XXX Niedziela zwykła

XXX Niedziela zwykła
25 października 2015 r.

        Dziś – trzydziesta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje nam Chrystusa przywracającego wzrok niewidomemu. Chrystus – Cudotwórca jest obiecanym Mesjaszem, naszym Panem i Zbawicielem oraz Najwyższym Kapłanem na wzór Melchizedeka. W nim złóżmy naszą ufność.

      W dzisiejszą niedzielę Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego, jest liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych i przystępującObraz2ych do komunii św. oraz zbiórka ,,napełnij dzban” gdzie młodzież naszej parafii będzie zbierać na Światowe Dni Młodzieży.

      W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili EwangelObraz3ię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Św. Juda Tadeusz pozostawił po sobie list zaliczany do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni szukają u niego pomocy w sprawach bardzo trudnych. Swoimi modlitwami obejmiemy solenizantów i solenizantki tego dnia.

   Za tydzień – Pierwsza Niedziela Miesiąca, przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom ChObraz4rystusa,  którzy już przebywają w chwale nieba. W naszym kościele Msze św. 1 listopada będą o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie images (3)mszy św. o godz. 16.00.  Po sumie o godz. 12.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich i modlitwy za zmarłych.

  W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.

Zamawiajmy wypominki roczne i jednorazowe, przy cmentarzu od czwartku.

    images (2)Pragniemy podkreślić, że jeszcze lepszą pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących jest ofiarowanie w  ich intencji zyskanych przez nas odpustów. Zachęcamy parafian i gości, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego.

   W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca.

    Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy o godz. 17.00, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

RÓŻANIEC W TYM TYGODNIU POPROWADZĄ NASTĘPUJĄCE WIOSKI:Obraz5
Poniedziałek Gładczyn Rządowy Tajemnice Radosne
Wtorek Placusin Tajemnice Bolesne
Środa dzieci ze Szkoły Podstawowej Tajemnice Chwalebne
Czwartek Lutobrok Tajemnice Światła
Piątek Malwinowo Tajemnice Bolesne
Sobota Topolnica Tajemnice Radosne

PODZIĘKOWANIE:
Ofiary od KŻR na zjazd dekanalny: z Cisk – 220 zł. Dziękujemy P. Eugeniuszowi Glanowskiemu  za zrobienie zdjęć na Dekanalnym Zjeździe KŻR w naszej parafii, które będzie można obejrzeć na stronie
internetowej.
Na wywóz śmieci ofiary złożyli: Emilia i Jan Ambroziak z Komorowa 30 zł. Marzena i Mariusz Kalinowscy z Gładczyna Szlacheckiego 50 zł.
Bóg zapłać za ofiary na Zjazd KŻR, wycinkę drzew i wywóz śmieci z cmentarza.
Jest możliwość wycięcia drzew na cmentarzu zwłaszcza suchych.

Prośba aby ci, którzy mają groby w pobliżu tych drzew wpłacali po 200 lub 100 zł. do ks. Proboszcza. Ofiary na ten cel złożyli : Andrzej Kalinowski z Wólki Folwark 200 zł. Potrzeba jeszcze 700 zł.
Aby zrobić dodatkowy parking, z którego można było korzystać na Uroczystości Wszystkich Świętych, potrzebny jest żwir.

SPOTKANIA:
Spotkanie ministrantów z ks. Prefektem w sobotę o godz. 11.00.

W „Gościu Niedzielnym” dziś:
– „Czułem, że szatan odpuszcza…” RóżańcemObraz7 przyciągnąć mężczyznę do Kościoła? Wydaje się niemożliwe. A jednak…- świadectwo naszego parafianina.
– Zwyczajne rodziny potrzebują wsparcia. Kto, jeśli nie Kościół, ma im je dać?
Dzisiaj wybory do Parlamentu,, zachęcamy więc każdego zwiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Módlmy się szczególnie dzisiaj w intencji naszej Ojczyzny” (z Kom. Ep. Polski)

ISTNIEJE ŚWIATŁO, KTÓRE NIGDY NIE GAŚNIE
Wchodzimy do sklepu i kupujemy to, co jest nam potrzebne. Płacąc, zauważamy jednak, że za dużo jest tego, co wydaje się nam konieczne. Tak naprawdę potrzeby człowieka są dużo mniejsze. Potrzebujemy światła rozeznania.
Światło daje nam radość, rozświetla drogę, zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Ono jest też potrzebne w naszym życiu wewnętrznym, ponieważ codziennie musimy podejmować decyzje i wybierać to, co dla nas dobre. Kierujemy się rozumem, lecz potrzebne jest nam także światło wiary!
Nieustannie natrafiamy na wydarzenia, ludzi, zjawiska, których nie rozumiemy. Wtedy pomaga nam nasza wiara. Możemy wołać do Jezusa, tak jak Bartymeusz z dzisiejszej Ewangelii: „Synu Dawida, ulituj się nade mną!”. I prosić: ,,Rabbuni, żebym przejrzał” (Mk 10,51). Pan JObraz1ezus otwiera duchowe oczy naszego serca i rozświetla niezrozumiałą dla nas sytuację.
Często cierpienie, ból, powoduje, że zamykamy się w smutku, który jest ciemnością. Wydaje się nam, że tak będzie zawsze. Jezus, który przeszedł od śmierci do życia, przypomina nam o tym, że nie zawsze tak będzie. Nasze trudności, cierpienia, mają swój początek i koniec. To jest orędzie Zmartwychwstałego Jezusa! ,,Ci, którzy we łzach sieją, żąć będą w radości” (Ps 126,5).
Gdy w naszym życiu stajemy się uczniami Jezusa, On nie proponuje nam „lekkiego o przyjemnego” życia. Chrystus prowadzi nas przez życie podobne do tego, które On przeżył. Radość, smutek, łzy. Jest to droga wąska, lecz rozświetlona Światłem Jezusa, które nigdy nie gaśnie.
o. Tomasz Słowiński – dominikanin

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ

Poniedziałek 26 października
7.30 1. Za † Mariannę Ostrowską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           2. Msza św. gregoriańska za † Marię Karłowicz.
17.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla mieszkańców Gładczyna                   Rządowego.                                                                                                                                      2. Za † Stanisława, Mariannę, Czesława Zajdów, siostry: Stefanię Ciubę i Genowefę                       Śliwkę intencja Krystyny Dana.

Wtorek 27 października
7.30 Za † Mariannę Borkowską z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mieszkańców Placusina od KŻR.
2. Za † Tadeusza Spodka intencja imieninowa i dziadków Rudowskich intencja żony i                           dzieci.                                                                                                                                     3. Msza św. gregoriańska za † Marię Karłowicz.

Środa 28 października
7.30 1. Msza św. gregoriańska za † Marię Karłowicz.                                                                              2. Za † Tadeusza Kępczyńskiego.
17.00 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mieszkańców Lutobroku.                         2. Za † Tadeusza Twardowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                   3. Za † Tadeusza Topczewskiego i zmarłych z rodziny Topczewskich intencja Ewy                                 Topczewskiej.

Czwartek 29 października
7.30 Za † Czesława, Władysława i Aleksandrę Rosińskich intencja Krystyny Rosińskiej.
17.00 1. O Boże błogosławieństwo i zdrowie oraz opiekę NMP dla mieszkańców Lutobroku od              KŻR męsko-żeńskiego i zbawienie dla Jacka Gorczyńskiego.                                                        2. Za † Urszulę Krawczyk intencja chrześniaka i mamy Haliny.                                                      3. Msza św. gregoriańska za † Marię Karłowicz.

Piątek 30 października
7.30 Za † rodziców Władysławę i Stefana Linków.
17.00 1. Za † zmarłych członków KŻR z Malwinowa i dusze w czyśćcu cierpiące.                                   2. Za † Dariusza Chmielewskiego intencja rodziców.                                                                       3. Msza św. gregoriańska za † Marię Karłowicz.

Sobota 31 października
7.30 Za † Józefa Kuczyńskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
17.00 1. Dziękczynna o Boże bł. i zdrowie dla mieszkańców Topolnicy.                                                    2. Msza św. dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Julianny Puławskiej w                  80 rocznicę urodzin.                                                                                                                      3. Za † Henryka Ciskowskiego w 2r. śm. Franciszka i Aleksandra Ciskowskich, Jadwigę i                         Piotra Skwarskich, Natalię i Jerzego Kamińskich.

Niedziela 1 listopada
9.00 1. Za † Stanisława Senczyszyna z ofiar uczestników pogrzebu.                                                     2. Za † Henryka Kowalskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                            10.30 1. Za † rodziców Zofię i Józefa, dziadków Sobolewskich, Tadeusza Łojaka i rodzinę                         Łojków.                                                                                                                                             2. Za † Mariannę Grzywacz z ofiar uczestników pogrzebu.
12.00 Suma za parafian i procesja na cmentarz.

Obraz6

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.