Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego
4 czerwca 2017r.

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, n0d081ff5d4dece87d3ac815d2198f452asz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

Na mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość Generalnej Komunii. Św. Biały tydzień do czwartku włącznie. Z racji Generalnej Komunii Św. nie będzie procesji Eucharystycznej.

W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodz2015-05-25_ksap_25_maryja_matka_kosc_droh_1imy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli
w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze Św. będą o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Rozpoczynamy Okres zwykły w Kościele.

We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

W czerwcu codziennie o godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust parafialny w Obrytem o godz. 12.00

W czwartek 15 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 
przy posesji państwa Wróbel-mieszkańcy Lutobrok –Folwark,
przy strażnicy – strażaków z Komorowa,
przy posesji p. Zacharskich – mieszkańców nie Mierzęcina,  tóry stroił dwa lata temu ale Cisk,
przy szkole – mieszkańców Mystkówca Kalinówki.

W niedziele 11 czerwca w Pułtusku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Gpobrane (1)romadzimy się o godz. 14.30 przed Szkołą Podstawowa nr. 3 na ul. Al. Tysiąclecia nr 3 w Pułtusku. Tam będą rozdawane specjalne kupony dla wszystkich na loterię jaka będzie na Pikniku przy Tawernie Domu Polonii. Specjalne zaproszenia są dla dzieci Pierwszokomunijnych. W ramach tych zaproszeń będzie Rejs Gondolą, słodka niespodzianka i nagroda główna rower. Jest organizowany wyjazd autokarowy, zapisy w Zespole Szkół w Pniewie.

Dnia 17.06.2017r. jest organizowany wyjazd do Lichenia dla dzieci pierwszej i Generalnej Komunii Świętej. Koszt 60 zł od osoby, wyjazd o godz. 5.30 z przed kościoła w Pniewie. Kontakt telefoniczny: P. Anna Kowalska 502 367 426 i P. Małgorzata Wielgolewska 516 561 139.

SPOTKANIA:
Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie we wtorek 6 czerwca po mszy św. wieczorowej o godz. 19.00.

PODZIĘKOWANIE:
Na śmieci Genowefa Gołębiewska
z Wólki Przekory 30 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński. Bogumił urodził się w Koźminie (Wielkopolska). Pochodził ze znakomitego rodu Leszczyców. Przyszedł na świat ok. 1135 r. O jego rodzicach dokumenty milczą. Jego bliższym krewnym, może nawet bratem, był cysters w Łeknie, Boguchwał. Nie są znane bliższe okoliczności wstąpienia Bogumiła do klasztoru cystersów. Nie wiemy również, czy jego imię Piotr jest chrzestnym, czy też zakonnym. W roku 1185 miał powstać klasztor cystersów w Koprzywnicy, a jego opatem miał być wybrany wówczas właśnie Bogumił-Piotr. W roku 1186 Bogumił został powołany na urząd biskupa w Poznaniu. Do dziś w skarbcu katedry przechowywana jest jego stuła. Jednak już w roku następnym, 1187, po śmierci arcybiskupa gnieźnieńskiego Zdzisława, Bogumił został powołany do Gniezna na jego następcę. Tak szybka kariera wskazuje, że musiał wyróżniać się niezwykłymi zaletami ducha.  Bogumił był rzeczywiście chlubą zakonu cysterskiego dzięki swojej mądrości, uczynności, dzielności, świętości
i hojnej fundacji na cele misyjne.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 5 czerwca
9.00   1. Za † Marię Fijałkowską intencja brata Mirosława z żoną.                                                       2. Za † Edytę Jędrzejczyk  z ofiar uczestników pogrzebu.
11.00   Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.
17.00   1. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk z Pniewa od dzieci.

Wtorek 6 czerwca
7.30 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marianny i Ryszarda w 25                      rocznicę ślubu.                                                                                                                               2. Za † Jerzego Chmielewskiego, Stanisława i Genowefę Chmielewskich intencja                        rodziny.                                                                                                                                          3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.
18.00 1. Za † Zofię i Bolesława Grzywacz.                                                                                                 2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.

Środa 7 czerwca
7.30 1. Za † Zofię i Józefa Sokołowskich.                                                                                                2. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                      3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.
18.00 Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Czwartek 8 czerwca
7.30 1. Za † Krzysztofa Wróbla w 2 rocznicę śmierci, intencja żony i dzieci.                                        2. Za † Marka Gołębiewskiego z ofiar uczestników pogrzebu.                                                    3. Za † Zofię Mąka z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Piątek 9 czerwca
7.30 1. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i łaski dla Danuty i Tadeusza Śliwka w 30                   rocznicę ślubu.                                                                                                                                2. Za † Mieczysława i Jolantę Gorczyńskich, rodziców Gorczyńskich i Deptułów oraz                     zmarłych z rodziny Kozonów.                                                                                                  3. Za † Mariannę Godlewską  z ofiar uczestników pogrzebu.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Sobota 10 czerwca
7.30 1. Za † Antoniego i Helenę Kaczmarczyk w rocznicę śmierci.                                                       2. Za † Halinę Grzybowską z ofiar uczestników pogrzebu.                                                            3. Za † Krystynę Archacką z ofiar uczestników pogrzebu.
16.00 Ślub- Marty Wiśniewskiej i Adama Tag.
18.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       2. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Niedziela 11 czerwca
9.00 1. Za † Stanisława Kisiela i jego rodziców Zofię i Stanisława Kisiel, Stanisława w 3                       rocznicę śmierci i Helenę Burawskich intencja rodziny.                                                         2. Dziękczynna o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Wojtka Króla.
11.00 W intencji parafian. Chrzty.
16.00 1. Msza św. gregoriańska za † Mariannę Grzywacz.                                                                       3. Msza św. gregoriańska za † Irenę Mięgoć.                                                                                 3. Za † . Msza św. gregoriańska za † Mariannę Kaczmarczyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.