XXX Niedziela zwykła

XXX Niedziela zwykła
29 października 2017

 

Dziś przeżywamy XXX niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.
W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.

We wtorek kończymy nabożeństwa Różańcowe.
Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
Poniedziałek – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pniewie tajemnice radosne
Wtorek – ks. Proboszcz tajemnice bolesne
Dziękujemy za przewodniczenie w Różańcu: KŻR z poszczególnych wiosek, Rodzinom naszej parafii, dzieciom ze Szkoły Podstawowej z Komorowa i Pniewa, młodzież gimnazjalnej. Wszystkim przychodzącym na nabożeństwa różańcowe do kościoła.

Od 19 do 21 listopada jest zjazd zelatorów i zelatorek KŻR w Ośrodku Caritas
w Popowie koszt 150 zł. Prosimy o zgłaszanie się chętnych na te rekolekcje.

W tym tygodniu, w środę, 1 listopada Uroczytośc Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 9.00, 10.30 i 12.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Po sumie wypominki jednorazowe w kościele i procesja na cmentarz grzebalny. Prosimy Strażaków o zadbanie o porządek i bezpieczeństwo zwłaszcza przy cmentarzu.

W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

W czwartek, 2 listopada Dzień Zaduszny, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Na tej mszy św. o 17.00 będziemy szczególnie modlić się za zmarłych w ostatnim roku czyli od 1 listopada 2016 do 1 listopada 2017r. i w czasie tej mszy św. rodzina zmarłego lub zmarłej podczas słownego wspomnienia przyniesie znicz do ołtarza na znak szczególnej pamięci. U p. Kościelnego zamawiamy tzw. ,,podzwonne” za naszych zmarłych.

Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników. Nie wyrzucamy śmieci do lasu.

W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem przepraszajmy Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy św. porannej wyjazdy do chorych. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką Miłosierdzia, Pośredniczką. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.
W pierwszą sobotę różaniec po mszy o godz. 9.00 poprowadzą KŻR z Komorowa – tajemnice radosne.
Pierwsza Niedziela Miesiąca Adoracyjna.
Przy wyjściu z kościoła są do nabycia książki pt. ,,Wszystko o Eucharystii” po 10 zł. oraz kalendarze ścienne ze św. Stanisławem Kostką po 5 zł.
Możemy podpisywać się pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Możemy zapisywać się kiedy przychodzimy na różaniec.

W tym tygodniu patronuje nam:
4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.

Podziękowanie:
Na śmieci: Henryk Borek z Komorowa 30 zł. Bóg zapłać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.