątych do generalnej komunii św.. Obecność obowiązkowa.
We wrześniu i w październiku spotkania różańcowe dzieci z koła fatimskiego będą obowiązkowo na nabożeństwach fatimskich. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci.

PODZIĘKOWANIE:
Ofiara na Telewizję Trwam od mieszkańców Lutobroku Folwark 100 zł. Wysłaliśmy ostatnio na Radio Maryja i Telewizję Trwam 675zł. z ofiar, które składacie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
P. Janina i Kazimierz Rogulscy z Mystkówca Starego 30 zł na wywóz śmieci
z cmentarza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;
23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.
1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

 KOMUNIKAT PREZYDIUM KEP: PRAWO DO WOLNEJ NIEDZIELI

Wolna niedziela jest marzeniem wielu Polaków. Podobnie jak obywatele innych krajów europejskich, także Polacy – bez względu na religię czy światopogląd – winni mieć prawo do wolnej niedzieli. Święty Jan Paweł II pisał o tym w specjalnym dokumencie: „Także w obecnej sytuacji historycznej mamy obowiązek tak działać, aby wszyscy mogli zaznać wolności, odpoczynku i odprężenia, które są człowiekowi niezbędne ze względu na jego ludzka godność oraz związane z nią potrzeby religijne, rodzinne, kulturowe i społeczne, trudne do zaspokojenia, jeśli nie jest zagwarantowany przynajmniej jeden dzień w tygodniu dający wszystkim możliwość wspólnego odpoczynku i świętowania (List Apostolski Dies Domini o świętowaniu niedzieli, 66).
W tym kontekście pragniemy przypomnieć, iż na zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w czerwcu br. biskupi polscy jednomyślnie poparli obywatelski projekt ustawy zgłoszony przez NSZZ „Solidarność” w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę. Ten projekt jest głosem sprzeciwu wobec nadużyć związanych z wykorzystywaniem pracowników a także próbą podkreślenia świątecznego charakteru niedzieli. Powszechnie oczekuje się, że inicjatywa związku zawodowego NSZZ „Solidarność” i znaczące poparcie społeczeństwa nie zostaną zlekceważone, a Parlament Rzeczypospolitej Polskiej przywróci i zabezpieczy narodowi polskiemu niedzielę jako wartość religijną, rodzinną i kulturową.
Warszawa, 13.09.2016 r.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 19 września
7.30 Za † rodziców Adama i Mariannę Mięgociów i brata Zdzisława Mięgocia intencja córki                  Danuty.
18.00 Msza św. gregoriańska za † Zofię Kacperską.

Wtorek 20 września
7.30 Msza św. gregoriańska za † Zofię Kacperską.
18.00 Za † Pawła Stelmacha intencja urodzinowa od mamy i rodziny.

Środa 21 września
7.30 Dziękczynna za szczęśliwe zbiory o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców                      Zdzieborza.
18.00 Msza św. gregoriańska za † Zofię Kacperską.

Czwartek 22 września
7.30 Za † Jana Wróbla, rodzinę Sieńkowskich, Dudzików i Wróblów.
18.00 Msza św. gregoriańska za † Zofię Kacperską.

Piątek 23 września
7.30 Msza św. gregoriańska za † Zofię Kacperską.
18.00 Za † Czesława i Daniela Kmiołków oraz Lucjana Kmiołek.

Sobota 24 września
7.30 Msza św. gregoriańska za † Zofię Kacperską.
16.00 Ślub – Milena Osowiecka i Adam Salwin.
17.00 Ślub – Ewelina Kmiołek i Łukasz Kwiatkowski.

Niedziela 25 września
9.00 1. Msza św. gregoriańska za † Zofię Kacperską.                                                                            2. Za † Franciszkę i Stanisława Ickiewicz, teściów Antoninę i Stanisława Stelmachów w              rocznicę śmierci, intencja córki i synowej.
11.00 1. W intencji parafian.                                                                                                                       2. Dziękczynna o Miłosierdzie Boże i błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i                 zdrowie dla Barbary i Stanisława Jakackich w 60 rocznicę ślubu z dziećmi,                              wnukami i prawnukami.
16.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Anny i Andrzeja Kisiel w 10                   rocznicę ślubu z prośbą o dalsze łaski intencja rodziny.                                                           2. Za † Jana, Feliksa i Adama Kurowskich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.