XXVIII Niedziela zwykła

XXVIII Niedziela zwykła
9 października 2016r.

Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Muzywa-wiara-foto-mainsimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności pomodlimy się w czasie nabożeństwa różańcowego.

Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym krajuobraz1
To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II.fdnt_logo
Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundacje ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za składane ofiary.

Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówipobraneł, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 16.00.

W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec i procesję Fatimską o godz. 17.00.

W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.

Wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i pracującymimages
w edukacji składamy serdeczne życzenia: dużo sił zarówno duchowych jak fizycznych, nieustającej cierpliwości
i wyrozumiałości oraz wdzięczności ze strony uczniów
i wychowanków. Przede wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień
!

W przyszłą niedzielę będzie liczenie wiernych na mszach świętych.

W Pułtusku trwają obchody ,,70 rocznicy rozbicia więzienia w Pułtusku-żywa lekcja historii”.

W sobotę 15 października o godz. 10.00 w Obrytem z 270-lecia istnienia KŻR jest Dekanalny Zjazd Kół Różańcowych, na który mamy jako parafia zaproszenie. Jest blisko wyjazd jest we własnym zakresie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.

Kancelaria Parafialna czynna w dni powszednie od wtorku do soboty w godz. od 16.00 do 17.00.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy chórowi parafialnemu z P. Organistą i Asyście procesyjnej za uświetnienie uroczystości odpustowej.
Na wywóz śmieci Jadwiga Deluga z Lutobroku Folwark 30 zł.

RÓŻANIEC W TYM TYGODNIU POPROWADZĄ NASTĘPUJĄCE WIOSKI:
Poniedziałek KŻR z Komorowa Nowego i Działek tajemnice radosne
Wtorek KŻR dzieci ze SzkołyPodstawowej z Pniewa tajemnice bolesne
Środa KŻR z Topolnicy tajemnice chwalebne
Czwartek KŻR z Cisk  tajemnice światła
Piątek KŻR z Mierzęcina tajemnice bolesne
Sobota KŻR z Komorowa Starego, Parceli i Kresów tajemnice radosne
Niedziela KŻR z Suwina tajemnice chwalebne

Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki.
(Siostra Łucja z Fatimy)

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 10 października
7.30 1. Dziękczynna o zdrowie, wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców                Lutobroku Folwark uczestników majowego i czerwcowego.                                                    2. Za † Józefę Kaczyńską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                              3. Za † Jana Kazimierza Kaczmarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Msza dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla KŻR i                             mieszkańców Komorowa Nowego i Działek.                                                                              2. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.                                                                     3. Za † Genowefę Końską w 20 rocznicę śmierci, intencja syna i za zmarłych z rodziny                   Przybyłowskich.

Wtorek 11 października
7.30 1. Dziękczynna za szczęśliwe zbiory od mieszkańców Lutobroku Folwark.                               2. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.
17.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla KŻR i                     Matki Boże dla KŻR i mieszkańców Placusina.                                                                          2. Za † Genowefę Kmiołek intencja KŻR z Placusina.

Środa 12 października
7.30 1. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                       2. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Boże dla KŻR i                       mieszkańców Topolnicy.                                                                                                              2. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.                                                                     3. Za † Bolesława Pikorę w 15 rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny Pikorów,                                        Kołakowskich i Witkowskich, Janinę Bojar intencja rodziny.

Czwartek 13 października
7.30 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo dla Pawła Falba w 18 rocznicę urodzin.                    2. Za † Stefanię Błaszczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                            3. Za † Stanisława Światkowskiego z Wielątek Rosochatych z ofiar uczestników                         pogrzebu.
17.00 1. Msza dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla mieszkańców              Cisk.                                                                                                                                                 2. Za † Józefa Mroza w 1 rocznicę śmierci.                                                                                     3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Piątek 14 października
7.30 1. Za † Iwonę Lusę intencja rodziców.                                                                                             2. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           3. Za † Ryszarda Rogalińskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Msza dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Boże dla KŻR i                               mieszkańców Mierzęcina.                                                                                                             2. Za † Helenę i Stanisława Nowosielskich.                                                                                   3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Sobota 15 października
7.30 1. Za † Franciszka Załogę intencja córki.                                                                                          2. Za † Mariannę Kacperską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                        3. Za † Stanisława Światkowskiego z Pniewa z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Boże dla KŻR i                        mieszkańców Komorowa Starego, Parcele i Kresy.                                                                2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i Dary ducha Św. dla Jakuba Kalinowskiego               w 18 rocznicę urodzin i jego rodzinę.                                                                                         3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Niedziela 16 października
9.00 Za † Jana Petrykowskiego w 8 rocznicę śmierci oraz Katarzynę i Adama Borków.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla                   mieszkańców Suwina.                                                                                                                   2. Za † Annę Rączkowską intencja syna Marcina.                                                                         3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.