XXVI Niedziela zwykła

XXVI Niedziela zwykła
1 października

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.00 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
Różaniec w tym tygodniu o godz. 17.00 poprowadzą następujące wioski:
Poniedziałek KŻR z Cisk – tajemnice radosne
Wtorek – KŻR – Komorowa Nowego tajemnice bolesne
Środa – KŻR z Pniewa – tajemnice chwalebne
Czwartek – KŻR z Mystkówca Kalinówki – tajemnice światła
Piątek – KŻR z Malwinowa i Gładczyna Szlacheckiego – tajemnice bolesne
Sobota – KŻR z Wielątek Folwark – tajemnice radosne
Niedziela godz. 11.30 KŻR Mystkówiec Szczucin i Mystkowiec Stary – mężczyzn  tajemnice Chwalebne odpowiedzialny za różaniec P. Zenobiusz Król 

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października. Zjazd dekanalny KŻR w Sokołowie o godz. 10.00

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. W czwartek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Prośmy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16.30. Wyjazdy do chorych po Mszy św. porannej.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę 8 października odbędzie się Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży.
15 października liczenie wiernych na mszach św. w Kościele.
Kancelaria będzie czynna od godz. 16.00 do 17.00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.