XXXIII Niedziela zwykła

XXXIII Niedziela zwykła
13 listopada 2016r.

Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas.images-3 Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w tej intencji.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne (tytularne) Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym.

Wpobrane-1 przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

W nadchodzących dniach szczególnym aktem wiary i modlitwy będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego treść została zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski, a jimages-4ego uroczysta proklamacja odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach 19 listopada br. – w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nazajutrz, czyli w przyszłą niedzielę, akt ten zostanie odmówiony we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce. Pragniemy, żeby był on znaczącym krokiem w procesie przywracania Jezusowi należnego Mu miejsca w naszym życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Dlatego zachęcamy do podjęcia trudu duchowego przygotowania do niego i realizacji płynących z niego zobowiązań.

Green Office Ecologic ( czyt. Grin Ofis Ekolodżik) Sp. z.o.o. wspólnie z Fundacją Po816_usxktkpturbxy84zmizzwvkmmjizdlkmdkyogy2mdfhzme2mmzmzjm1ny5qcgeslqmais0d6m0cmpmfzqmgzqhcmoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Odbiór takiego sprzętu w naszej parafii odbędzie się 08.12.2016. o godz. 9.30. Prosimy sołtysów o zorganizowanie takiej zbiórki na wioskach.

PODZIĘKOWANIE:
Dziękujemy za przygotowanie Apelu Patriotycznego na 11 listopada br. Roku: P. Bożenie Gołębiowskiej, Monice Nowotka, Markowi Siemieniakowi oraz dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół im. AK w Pniewie. Pocztom Sztandarowym, Harcerzom i Strażakom.
Bóg zapłać za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Józef i Marian Kowalscy ze Zdzieborza 50 zł, J i A Rogulscy i Marian Baczyński ze Zdzieborza po 30 zł., Michalina i Jan Markowscy z Wólki Folwark 50 zł. Ofiara bezimienna na kościół 50 zł.

PIELGRZYMKI:
19 listopada organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Łagiewnik. Koszt wyjazdu 80 zł.
3 grudnia organizowany jest wyjazd na 25 lecie Radia Maryja. Koszt wyjazdu 50 zł.  Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr. tel.: 517 776 231.

SPOTKANIE:
W niedzielę 20 listopada po sumie będzie spotkanie dla dzieci do I Komunii św. i ich rodziców.

Wobraz1 tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił pobłogosławiony opłatek w następujących wioskach:
Poniedziałek Ciski, Wypychy Stare
Czwartek Mystkówiec Szczucin, Mystkówiec Kalinówka i Drwały

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 14 listopada
16.00 1. Za † Ks. kan. Stefana Siemiątkowskiego.                                                                                   2. Za † Czesława Kowalczyka, Helenę i Wincentego Jakackich.                                                  3. Za † Mariannę Kacperską z ofiar uczestników pogrzebu.

Wtorek 15 listopada
16.00 1. Za † Bożenę Rogalińską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                          2. Za † Mariannę Krawczyk z ofiar uczestników pogrzebu.                                                          3. Za † Zygmunta Milczarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.

Środa 16 listopada
7.30 1. Za † całą rodzinę Groszek.                                                                                                           2. Za † Józefę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                         3. Za † Czesława Wielgoleskiego z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Mariannę w 2 rocznicę śmierci i Antoniego Borkowskich intencja dzieci i                        wnuków.                                                                                                                                       2. Za † Jana Bereskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               3. Za † Stanisławę Jackiewicz  z ofiar uczestników pogrzebu.

Czwartek 17 listopada
16.00 1. Za † Ryszarda Spodka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                             2. Za † Jana Szurawskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           3. Za † Stanisława Ciok  z ofiar uczestników pogrzebu.

Piątek 18 listopada
7.30 1. Za † Wiesława Sieńkowskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                               2. Za † Jana Kaczmarczyka z ofiar uczestników pogrzebu.                                                           3. Za † Anielę Czubkowską z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Za † Romana Jarosik, intencja imieninowa od rodziny.                                                           2. Za † Janusza Kaczmarczyka, Mieczysława i Mariannę Kaczmarczyk, Czesława                        Przybysza.

Sobota 19 listopada
7.30 1. Za † Tadeusza Murza z ofiar uczestników pogrzebu.                                                               2. Za † Jacka Gorczyńskiego  z ofiar uczestników pogrzebu.                                                       3. Za † Mieczysława Bulwickiego z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 1. Msza św. dziękczynna o Boże łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla Żanety i                Damiana Leszczyńskich w 1 rocznicę ślubu.                                                                              2. Za † Stefana Lasockiego w 12 rocznicę śmierci.                                                                        3. Za † Annę i Bartosza Siebierskich z ofiar uczestników pogrzebu.

Niedziela 20 listopada
9.00 Za † Stefanię Błaszczyk w 1 rocznicę śmierci.
11.00 W intencji parafian.
16.00 1. Za † Janinę w 3 rocznicę śmierci i Jana Sieńkowskich oraz syna Jana                                      Sieńkowskiego intencja rodziny.                                                                                                  2. Za † Cecylie Kozon, jej rodziców, Jana Kaczmarczyka i jego rodziców.                                 3. Za † Janusza Sierzana intencja imieninowa od brata Adama z rodziną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.