XXX Niedziela zwykła

XXX Niedziela zwykła
23 października 2016r.

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wimages-2ytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.00. W niedzielę natomiast o godz. 16.00.

W poprzednią niedzielę było liczenie wiernych na Mszach Świętych. Było 568 kobiet i 463 mężczyzn. To razem 1031 osób na 4500 parafian. Do komunii św. przystąpiło 130 mężczyzn i 290 kobiet.

Dziś przeżywamy który w naszej Ojczyźnieobraz4
rozpoczyna
Tydzień Misyjny. W Polsce Światowy Dzieńobraz2 Misyjny przebiega w tym roku pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. W tym roku szczególnie wybrzmiewa misyjne posłanie każdego ochrzczonego, co wiele razy podkreślane jest w wypowiedziach Stolicy Apostolskiej. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

W 2016 r., w ramach projektów wspieranych przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary w Polsce, przekazano Kościołowi misyjnemu kwotę 1.077.568,75 USD. Pomoc trafiła do Kościoła w Gambii, Sierra Leone, Nigerii i Tanzanii. Według stanu na dzień
1 października 2016 r., na misjach posługuje obecnie 2.007 polskich misjonarzy i misjonarek w 97 krajach na wszystkich kontynentach. Najwięcej polskich misjonarzy i misjonarek, tak jak w latach ubiegłych, pracuje
w Afryce i na Madagaskarze – 810; w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach – 784, w Azji – 327; w Oceanii – 67 oraz w Ameryce Północnej – 19. Ponadto 19 osób przygotowuje się do wyjazdu na misje w warszawskim Centrum Formacji Misyjnej. 10 osób będzie krzewić Ewangelię w Ameryce Łacińskiej, a 9 – w Afryce. Wśród przyszłych misjonarzy jest 10 księży i zakonników, 7 sióstr zakonnych oraz kleryk i świecka katoliczka
z diecezji warszawsko-praskiej.

W przyszłym tygodniu będziemy przezywać uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. W naszym kościele Msze św. 1 listopada będą o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie mszy św. o godz. 16.00.  Po sumie o godz. 12.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich i modlitwy za zmarłych. W czasie procesji będą czytane wypominki jednorazowe za zmarłych.

Możemy zamawiać wypominki i msze św. na następny rok.

W przyszłym tygodniu będzie możliwość zamawiania wypominków rocznych i jednorazowych, przy cmentarzu.

Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już odeszli. Proszę również aby nie wyrzucać śmieci do lasu.

Za wywóz śmieci zapłaciliśmy 4000zł (cztery tysiące). Za remont ciągnika do ciecia trawy 1200zł.(tysiąc dwieście)

PODZIĘKOWANIE:
Na śmieci Henry Jeż z Mystkówca Starego 30 zł. Jacek Wiśniewski ze Zdzieborza 50 zł.

PIELGRZYMKI:
19 listopada organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Łagiewnik. Koszt wyjazdu 80 zł.
3 grudnia organizowany jest wyjazd na 25 lecie Radia Maryja. Koszt wyjazdu 50 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr. tel.: 517 776 234.

Jest zapotrzebowanie na koraliki do robienia różańcy. Prosimy aby każdy kto ma w domu stare lub niepotrzebne różańce
o przyniesienie do kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 24 października
7.30 1. Dziękczynna za zbiory, o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Cieńszy.                       2. O zdrowie i Boże łaski dla brata Eugeniusza Machnowskiego.                                               3. Za † Jacka Gorczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla KŻR i                       mieszkańców Wólki Przekory.                                                                                                    2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie intencja mamy Zofii.              3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Wtorek 25 października
7.30 1. Za † Krystynę Piątek w 1 rocznicę śmierci.                                                                                 2. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                  3. Za † Maksymiliana Dana z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla KŻR i                    Matki Boże dla KŻR i mieszkańców Wypych Starych.                                                                2. Za † Kazimierza Deptułę w 1 rocznicę śmierci.                                                                          3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Środa 26 października
7.30 1. Za † Józefa, Antoniego, Franciszkę, Mariannę Makowskich oraz zmarłych z rodziny               Makowskich i Pytków intencja córki Zofii.                                                                                 2. Za † Stefanie Błaszczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                          3. Za † Stanisława Światkowskiego z Wielątek Rosochatych z ofiar uczestników                        pogrzebu.
17.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla                                 mieszkańców Gładczyna Rządowego.                                                                                        2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo, wszelkie łaski dla Marii i Ryszarda                              Ickiewicz w 20 rocznicę ślubu.                                                                                                    3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Czwartek 27 października
7.30 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego, o zdrowie dla Janiny              Szczerby z okazji 84rocznicy urodzin.                                                                                       2. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                          3. Za † Ryszarda Rogalińskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Msza dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla KŻR i                             mieszkańców Wielątki Rosochate.                                                                                              2. Za † Wiktorię i Konstantego Wyrzykowskich.                                                                            3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Piątek 28 października
7.30 1. Za † Tadeusza Twardowskiego intencja imieninowa i za rodzinę Twardowskich.                 2. Za † Leokadię i Aleksandra Stelmach.                                                                                         3. Za † Henryka Machnowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Za † Tadeusza Topczewskiego i zmarłych z rodziny Topczewskich intencja Ewy                      Topczewskiej.                                                                                                                               2. Za † Kazimierza Deptułę z ofiar uczestników pogrzebu.                                                        3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Sobota 29 października
7.30 1. Za † zmarłych z rodziny Dąbkowskich i Woźniaków.                                                               2. Za † Mariannę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                          16.00 Ślub- Martyna Deluga i Daniel Kartasiewicz.
17.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Boże dla KŻR i                      mieszkańców Leman.                                                                                                                     2. Za † Helenę i Stanisława Osowieckich, Mieczysława Szczóbła i Zdzisława                                 Makowskiego.                                                                                                                              3. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.

Niedziela 30 października
9.00 Za † Agnieszkę Karaszek, rodziców Trzcińskich i Czerwińskich oraz dusze w czyśćcu              cierpiące.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † rodziców Trzcińskich i Czerwińskich, Agnieszkę Karaszek i dusze w czyśćcu                   cierpiące.                                                                                                                                        2. Msza św. gregoriańska za † Anielę Czubkowską.                                                                     3. Za † Stanisławę Jackiewicz z ofiar uczestników pogrzebu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.